Bu Altcoin, SEC Davasını Kaybetti! İşte Karar ve Etkileri

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 30 Kasım 2022
26.003 görüntülenme
Bu Altcoin, SEC Davasını Kaybetti

ABD’li düzenleyici SEC, Mart 2021’de kayıtsız menkul kıymet sattığını iddia ederek dava açtığı bir altcoin projesi karşısında galip geldi. 7 Kasım’da netleşen dava sonucu “kripto dünyasına tehdit” olarak değerlendiriliyor.

SEC bu altcoin projesinin sonunu getirdi

Ödeme ağı LBRY Credits (LBC), kayıt dışı menkul kıymet sattığı gerekçesiyle SEC’in açtığı davada kaybeden taraf oldu. Proje ekibi, bugün Twitter’dan SEC’e gölge düşürerek haberi kripto topluluğuyla paylaştı. Açıklamalarda faaliyetlerin sona ereceği yer alıyor. LBRY ekibi 30 Kasım’da dava süreci ve SEC hakkında yeni iddialar ortaya attı:

SEC’e özel olarak verilen herhangi bir bilgi sızdırıldığı için, LBRY Inc.’in yakın gelecekte muhtemelen ölmüş olacağı konusunda açık sözlü olmak istiyoruz. LBRY misyonunun devam etmesini bekliyoruz, ancak şirketin kendisi yasal borçlar ve SEC borçları nedeniyle öldü.

LBRY ekibi tweet’te açıkça iflas ettiklerini, sebebin yasal borçlar ve SEC borçları olduğunu söyledi. Buna rağmen Blockchain faaliyetlerini sürdürmek istiyorlar. Tweet’in ikinci kısmında şu açıklamalar yer aldı:

Ölmesi gereken özellikle LBRY Inc’dir, LBRY protokolü ve Blockchain devam edecektir.

LBRY’nin mağlubiyeti altcoin piyasası için ne anlama geliyor

SEC zaferinin özellikle kripto topluluğu ve Ripple için tehlikeli yönleri var. LBRY davası, mahkemeye giden kripto ile ilgili kayıt dışı menkul kıymetler şikayetinin nadir bir örneğiydi. Bu arada, LBRY aynı zamanda bir dijital içerik ağı operatörüdür. En bilinen yazılımı Odysee video paylaşım sitesidir. Ayrıca LBRY, üyeleri görevlerini tamamlamaları, yeni kullanıcılar önermeleri, projelere katılmaları ve içerik üretmeleri karşılığında ödüllendirmek için LBRY Credits (LBC) kullanır.

SEC, kalıcı bir ihtiyati tedbir, faizle birlikte alınan tüm nakitlerin geri ödenmesi ve hukuki cezalar talep ederek LBRY aleyhine dava açtı. LBRY, LBC’nin yatırım amaçlı olmadığını, ancak ilk çıktığı andan itibaren LBRY Blockchain üzerinde kullanıldığını belirtti. Proje ekibi ayrıca, tokenlerin menkul kıymetler mevzuatına tabi olduğuna dair yeterli bildirimin yapılmadığını iddia etti. Mahkeme, SEC’in iddiasının, 70 yılı aşkın bir süredir yüzlerce federal mahkeme tarafından uygulanan bir Yüksek Mahkeme kararının açık bir yorumundan kaynaklandığını belirterek, LBRY’nin adil ihbar iddiasını reddetti.

Bu Altcoin Sadece Yazılım

LBRY CEO’su, kararı “kripto dünyasına tehdit” olarak yorumladı

Ayrıca LBRY’nin CEO’su Jeremy Kauffman yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

SEC ve LBRY davası, tüm ABD kripto endüstrisini tehdit eden bir emsal teşkil ediyor.

SEC’in sıradaki hamlesi bu altcoin projeleri olacak

Son olarak, SEC ve LBRY standardına göre, Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere neredeyse tüm kriptoların menkul kıymet olduğunu söylemeye devam ediyor. Ripple ise devam eden SEC davasında Hinmann belgeleriyle üstünlük sağlamanın peşinde. Kriptokoin.com olarak SEC-Ripple davasından kritik tarihleri bu yazıda aktardık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Elon Musk'tan Şaşırtan Kripto Para Tahmini
Elon Musk’tan Herkesi Şaşırtan Kripto Para Tahmini! Elon Musk, Fed’in para politikasını ele aldığı tahminleriyle kripto para yatırımcılarını şaşırttı. Ünlü milyarder son günlerde yeni bir akıllı telefon için sinyal veriyor. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz. Elon Musk, kripto para piyasası hakkında görüşlerini...
Buğra Çağlar 30 Kasım 2022