Türklerin Aldığı Bu Altcoin Sahiplerinin Yüzde 70’i Zararda!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
2.634 görüntülenme
Bu Altcoin Sahiplerinin Yüzde 70'i Zararda

Kripto para yatırımcıları 2021’den bu yana %50’nin üzerinde zarar eden spot pozisyonlarını telafi etmenin peşinde. Bu yazıda, sahiplerinin %70’inin zararda beklediği bir altcoin için sırada nelerin olduğuna göz atalım.

Zararda bekleyen binlerce yatırımcı bu seviyede harekete geçebilir

IntoTheBlock’un son verilerine göre, Chainlink’in (LINK) son altı aydaki istikrarlı fiyat hareketine rağmen, yatırımcılarının %70’i şu anda zararda. Bu istatistik, Bitcoin’de dahil birçok kripto para birimini etkisi altında almış durumda.

Veriler ayrıca, LINK fiyatının önünde önemli bir direnç olduğunu ve bir sonraki destek bölgesinin 3,7 ile 6,34 dolar arasında olduğunu gösteriyor. Yatırımcıların yatırım kararlarını değerlendirirken bu seviyeleri dikkate almaları gerekiyor.

Altcoin yatırımcıları bu seviyede pozisyonlarını kapatmayı tercih edebilir

Şu anda birçok LINK yatırımcısı için başa baş fiyatı 30 dolara yakın. Bu da altcoin yatırımcılarının zararlarını ilk bu bölgede telafi edebileceği ve bu nedenle seviyenin güçlü bir direnç olabileceği anlamına geliyor.

Portföylerine LINK eklemek isteyen yatırımcılar da korelasyonları dikkate almalıdır. Veriler, LINK’in yalnızca Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve MATIC ile önemli ölçüde ilişkili olduğunu ve SHIB, DOGE veya LTC gibi diğer popüler altcoinlerle güçlü bir şekilde ilişkili olmadığını gösteriyor. Bu durum, LINK’in yatırım portföyleri için potansiyel olarak iyi bir seçenek olduğunu anlamına gelebilir.

Son olarak veriler, LINK’in transfer faaliyetinin Perşembe günleri zirve yaptığını ve bunun da büyük fiyat hareketleri potansiyeli oluşturduğunu gösteriyor. Yüksek borsa likiditesini etkileyebileceğinden, alıcılar ve satıcılar Perşembe günlerine özellikle dikkat edebilirler. Ayrıca, Chainlink’e yatırım yaparken bu mevsimsellik modeli dikkate alınmalı.

Sonuç olarak, LINK’in son altı aydaki istikrarlı fiyat hareketi güvenli bir yatırım olduğuna işaret etse de, şu anda birçok LINK yatırımcısının zararda olduğunu belirtmek gerekiyor. Direnç ve destek bölgelerinin yanı sıra birçok LINK yatırımcısı için başa baş fiyatının dikkate alınması önemli. Ek olarak, diğer altcoinlerle olan korelasyonları ve LINK’in transfer faaliyetinin mevsimsel modelini göz önünde bulundurmak, yatırımcıların LINK’i portföylerine eklerken bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olabilir.

LINK fiyatını yükseltecek temek katalizörler

Bu katalizörlerden birinde Chainlink, 3 Mart’ta kripto borsası Coinbase’e ait Katman-2 çözümü Base testnet ile entegrasyonunu duyurdu. Basın açıklamasına göre L2 platformu, Chainlink SCALE programına da katılacak. Bu program, geliştiricilere daha düşük bir maliyetle Chainlink verileri ve hizmetleri sunuyor. Dolayısıyla hem Chainlink ağının kullanımı hem de LINK fiyatının toparlanması için yeni bir alan açıyor.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Chainlink (LINK), geçen haftadan bu yana keskin bir düşüş trendinde. Piyasa değerine göre ilk 20 arasında kalmayı başaran oracle platformu, şu anda 6.73 dolardan fiyatlandırılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Web3 Coin Ekibi Binance'e Coin Boşaltıyor
Bu Web3 Coin Ekibi, Binance’e Coin Boşaltıyor Olabilir: Düşüyor! Twitter’a entegre olma ihtimali, yüklü balina satın alımları ve merkezi borsa listelemeleriyle geçen hafta boyunca çift haneli ralli yapan bir Web3 Coin, ekibinin yaptığı satışlarla düşüşe geçiyor. Proje ekibi, Binance’e yaptıkları satışlarla ralliyi kar fırsatı olarak görüyor....
Buğra Çağlar 2 hafta önce