Dikkat: Bu Altcoin Rekor Yatırıma Hazırlanıyor!

Dikkat: Bu Altcoin Rekor Yatırıma Hazırlanıyor!
Dikkat: Bu Altcoin Rekor Yatırıma Hazırlanıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyası her geçen gün yeni yatırımlar ve projelerle büyümeye devam ediyor. Bu büyümenin son örneklerinden biri Uniswap, kripto dünyasında büyük ses getiren bir adım atmayı planlıyor. Önemli bir altcoin olarak bilinen Uniswap, Uniswap Foundation aracılığıyla rekor büyüklükte bir finansman arayışında.

Uniswap Foundation’dan büyük finansman talebi: Altcoin piyasası heyecanlı

27 Eylül’deki açıklamaya göre, Uniswap Foundation, geliştiricisi için 74 milyon dolarlık finansmanın ikinci dilimini onaylamak üzere bir on-chain oylama yapmayı planlıyor. Fiyat volatilitesi için %10’luk bir marjla, bu finansmanın değeri yaklaşık 62 milyon dolar olacak. Bu arada, 4 Ekim’de gerçekleşecek oylama ile bu fonların operasyonlar ve araştırma bursları için kullanılıp kullanılmayacağına karar verilecek. Altcoin projesi teklifte şu açıklamalara yer verdi:

 • Uniswap, geleneksel finansın kapalı aracı sahip borsalarına bir alternatif olmayı hedefliyor.
 • Uniswap, uzun vadede kendi protokolünü geliştirmek ve sürdürmek için sağlam bir ekosistem kuruyor.
 • Geçen yıl, altcoin yönetimi, Uniswap Vakfı için 74 milyon dolarlık bir finansmanı onayladı.
 • Finansman talebimizi iki dilimde ayırmayı planladık.
 • İkinci dilimi, altcoin fiyat volatilitesini hafifletmek için %10 ekleyerek, doğrudan on-chain oylamayla talep ediyoruz.
 • Toplam talep edilen miktar 62,37 milyon dolar.
 • On-chain oylama 1 hafta içinde, 4 Ekim Çarşamba günü gerçekleşecek.
 • 2 Ekim Pazartesi günü bir Twitter Spaces düzenleyeceğiz.
 • Bu oturumda, teklifi tartışacak ve soruları yanıtlayacağız.
 • Bu yazıda ayrıca son bir yılda UF’nin ilerlemesi hakkında bir inceleme sunuyoruz.
 • Kurduğumuz ekip, dağıttığımız burslar ve gerçekleştirdiğimiz programlar hakkında bilgi veriyoruz.
 • Geleceğe dair planlarımızı ve UF’nin vizyonunu da paylaşıyoruz.

Bu popüler DEX’in paydaşlarını teşvik etme, temel protokol metriklerini büyütme ve yenilik için bir yol haritası oluşturma görevi Uniswap Foundation’a ait. Geliştiriciler, önümüzdeki yıl Uniswap V4 için bir yazılım geliştirme kiti oluşturmayı ve ardından bu sürümün göçünü desteklemeyi planladıklarını açıkladılar.

İlk aşamada neler olmuştu?

DeFi altcoin Uniswap , ilk finansman diliminde zaten 17,3 milyon dolar aldı. Bu finansman talebinin ikiye bölünmesinin sebebi, ilk olarak daha fazla zaman kazanmak. Proje ayrıca hukuki varlığını kaydettirmeyi hedefliyor. Son olarak bu hamlenin amacı Amerikan İç Gelir Servisi’nden kar amacı gütmeyen 501(c)4 statüsü alabilmekti.

Son 12 aydaki harcamalar

Bu arada, son bir yıl içinde Uniswap Foundation, araştırma bursları için 4,8 milyon dolar, operasyonlar için 3,15 milyon dolar harcadı. Altcoin Uniswap (UNI)’ın piyasa değerindeki düşüş nedeniyle 1,29 milyon dolar zarar yaşadı. Geliştiricilere göre, “UF’nin dağıtmak için hala 53,2 milyon dolarlık bir bütçesi var. Her yıl 10-15 milyon dolar dağıtmayı planlıyoruz,” dediler.

Sonuç olarak, bu gelişme, altcoin dünyasında Uniswap’ın ne kadar büyük ve önemli bir oyuncu olduğunu bir kez daha gösteriyor. Önümüzdeki günlerde bu finansmanın onaylanıp onaylanmayacağına dair sonuçları merakla bekliyoruz. Kriptokoin.com olarak DeFi altcoin sektörüne yönelik yeni bir yatırım hamlesine bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dikkat: Bu Altcoin Rekor Yatırıma Hazırlanıyor!