Santiment: Balinalar Akın Ediyor! Bu Altcoin Pump’lanabilir

Santiment: Balinalar Akın Ediyor! Bu Altcoin Pump'lanabilir
Santiment: Balinalar Akın Ediyor! Bu Altcoin Pump'lanabilir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto balina izleme platformu WhaleStats, en büyük 5.000 Ethereum balinasının son birkaç gün içinde popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB) biriktirdiğini söylüyor. On-chain analitik firması Santiment, SHIB/BTC paritesine dikkat çekiyor ve altcoin projesinin Dogecoin rallisini takip etmesinin mümkün olduğunu kaydediyor.

“Shiba Inu’nun Dogecoin’i takip etmesi mümkün”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Dogecoin hayranı Elon Musk’ın Twitter işini bitirmesinden sonra DOGE muhteşem bir ralli yaptı. Kripto analiz firması Santiment, bir diğer popüler meme coin’i Shiba Inu’ya (SHIB) dikkatleri çekiyor.

Santiment, SHIB’in diğer meme coin’i Dogecoin ile lideri takip etme oyunu oynayabileceğini söylüyor. Buna dayanak olarak da Santiment, Shiba Inu’nun Bitcoin paritesine (SHIB/BTC) bakıyor. Analitik firmasına göre, parite güç gösterdikten sonra bir miktar ivme kazanmaya başladı. Tahminlerine ilişkin olarak Santiment, şu açıklamayı yapıyor:

DOGE ve SHIB gibi meme coin’lerle çitin hangi tarafında olursanız olun, onların pompa gördükleri inkar edilemez. Shiba Inu, tarihsel olarak Dogecoin pompalarını takip etti. Grafiğimizde işlem hacmini izleyin.

Altcoin
Kaynak: Santiment / Twitter

Santiment’in grafiğine göre, SHIB/BTC paritesi hacimde önemli bir artışa tanık oldu. Bu yüzden, Shiba Inu boğaları yaşam belirtileri gösteriyor. Dolayısıyla bu da trader’ların Bitcoin’den daha iyi performans gösteren meme coin’ine bahis yaptığının bir göstergersi. Basın zamanında, Shiba Inu günlük bazda %6,50 düşüşle 0,00001211 dolardan işlem görüyordu. Bu arada, Bitcoin son 24 saat içinde %0,58 kayıpla 20.688 dolara geriledi.

Balinalar altcoin biriktirmeye devam ediyor

Kripto traderlarına ek olarak, Blockchain balina izleyicisi WhaleStats, en büyük 5.000 Ethereum balinasının da son birkaç gün içinde SHIB biriktirdiğini söylüyor. WhaleStats’a göre, en büyük 5.000 ETH balinasının Cuma günü 89,7 milyon dolarlık SHIB hazinesi vardı.  Mevcut durumda ise %4,5 artışla 94,2 milyon dolar değerine yükseldi.

Santiment, lider kripto Bitcoin (BTC)’ye de bakıyor. Analitik firması, kripto borsalarındaki BTC arzının en son Kasım 2018’de görülen bir seviyeye düştüğünü kaydediyor. Bu veriler de uzun vadeli boğaların BTC’yi saklamaya devam ettiğini ortaya koyuyor. Santiment, konuya ilişkin olarak şu açıklamaya yer veriyor:

Bitcoin 20.700 doların üzerine çıktığında, traderlar, kripto paralar borsalardan uzaklaşmaya devam etti. Bu da uzun vadeli elde tutmaktan memnun olduklarını gösteriyor. BTC’nin borsalardaki oranı %8,3’e düştü. Bu oran, son dört yıl içinde görülen en düşük oran. Ekim büyük bir çıkış ayı oldu.

Altcoin
Kaynak: Santiment / Twitter

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Santiment: Balinalar Akın Ediyor! Bu Altcoin Pump’lanabilir