Bu Altcoin’ler Facebook’un Hamlesiyle Fırladı Gitti!

facebook genclere ve metaverse kavramina odaklanacak140786 3
facebook genclere ve metaverse kavramina odaklanacak140786 3
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metaverse ile ilgili altcoin projeleri Decentraland (MANA) ve Axie Infinity (AXS), Facebook’un dün yeniden markalaşacağını ve odağını sanal gerçeklik dünyalarına çevireceğini açıkladıktan sonra toplanıyor. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam edin.

Metaverse altcoin projeleri yükseliyor 

Kripto yatırımcıları Metaverse’e satın almak için acele ediyor. Facebook’un yeniden markalaşma duyurusunun ardından Metaverse odaklı birkaç kripto projesi toplandı. Big Tech devi, Perşembe günü adını “Meta” olarak değiştireceğini ve odağını geleneksel sosyal medyadan Metaverse’i oluşturmaya kaydıracağını açıkladı. Facebook CEO’su Mark Zukerberg, şirketin geleceği hakkında 90 dakikalık bir sunumda, şunları dile getirdi:

Misyonumuz aynı kalıyor, hala insanları bir araya getirmekle ilgili. Hâlâ insanlar etrafında teknoloji tasarlayan şirketiz. Ama şimdi, Metaverse’ü hayata geçirmeye yardımcı olmak için yeni bir Kuzey Yıldızımız var.

Haberlerde birkaç projenin bilinmesine rağmen, Decentraland’ın sanal dünyası şu anda lider durumda. Duyurudan bu yana MANA oyun tokeni %46’dan fazla yükseldi.

Altcoin
MANA grafiği / Kaynak: CoinGecko

Diğer Metaverse ve NFT oyun projeleri de önemli kazanımlar sağladı. Bu yaz kripto dünyasını kasıp kavuran oyna-kazan Blockchain oyunu Axie Infinity, hafif bir soğumadan önce başlangıçta %18’nin üzerinde artış kaydetti. 

Bir başka NFT oyun projesi olan Enjin de %11’in üzerinde kazanç elde ederek bu kafileye katıldı. Enjin Coin (ENJ), kullanıcıların oyun içi öğelerini Ethereum’da basmasına ve bunları şirketin “multiverse” dediği platformdaki oyunlar arasında aktarmasına olanak tanıyan, oynayarak kazanılan bir oyun platformu.

Minecraft tarzı bir mobil Metaverse oyunu olan Sandbox da Facebook’un duyurusundan yararlandı. Oyunun SAND tokeni bugün %23 artarak bir haftalık rallisini genişletiyor. 

Basın zamanında CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte, Facebook’un haberlerinden yararlanan popüler metaverse tokenlerinden, WEMIX (WEMIX) %50,64, UFO Gaming (UFO) %36,11, Star Atlas (ATLAS) %27,2, My Neighbor Alice (ALICE) %17,26 kazanç sağladı.

Raoul Pal: Sosyal tokenler önümüzdeki yıllarda daha yaygın hale gelecek

Metaverse, paylaşılan sanal alanların birbirine bağlandığı, kullanıcıların buluşabileceği, oyun oynayabileceği ve sosyalleşebileceği algılanan bir sanal evren oluşturan, İnternet’in gelecekteki bir yinelemesine atıfta bulunuyor.

Altcoin

Mark Zuckerberg, Metaverse’in “mobil internetin halefi” olacağına inandığını ve kullanıcıların VR teknolojisi ve artırılmış gerçeklik kullanarak dijital dünyalar yaratmasına olanak tanıdığını belirtti. Dünkü duyurunun bir parçası olarak, firmasının gelecekte NFT’leri destekleyeceğini de söyledi. Bu haftanın başlarında şirket, bu yıl Metaverse için 10 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Kripto alanındaki önde gelen isimler de Mark Zuckerberg ile benzer görüşleri paylaştı. Eski hedge fon yöneticisi ve kripto meraklısı Raoul Pal, Metaverse ve Decentraland’ın MANA tokeni gibi sosyal tokenlerin önümüzdeki yıllarda giderek daha yaygın hale geleceğine olan inancından sık sık bahsetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin’ler Facebook’un Hamlesiyle Fırladı Gitti!