Reklamı kapat

Veriler Geldi: Bu Altcoin’e Türk Akını Var!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
0 görüntülenme
Veriler Geldi: Bu Altcoin'e Türk Akını Var!

Kripto paraların popülaritesi son yıllarda inanılmaz bir oranda arttı. Birçok büyük oyuncu katlanarak büyümeye tanık olmak için alana girdi. Böylece kripto benimsenmesi çok hızlı bir artış kaydetti. Benimsenme bakımından Türkiye, dünyada ön sıralarda yer alan ülkelerden birisi. Türk yatırımcıların gönlünde önemli bir yer edinen altcoin projelerinden birisi de Mina Protocol (MINA) oldu.

Türkler, bu altcoin projesini sevdi!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Türkiye’nin, kripto alanında dünyada önemli bir yeri var. Bu yüzden, çoğu altcoin projesinin hedefleri arasında Türkiye kripto toplulukları yer alıyor. Everstake Pool ekibinden Jane Everstake, ülkelere göre Mina’nın Twitter üzerindeki en büyük 5 topluluğunu paylaştı. Verilere göre, Türkiye MINA Twitter topluluğu açık ara lider durumda.

Paylaşıma göre Türkiye, %65 gibi bir oranla Twitter’da MINA’nın en büyük topluluklardan birisi konumunda. Verilere göre, Türkiye’yi sırasıyla, Ukrayna (%11,6), Hindistan (%6,6), Çin (%6,3) ve Rusya (%4,8) takip ediyor.

Bununla birlikte, verilere göre Türkiye, Telegram’da Twitter kadar aktif değil. Öte yandan %27,5 oranıyla yine de ilk sırada yer almayı başardı. Bu sefer, Telegram’da Türkiye’yi Vietnam, Rusya, Kore ve Çin takip ediyor.

Mina Protocol nedir?

Mina Protocol, minimal bir özlü Blockchain. Geliştiriciler, DApp’leri daha verimli çalıştırmak için hesaplama gereksinimlerini azaltmak amacıyla oluşturdu. Ayrıca geliştiriciler, Mina’yı, kullanımdaki büyümeye rağmen boyutu sabit kalacak şekilde tasarladı. Bu yüzden, dünyanın en hafif Blockchain’i olarak tanımlanıyor. Mina ağı, Bitcoin’in 300 GB Blockchain ile karşılaştırıldığında çok küçük olan sadece 22 KB’lık bir boyuta sahip. Ayrıca, güvenlik ve ademi merkeziyetçilik açısından dengeli kalıyor. Bu arada, altcoin projesinin, Ekim 2020’de Coda Protocol’den Mina’ya dönüştüğünü hatırlatalım.

Altcoin

Altcoin projesinin temel amacı nedir?

Mina, kullanıcıların platformu doğrudan genesis bloğundan yerel olarak doğrulamasını sağlayan verimli bir dağıtılmış ödeme sistemi elde etmek için çalışıyor. Teknik inceleme raporu, Mina için ‘Mini bir Blockchain’ diyor.

Protokol, birisinin söz konusu bilgiyi ifşa etmeden bilgilerin kimliğini doğrulamasını sağlayan kriptografik bir kanıt olan Sıfır Bilgi Özlü Etkileşimli Olmayan Bilgi Argümanlarını (zk-SNARK’lar) kullanıyor. Bununla birlikte, bir kullanıcının platformu başlangıç ​​bloğuna kadar izlemesini sağlamak, büyük bir ağda pratik değil. Bu nedenle Mina, yalnızca son birkaç bloğa odaklanan SNARKS’ı aşamalı olarak hesaplıyor. Bu, son kullanıcıların bir bloğun tüm işlem geçmişi yerine bu zk-SNARK-sıkıştırılmış kanıtı kontrol ettiği anlamına geliyor. Mina protokolünün kalbinde, bir yardımcı para ve değişim aracı olarak MINA yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Hindistan Duyurdu: Bu Altcoin'ler Donduruldu!
Hindistan Duyurdu: Bu Altcoin’ler Donduruldu! Hindistan’ın E-Nuggets’a yönelik kara para aklama davasında yeni gelişmeler oldu. Buna göre Hindistan, bu altcoin projelerinin tokenlerinden daha fazlasını dondurdu. Anlaşıldığı kadarıyla, bu dosya kapsamında çevrilmemiş hiçbir taş bırakmayacak. Yetkililer, kara para aklama iddialarıyla ilgili oyun platformu...
Vural Erkan 2 ay önce