Bu Altcoinler Binance ve Borsalara Dökülüyor! Neler Oluyor?

Bu Altcoin Projeleri Borsalara Dökülüyor
Bu Altcoin Projeleri Borsalara Dökülüyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balina izleme botları gün içinde Binance gibi merkezi borsalara akan milyonluk altcoin işlemleri ortaya çıkardı. Yaklaşık 8 yıldır uyuyan bir Dogecoin balinasının tüm cüzdanını boşaltması en son gelişmeydi.

Balinalar Binance, FTX ve Bitstamp’e bu altcoin projesinden yığıyor

Balina izleme botu Whale Alert, son 24 saat içinde balinalar tarafından transfer edilen 492.94 milyon XRP tespit etti. Devasa XRP işlemleri, Ripple’ın Escrow cüzdanına toplam 1,2 milyar XRP’yi kilitlemesinden birkaç saat sonra gerçekleşti. Whale Alert’e göre, 67.5 milyon XRP üç farklı işlemde FTX’ten Binance üzerindeki bir adrese aktı. İşlem sırasında, 67.5 milyon XRP yaklaşık 30.42 milyon dolar değerindeydi

Balina izleme botunun FTX’ten Binance’e tespit ettiği 10,1 milyon dolarlık diğer işlem:

Sonuncu işlem 10,190 milyon dolar değerindeydi. Yine FTX’ten bir Binance cüzdanına gerçekleşti.

Diğer XRP işlemleri

Bu arada bir Binance balinası, anonim bir cüzdana yaklaşık 31 milyon dolar değerinde toplam 68.7 milyon XRP taşıdı. Dev transfer üç farklı işlemde gerçekleşti.

On dört saat önce, Ripple’ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmetinin bir ortağı olan Bitstamp borsasındaki bir adrese 25 milyon XRP (11.51 milyon dolar) yatırıldı.

Ayrıca, anonim bir balina 140 milyon XRP’yi anonim bir cüzdandan diğerine taşıdı. Whale Alert bunu bildirdiğinde işlem 62.97 milyon dolar değerindeydi.

Ayrıca, anonim bir balina, Bitstamp’deki bir adrese 25 milyon XRP (yaklaşık 11.3 milyon dolar) aktardı.

Whale Alert ayrıca, Bitstamp’ten anonim bir balina tarafından 10.56 milyon dolar değerinde 23.37 milyon XRP tokeninin çekildiğini bildirdi.

Altmış milyon XRP (27.34 milyon dolar) anonim bir cüzdandan Bitso borsasındaki bir adrese taşındı.

Bir saat sonra, anonim bir balina tarafından Bitso borsasından 83.4 milyon XRP (37.82 milyon dolar) çekildi.

Bu Altcoin Projeleri Borsalara Dökülüyor

Altcoin balinalarının XRP iştahı SEC davasıyla bağlantılıydı

Dava süreci Ripple’ın lehine gittiği için balinaların XRP’ye olan ilgisi artmaya devam ediyor. Coinbase gibi birkaç büyük şirket, Ripple’ın özet karar hareketini destekleyen amicus özetlerini dosyalayarak Ripple’a destek sözü verdi. Dijital cüzdan hizmeti Cryptillian Payment Systems, Ripple’ın lehine bir amicus brifingi de talep etti.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere XRP şu anda 0.45528 dolardan işlem görüyor.

Bicoin fiyatı borsalara stablecoin akarken düşüş riskiyle karşı karşıya

Yukarıdaki XRP işlemlerinin yanı sıra, gün içinde borsalara akan stablecoin miktarı yeni bir zirveye ulaştı. Yatırımcıların bu stablecoin’lerle Bitcoin veya diğer altcoin’leri satın alması olası olduğu için bu metrik kısa vadede yüksek volatiliteye işaret ediyor. Ayrıca, Bitcoin’in 18.000 dolar civarındaki önceki en düşük seviyesinden daha aşağı düşmeyeceğini öne sürüyor.

Bu Altcoin Projeleri Borsalara Dökülüyor

Tarihsel olarak büyük stablecoin hareketleri genellikle güçlü piyasa rallileriyle sonuçlanır. Şimdi balinalar bunu bir daha yapmak için borsalara stablecoin yığıyor. Santiment verilerine göre, Bitcoin balinaları piyasaya yeniden girmeye ve uzun bir ayı piyasasının ardından fiyatları yükseltmeye hazırlanıyor. Ayrıca stablecoin piyasa değeri artışı, bir Bitcoin dibini destekleyecektir. Şu anda borsalara akan en büyük stablecoin’ler şu şekilde:

  • Tether (USDT)
  • USD Coin (USDC)
  • Binance USD (BUSD)
  • DAI (DAI)
  • Pax Dollar (USDP)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoinler Binance ve Borsalara Dökülüyor! Neler Oluyor?