XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Yatırım Analisti: Bu Altcoin’den Aldım! Büyük İsimler Onda

0 görüntülenme
Yatırım Analisti: Bu Altcoin Projesinden Aldım! Büyük İsimler Onda

Bir yatırım analisti, Ethereum layer-2 ölçekleme çözümü olan bir altcoin projesi hakkında konuştu. Analist, büyük ellerin bahsi geçen altcoin’e yatırım yaptığını ifade etti ve bolca alım yaptığını duyurdu.

“Bu altcoin, geleceğin en heyecan verici projesi”

Polygon (MATIC), kısmen Ethereum’un (ETH) yükselişi sayesinde son birkaç yılda popüler hale geldi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Polygon, Ethereum için bir layer-2 ölçekleme çözümüdür. Kripto alanında çoğu kişinin bildiği üzere, Ethereum yüksek trafik nedeniyle zaman zaman tıkanıklık yaşar. Bir layer-2 ölçekleme çözümü olan Polygon ise, Ethereum’u daha verimli hale getirmeye yardımcı olur. Altcoin, Ethereum’un güvenliğini ve merkeziyetsizliğini sağlıyor. Ayrıca, daha yüksek hızlar ve daha düşük ücretlerle kullanıcıları kendine çekiyor. Polygon kanıtlı bir geçmişe sahiptir, ancak geleceği en heyecan verici olanıdır. Kripto para birimlerini saran acımasız bir ayı piyasası devam ediyor. Buna rağmen, Polygon’un geliştiricileri yeni çözümler yaratmaya devam ediyor. Böylece, giderek daha fazla kullanım durumunu destekliyorlar.

“Ağdaki en önemli gelişme gerçekleşti”

Muhtemelen Polygon’dan gelen en önemli gelişme, sıfır bilgili Ethereum Sanal Makinesi (zkEVM) olarak bilinir. Bu teknolojik başarı, Polygon ağının hızlardan veya düşük maliyetlerden ödün vermemesini sağlar. Böylece, daha fazla kullanım durumunu desteklemesine olanak tanır. zkEVM’ler, Polygon’u yalnızca yeni akıllı sözleşmeleri değil, orijinal olarak Ethereum’da yazılan eski akıllı sözleşmeleri bile desteklemesini sağlar. 

Bu zkEVM’ler, geliştiricilerin, herhangi bir kodu yeniden yazmak zorunda kalmadan Polygon’a geçirmelerine olanak tanır. Geliştiricilerin bunu yapmak istemesi normaldir. Çünkü Polygon, daha önce bahsedilen daha düşük ücretleri ve daha yüksek hızları sunar. Ek olarak, altcoin projesine geçiş, Ethereum ağının güvenliğini ve merkeziyetsizliğini sekteye uğratmaz. ZkEVM’lerin 2023’ün başlarında canlı olması planlanıyor. Kriptodaki zaman çizelgeleri herkesin bildiği gibi istikrarsızdır. Ancak zkEVM’ler, Polygon’un yeni bir seviyeye ulaşmasını sağlayacaktır. Bu nedenle, birkaç ay beklemekte fayda var.

“Büyük isimler bu altcoin projesini seviyor”

Önümüzdeki birkaç ay içinde, artan sayıda kullanıcı Polygon’un bir fırsatlar dünyası sunduğunu fark etmeye başlayacak gibi duruyor. Sadece birkaç hafta önce Facebook (Meta) CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram’ın NFT’leri 100’den fazla ülkede kullanıcılara sunacağını duyurdu. Plan, Solana, Flow, Ethereum ve Polygon’daki NFT’lerin Instagram ile uyumlu olmasını içeriyor. Kullanıcılar, dijital varlıklarını takipçileriyle gösterme ve paylaşma özelliğine sahip olacak. Ek olarak Instagram’daki NFT’ler, yaratıcı, parçanın adı ve satın alındığı Blockchain gibi temel bilgileri gösterecek. Bu, muhtemelen Polygon NFT’lerinin şimdiye kadar aldığı en büyük benimsenme oalyıdır. Artık Polygon, Instagram’ın iki milyar kullanıcısının önüne gelecek. Bu da altcoin projesinin benimsenmesi için son derece olumlu olacaktır.

Bununla birlikte Polygon, geçen ay dünyanın en ünlü şirketlerinden birinin dikkatini çekti. Temmuz ayı sonlarında Disney, Hızlandırıcı Programındaki son katılımcı turunun tamamlandığını açıkladı. Buna göre altcoin, Disney’in programına katılan projelerden biri oldu. Hızlandırıcı Programı, yenilikçi şirketlerin büyümesini hızlandırmak için tasarlanmış bir iş geliştirme programıdır. Bundan böyle Polygon, Disney’in yaratıcı kampüsündeki ortak çalışma alanına erişim ve akıl hocası desteği alıyor. Disney, sonunda bu girişimlerden bir iş birliğinin çıkacağını umuyor. Bunun Polygon’un büyümesi ve fiyatı için neler yapabileceğini hayal edin. Disney için tercih edilen Blockchain olmak Polygon’u daha önce görmediğimiz yüksekliklere itecek gücü sağlayacaktır.

“Benzeri görülmemiş bir yükseliş mümkün”

Polygon (MATIC) fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %70 düştü. Buna rağmen altcoin, tüm pazarda en fazla yükselişe sahip olan kripto paralar arasında yer alıyor. MATIC, önceki en yüksek seviyesi olan 3 dolara gelmesi halinde, bu yatırımcılara %300’lük olası bir getiri sağlayacaktır. Yatırımda hiçbir şey garanti değil. Ancak Polygon, Instagram veya Disney ile olan ilişkilerinden ve zkEVM’lerin tanıtımından önce bu fiyata ulaşabilmesi mümkün. Bu olursa, ortaklıklarla fiyatın nereye gideceğini hayal edin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Popüler Metaverse Coin Büyük Duyuru Yaptı: Fiyatı Sıçradı!
Popüler Metaverse Coin Büyük Duyuru Yaptı: Fiyatı Sıçradı! Bitcoin, son 2 ayın en yüksek haftalık kapanışıyla yeni haftaya 24.000 doların üzerinde girdi. Bunu takiben, altcoin projeleri, küçük değer kayıpları yaşayarak yatay hareketlerini sürdürüyor. Bu altcoin’lere, Sandbox ve Decentraland gibi popüler Metaverse coin’ler de dahil. Ancak...
Misafir Yazar 2 ay önce