Reklamı kapat

Balinalar Harekete Geçti: Bu Altcoin’de Satış Çılgınlığı!

Vural Erkan
Vural Erkan 28 Eylül 2022
0 görüntülenme
Balinalar Harekete Geçti: Bu Altcoin'de Satış Çılgınlığı!

Kripto analisti John Isige’ye göre Ethereum, 1.400 dolardan reddedildikten sonra dikdörtgen bir model içinde kalıyor. Analist, yatırımcıların, altcoin fiyatı patlayana kadar, muhtemelen uygulamalı bir yaklaşım benimseyeceğini söylüyor. Ayrıca analist, ETH’nin, 1.100 dolara daha fazla düşüşü önlemek ve 1.300 doları desteklemek için sıkı bir şekilde kalması gerektiğini kaydediyor. John Isige’nin ETH analizlerini okuyucularımız için hazırladık.

“Ethereum balinaları satış çılgınlığını harekete geçirdi”

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Ethereum, Merge güncellemesinden bu yana kilit destek alanlarını elinde tutmak için mücadele etti. Boğa trendinin tersine çevrilmesi de zor oldu. Ancak Santiment’ten gelen on-chain veriler, balinaların cüzdanlarını boşaltmakla meşgul olduğunu gösteriyor.

Örneğin, 14 Eylül’de kaydedildiği gibi, 1.000 ile 10.000 token tutan adresler 5.634’ten 5.489’a düştü. Benzer bir ayı eğilimi, aynı dönemde 130’dan 129’a bir puan düşen 100.000 ile 1.000.000 tokenli adresler arasında da göze çarpıyor.

Balinalar satmaya devam ettiği sürece, oranların Ethereum’un toparlanmasına karşı oynamaya devam etmesi mümkün. Başka bir deyişle, altcoin, kısa vadede sürdürülebilir bir yükseliş trendini ateşlemek için henüz nihai taban fiyatına dokunmadı.

Altcoin
Ethereum arz dağıtımı

“Altcoin fiyatının kuzeye doğru önemli bir hareket ihtimali düşük”

Kripto analisti Rekt Capital, altcoin fiyatının 1.300 dolarlık desteğine saygı duyduğunu söylüyor. Bununla birlikte, azalan alım ilgisinin kuzeye doğru önemli bir harekete sponsor olma ihtimalinin düşük olduğunu kaydediyor.

2021’in başlarına kıyasla, aynı desteğin tepkisi çok daha değişkendi. Bu yüzden de olumsuz bir fitil oluşturdu. Analist, yeni bir haftalık mumun 1.300 doların altında kapanması durumunda aşağı yönlü düşüşün 1.100 dolara kadar devam edeceğini tahmin ediyor.

Ethereum (ETH) teknik analizi

Ethereum, Salı günü boğa çekimleri 1.400 dolardan düştü. Altcoin, şimdi marjinal olarak 1.300 doların üzerinde işlem görüyor. 1.255 dolardaki muazzam alıcı tıkanıklığının varlığı, 1.200 dolarlık geri çekilmeyi kısa kesti. Bununla birlikte, alıcı ilgisinde azama var. Bu nedenle 2.000 dolara geri dönüş, muhtemelen yakın vadede boş bir hayal olarak kalacak.

Dört saatlik grafikte oluşan bir dikdörtgen formasyon dalgalı bir piyasayı ortaya koyuyor. Ethereum, her iki tarafta da bir kırılma meydana gelene kadar, muhtemelen dikdörtgen içinde yana doğru hareket edecek. Şimdilik, özellikle Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD) ortalama çizginin altından negatif bölgeye geçiyor. Bu yüzden, oranlar ayılar lehine. Ayrıca fiyattan olumsuz ayrışması da bu karamsar analizi destekliyor.

Altcoin
ETH dört saatlik grafik

1.300 dolarlık destek bozulmadan kalırsa, Ethereum’un boğa eğilimine girmeye başlaması mümkün. Yine de, 50 günlük SMA (kırmızı), muhtemelen fiyat hareketini 1.323 dolar ile sınırlamaya devam edecek. Aşağı yönde, ayılar destek alanlarını sırasıyla 1.300 dolar ve 1.200 dolardan kırarsa, Ethereum fiyatı tahminini 1.100 dolara çıkaracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İşte Ekim'de Dikkatle İzlenmesi Gereken 10 Altcoin!
İşte Ekim’de Dikkatle İzlenmesi Gereken 10 Altcoin! Kripto uzmanı Will Izuchukwu, 1 milyon dolarlık piyasa değerinin altında en iyi 5 dağıtılmış bilgi işlem altcoin projesini paylaşıyor. Ayrıca analist, Ekim ayında izlemek için piyasa değerine göre en iyi 5 Zilliqa ekosistem tokeni’ni açıklıyor. Uzmanın paylaşımlarını...
Vural Erkan 29 Eylül 2022