XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Popüler Analist: Bu Altcoin’i Kurumsal Para ve Balinalar Alıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 19 Şubat 2022
19 görüntülenme
360 F 263426572 S2NlE648gLbBuXI3RSvslL8NxVaFR1Hj

Bitcoin fiyatını 40 bin doların altına çeken son piyasa düzeltmesi büyük cüzdanları Cardano’ya yönlendirdi ve altcoin projesi işlem hacmine göre katlanarak artan bir ivme kazanıyor.

Cardano (ADA) işlem hacminde önemli bir artış görüyor

Cardano (ADA), büyük bir talep eşliğinde 21.6 milyarlık işlem hacmini aştı. Kripto uzmanı Ali Martinez, Cardano ağındaki bu tür piyasa davranışının sıklıkla kurumsal ve balina faaliyeti için bir vekil görevi gördüğüne ve önemli oyuncuların dalgalı fiyatlar için ne kadar önemli planlar yapabileceğini gösterdiğine dikkat çekiyor:

ADA işlem hacminde 21.6 milyar doları aşan bir artış oldu. Bu tür bir piyasa davranışı, çoğu zaman ADA ağındaki kurumsal ve balina faaliyetlerinin bir vekili görevi görür ve bu yatırımcıların kendilerini fiyat dalgalanmaları için nasıl konumlandırdıklarına işaret eder.

Balinalar ve kurumsal yatırımcılar tarafından yapılan işlemlerin sıklığı, genellikle 100.000 dolardan fazla olan büyük işlemler tarafından temsil edilir. Bu devasa işlemlerin hacmi, balinaların ve kurumsal yatırımcıların belirli bir günde ticaret yaptığı toplam miktarı belirler. Büyük işlemlerin hacmindeki artışlar, önemli oyuncuların daha fazla alım veya satım yaptığını gösterebilir. Çöküş durumlarında, balinaların ve büyük cüzdanların daha fazla stok yaptıkları ve dip fiyattan satın almayı tercih ettikleri biliniyor.

Cardano, balinaların biriktirdiği en önemli altcoin projelerinden biri

WhaleStats tarafından sağlanan verilere göre Binance balinaları önemli miktarda ADA’ya sahip. Veriler, dev cüzdanların neredeyse 11.815.034 adet ADA’ya sahip olduğunu gösteriyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Cardano ağı yeni adreslerin %167 oranında artmasıyla on-chain aktivitede patlama yaşamıştı. Altcoin projesinin arkasındaki ana şirket IOHK, bu yılın başlarında yeni dApp’lerin piyasaya sürülmesinden sonra yeni kullanıcıların kapıda olduğunu vurguladı.

IOHK, ağın güncellemelerine değindiği yol haritasına dair şunları paylaşıyor:

Artık Basho aşamasına girdiğimize göre, optimizasyon ve ölçeklendirme için daha fazla çalışıyoruz. Bu temelleri temel alan ve DApp ekosistemindeki büyümeyle başa çıkmak için kapasiteyi ve iş hacmini sürekli olarak artıran ve ilk yüz binlerce kullanıcı, ardından milyonlarca yeni kullanıcı.

IOHK’nın medya başkanı Tim Harrison’a göre, Cardano’da şu anda 492 proje geliştiriliyor. Yazım sırasında, projenin yerel kripto para birimi ADA 1 doların hemen altında işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

12798
Ripple CEO’su Önemli Açıklama Yaptı: Gerçek Ortaya Çıkıyor! SEC Başkanı Gary Gensler’ın “peşini bırakmayacağız” dediği SEC-Ripple davasında ilginç gelişmeler yaşanıyor. CEO Brad Garlinghouse, 2012 yasal notlarının yayınlanmasından sonra gerçeğin ortaya çıktığını söyledi. Ripple CEO’su 2012 belgelerinin gerçeği ortaya çıkardığını iddia ediyor Ripple’ın aldığı avukat tavsiyelerini...
Buğra Çağlar 19 Şubat 2022