XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Rusya Maliye Bakanı: Bu Altcoin’ler Yasal Olsun!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 10 Temmuz 2022
0 görüntülenme
Rusya Maliye Bakanı: Bu Altcoin'ler Yasal Olsun!

Rusya Maliye Bakanlığı (Minfin)’nın, üst düzey bir hükümet temsilcisine göre, Rusya’da stablecoin kullanan işlemlerin yasallığını desteklemeye hazır. İşte yetkilinin altcoin yorumları…

Minfin yetkilisinden altcoin açıklaması

Gerçekten de, Rusya Federasyonu Maliye Bakanlığı Maliye Politikası Departmanı başkanı Ivan Chebeskov, Rus haber platformu bits.media tarafından 7 Temmuz’da yayınlanan bir rapora göre, bakanlığın ülkede stablecoin’lerin dolaşımına izin verilmesinden yana olduğunu belirtti. Üst düzey yetkili, bir etkinlikte “Web3’ün Etkisi — Güven İnternetinin Yeni Dönemi mi?” başlıklı bir tartışmaya katılırken bu yorumu yaptı. Chebeskov, Minfin’in konuyu Rus işletme sahipleri açısından değerlendirdiği gözlemini yaptı. Chebeskov, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

İşletmelerin, şirketlerin veya yatırımcıların yerleşmesine, yeni bir şekilde yatırım yapmasına ihtiyaç varsa […] Böyle bir araca ihtiyaçları varsa, bu tür girişimleri her zaman destekleyeceğiz. Çünkü maliyetleri düşürür. Önceki araçlardan daha iyi çalışır. Bir de bununla ilişkili riskleri sınırlandırabilirsek […]

Uzman, Ralli Beklediği 5 Altcoin ve Seviyeleri Açıkladı!

Kripto kullanımı yeni bir finansal sistem oluşturabilir

Hükümet yetkilisi ayrıca genel olarak Blockchain teknolojisinin yanı sıra kripto varlıkları, dijitalleşme ve tokenizasyonun tamamen yeni bir finansal sistem inşa etme şansı verebileceğini söyledi. Bakanlık kripto para birimlerinin yeni bir finansal sistemin önünü açma potansiyelinden bahsetti. Bu potansiyele sahip olduğunun farkında olduğu söyledi. Ancak bu yeni sistemin mevcut sistemden daha üstün olup olmayacağı konusunda net değiller. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere yetkilinin bahsettiği stablecoin’ler arasında aşağıdakiler yer alıyor:

Chebeskov, “Ancak mevcut finansal sistemlerden daha iyi çalışabileceğinden tam olarak emin olamaz” dedi. Rusya maliye bakanlığı, Rusya’daki kripto para birimi faaliyetlerini meşrulaştırma girişimlerinin arkasında lider bir güç olmuştur. Bu yıl, “Dijital Finansal Varlıklar Üzerine” tüzüğü tarafından oluşturulan düzenleyici boşlukları çözmek için “Dijital Para Birimi Üzerine” yeni bir yasa tasarısı sundu.

Rusya Merkez Bankası’nın kripto konusundaki belirsiz duruşu

Öte yandan, Rusya Merkez Bankası, dijital bir ruble oluşturmak için çalışıyor. Ancak bağlantılı operasyonlara genel bir yasak teklif ediyor. Ülke sınırları içinde kripto para birimi işlemlerine izin verme fikrine karşı güçlü bir direniş sürdürdü.  Vali Elvira Nabiullina, düzenleyicinin uluslararası yerleşimlerde küçük ölçekli kripto ödemelerini onaylayabileceğini öne sürdü. Son zamanlarda ılımlılık belirtileri göstermeye başladı. Bu, Batı’nın Rusya’ya yönelik yaptırımlarının daha şiddetli hale geldiği bir zamanda geliyor.

Bitcoin Düşüyor: Bu 9 Meme ve Metaverse Coin ise Fırladı!

Bu yorum, Terra (LUNA) ekosisteminin algoritmik stablecoin TerraUSD (UST) Mayıs ayında çökmesinden sonra geldi. Çöküş sonucunda önemli bir pazar düşüşü gözlemlendi. Ayrıca stablecoin’lere olan inanç kayboldu. Buna rağmen Chebeskov stablecoin’lerden bahsetti. Yasama Mali Piyasa Komitesi lideri Anatoly Aksakov, geçtiğimiz günlerde bu yıl birçok değişikliğe tabi olan gelecekteki yasanın “zor olacağına” dair bir uyarı yayınladı. Ardından kripto para piyasasının mevcut durumuna atıfta bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin, Ethereum ve Cardano: Haftaya Bu Seviyeler Görülebilir!
Bitcoin, Ethereum ve Cardano: Haftaya Bu Seviyeler Görülebilir! Bir haftayı daha geride bırakırken Bitcoin ve altcoin’ler durgun gözüküyor. Peki, önümüzdeki hafta Bitcoin, Ethereum ve Cardano hangi seviyeleri görebilir? İşte bir analistin yorumları… Önümüzdeki hafta Bitcoin için neler beklenmekte? Bitcoin fiyatı son iki hafta içinde parabolik...
Aslı Dinçer 10 Temmuz 2022