Ekonomist: Bu Altcoin Piyasasına Bakın! Sıradaki Büyük Şey

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 27 Mart 2022
1 görüntülenme
metaverse crypto coins below 006 march 2022

Eski Goldman Sachs yöneticisi ve makro uzmanı Raoul Pal, bir sonraki trendin parçası olduğunu düşündüğü altcoin piyasası hakkında düşüncelerini paylaştı.

“Bu altcoin piyasası sıradaki trend”

Ünlü ekonomist Raoul Pal, yakın tarihli bir blog yazısında, bir Bored Ape satın alarak NFT piyasasına girdiğini açıkladı. Pal’a göre Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonu gibi NFT’ler, yeni bir sosyal token veya topluluk paylaşımlarını yansıtan kripto paraların trendinin başlangıcı:

Bence, sosyal token’ler geleceğin yolu ve önümüzdeki yol da buydu. NFT topluluklarıyla başlar ve oradan bir sosyal ağ oluşturursunuz. Haber akışının parıltısının dışında, BAYC’yi çevreleyen potansiyel sosyal token hakkında bir şeyler duymuştum ve bu beni odakladı.

Haftalık NFT Token İncelemesi

Real Vision CEO’suna göre, sosyal token’ler gelecekte toplumun ve ekonominin birçok farklı yönü ile iç içe geçecek. Pal ayrıca, Bitcoin’in (BTC) sosyal bir token olarak sınıflandırılabileceğini, ancak farklı bir topluluğa ve özelliklere sahip olduğunu iddia ediyor:

Evrensel fayda eşitliğine ve kültür ve toplumun geleceğine, şehirler ve hayır kuruluşlarına, iş modellerine ve ekonomik sistemlere inanıyorum. Ne de olsa, Bitcoin yalnızca benzersiz özelliklere sahip bir sosyal token ve tüm bu sosyal token’ler, birden çok türde dijital egemen ulus yaratmak için kullanılabilir, ki bu da bizim gittiğimize inandığım yer…

Raoul Pal, sosyal token’lerin işlevlerinden bahsediyor

Açıklamalarının devamında Pal, Vitalik Buterin’in Time röportajında ima ettiği “kumar türü” takıştırmasına karşı çıkar nitelikte NFT token’lerin fayda sağlayabileceğini söylüyor:

Sosyal token’ler hızlı zengin olma dolandırıcılığı olduğuna inanmıyorum, bunun yerine topluluğun uzun vadeli fayda sağlamasına yardımcı olabileceğine inanıyorum. Fayda, canlı, genişleyen bir topluluk ve ölçülebilir bir miktar kıtlık oluşturun ve herkes katılabilir – fayda token’e (gelecekteki ertelenmiş fayda olarak) yatırım yaparak veya topluluğa değer vererek ve token’ler alarak. Marka veya içerik oluşturucu ile eşit temelde. Tüm teşvikler uyumlu.

15 Altcoin İnceledik: Hangi Web3 Kripto Paraları İyi Yatırımlar?

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Ethereum kurucusu Viralik Buterin, babası Dimitri Buterin ile birlikte Time dergisine verdiği röportajın bir kısmında, maymun NFT’lerini (Örn: Bored Ape, Monkey Kingdom) kumara benzetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

1055e3245ecf40f8ad0eff491eba1884
Profesyonel Analistler: Altın’da Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin! Bir haftalık güçlü kazanımların ardından altın, gelecek hafta 2.000 dolar seviyesini almaya hazır olabilir. Ancak bunun gerçekleşmesi için bir araya gelmesi gereken birkaç teknik unsur var. Profesyonel analistlerin piyasa yorumlarını ve altın fiyatı tahminlerini Kriptokoin.com okuyucuları için...
Vural Erkan 27 Mart 2022