Bu Altcoin’de Short Squeeze: Çarşamba Büyük Gün!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 6 Haziran 2022
0 görüntülenme
candlesticks md

Piyasaya hafifçe toparlanırken, Ethereum (ETH) son 24 saatte %5’in üzerinde değer kazandı. Yazım sırasında, 1,909 dolardan işlem görüyor. Bu esnada, Ethereum üzerinde büyük short pozisyona sahip olan traderlar, ansız altcoin rallisine ters yakalandı.

Ethereum’da short squeeze geliyor

Coinglass verilerine göre, son dört saat içinde 682 milyon dolarlık short pozisyon tasfiye edildi. Bunların çoğu kripto para borsası Bitfinex’te gerçekleşti. Son dört saat içinde, Ethereum’da yüzde 100 short orana sahip olan borsa, tümü short pozisyonlar olan 670 milyon doların üzerinde tasfiyeye tanık oldu. Ethereum’daki short tasfiyeleri son üç yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Lider altcoin, üç yıl içinde en büyük tek günlük short tasfiyelerini görüyor

CryptoQuant istatistiklerine göre, Ethereum, Bitfinex tasfiyelerinin bir sonucu olarak üç yıl içinde en fazla bir günlük tasfiyeye maruz kaldı. Son 24 saat içinde, %99,5’i açık olmak üzere neredeyse 698 milyon dolar tasfiye edildi.

Bu Altcoin Projesinde Short Squeeze

Devasa short pozisyon hacmi, ikinci en büyük kripto para biriminin birçok piyasa duygusunun hedefi olduğunu gösteriyor. Ethereum ayrıca Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyesi olan 1700 doların altında işlem görüyordu. Bu seviyenin altında bir kırılmanın kesinlikle daha fazla düşüşle sonuçlanması bekleniyordu. Ethereum’un yaklaşan PoS’a geçiş beklentisi, son fiyat hareketinin çoğunu yönlendirdi.

Çarşamba büyük gün, Ethereum merge 8 Haziran’da başlıyor

Ethereum yükselirken, analistlere göre bu hafta kritik bir PoS testi öncesinde kazanımlarını konsolide edebilir. Bu hafta, en büyük Blockchain testnet aşamalarından biri olan Ropsten Testnet, bir PoS modeli uygulayacak. Geliştirici Tim Beiko’ya göre, Blockchain’in entegrasyon için bir tarih belirlemeden önce iki testnet’ten daha geçmesi gerekiyor. Ethereum kurucularından Vitalik Buterin, merge’ün Ağustos ayında gerçekleşebileceğini iddia ederken, Beiko’nun açıklamaları bir gecikmeye işaret edebilir. Bununla birlikte, birleşmenin (merge) Ethereum’un değerini artırması bekleniyor, merge ile birlikte ağın giderleri düşünüyor ve daha erişilebilir hale geliyor.

Analist Uyardı: AVAX, Ethereum ve LUNA Tahminini Paylaştı!

Ethereum merge hakkında bilmeniz gerekenler

“Merge”, Ethereum’u PoW mekanizmasından daha hızlı ve daha enerji verimli PoS modeline geçirmeyi amaçlıyor. Proof-of-work’ün aksine, PoS doğrulayıcılarının (validatör) ağı korumak için blokları kazması gerekmez. Bunun yerine, seçildiklerinde yeni bloklar oluşturmaları ve olmadığında diğerlerini doğrulamaları gerekir. Ödüller daha sonra ağ tarafından her doğrulayıcının hissesiyle orantılı olarak Ethereum ile dağıtılır. Oldukça uzun bir süredir Ethereum topluluğunun gündeminde olan bu güncelleme, 8 Temmuz Çarşamba günü Ropsten testnet ile uygulanmaya başlıyor. Kriptokoin.com olarak güncel ayrıntıları bu makalede ele aldık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

may monthly report image
Haftanın Altın Grafiği Çıktı: İşte Grafiklerle Beklenen Seviyeler! Piyasa analisti Ross J Burland, altın fiyatının spot bazda baskı altına girdiğini, ancak bu hafta günlük direnç kırılmasının söz konusu olabileceğini belirtiyor. Bu arada analiste göre, haftaya başlamak için daha düşük zaman çerçevesi fiyat dengesizliklerinin hafifletilmesi söz...
Vural Erkan 6 Haziran 2022