Ünlü Yönetici, Büyük Altcoin İçin ‘Değeri Yok’ Dedi!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
3.370 görüntülenme
Ünlü Yönetici, Büyük Altcoin İçin 'Değeri Yok' Dedi!

Siber Capital CIO’su Justin Bons, kripto para borsası FTX’in çöküşünden sonra ciddi darbe alan Solana’nın (SOL) uzun vadeli değerinin olmadığını iddia ediyor. Bons ayrıca, bir zamanlar lider altcoin Ethereum’a rakip olarak görülen Solana’nın ademi merkeziyetçiliğini kaybettiğini ileri sürüyor.

Justin Bons: Solana’nın bir geleceği ve değeri yok!

Cyber ​​Capital’in kurucusu ve CIO’su Justin Bons, Twitter’dan bir zamanların gözde altcoin projesi Solana Blockchain’e yönelik son eleştirilerini paylaştı. Bons, Solana’nın Blockchain’inin amacını uzun vadede gerçekleştiremeyeceğini ileri sürüyor. Solana Blockchain’in ölçeklenebilir olabileceği gerçeğine katılırken, bunun ademi merkeziyetçiliğe karşı tehlikeli takaslar yapmaya devam etmesinden kaynaklandığını iddia ediyor. Bu bağlamda Bons, şu açıklamayı yapıyor:

Solana’da uzun vadeli bir nokta görmüyorum. Ademi merkeziyetçiliğe karşı tehlikeli ödünler verdiği için şimdi ölçeklenebilir olabilir. Bununla birlikte, SOL asla gerçekten shareded Blockchain’lerle rekabet edemeyecek. Bunlar, ademi merkeziyetçiliği korurken daha fazla ölçeklenebilirlik elde ettikçe, o kaybedecek.

Justin Bons, Solana’nın ademi merkeziyetçiliği korurken daha fazla ölçeklenebilirlik sağlayan gerçekten ‘shareded’ Blockchain’lerle asla rekabet edemeyeceğine inanıyor. Bons, Solana Blockchain’le ilgili eleştirilerini ilk kez dile getirmiyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçen yılın Ekim ayında, Solana Blockchain’in altı saatlik bir kesinti kaydetmesinden günler sonra, Bons ağı uzun bir tweet dizisinde eleştiri bombardımanına tuttu.

Justin Bons, son zamanlarda Blockchain’in yaşadığı kesintilerle ilgili eleştirilerinin yanı sıra, Solana ekibinin ‘ağı gereksiz yere merkezileştirdiğini’ de vurguluyor. Ayrıca Bons, bir doğrulayıcıyı karlı bir şekilde çalıştırmak için 6 milyon dolar gerektirdiğinden, Solana’da doğrulayıcı olmanın pahalı olduğunu iddia ediyor. Solana’nın Proof of History (PoH) konsensüsünden bahsdiyor ve bir blok yayılma protokolü olan Turbine’den ölçeklenebilirlik için ademi merkeziyetçilikten vazgeçtiğini öne sürüyor.

Altcoin

Altcoin fiyatı ve gelişmeler

Nesnelerin interneti (IoT) cihazları için uzun menzilli bağlantı sağlayan ‘etkin noktalar’ adı verilen merkezi olmayan bir cihaz ağı olan Helium, 27 Mart’ta Solana Blockchain’e taşınacağını duyurdu. Bu arada Solana’da NFT alım satım faaliyeti büyüyor. Cryptoslam’in verilerine göre, Solana merkezli NFT satışları geçtiğimiz hafta %36,50 artarak 20,36 milyon dolara ulaştı. Lider altcoin Ethereum tabanlı NFT satışları aynı zaman diliminde %2,37 azaldı.

SOL bu yazı sırasında son 24 saatte %2,16 artışla 17,99 dolardan işlem görüyordu. Altcoin, haftalık bazda ise %13,5 değer kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.Today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance CEO'su Uyardı! Bitcoin Saldırı Altında mı?
Binance CEO’su Uyardı! Bitcoin Saldırı Altında mı? Artan sayıda kripto odaklı saldırı ve bankacılık zorluklarıyla birlikte, çoğu kişi bunun kripto sektörünü zayıflatmak için koordineli bir çaba olduğunu düşünüyor. Binance CEO’su da kripto para istikrarını bozmak için koordineli çabalardan bahsediyor. Yani Bitcoin bir saldırının mı...
Vural Erkan 2 hafta önce