Reklamı kapat

Binance CEO’su Doğruladı: Bu Altcoin SEC Kıskacında!

Vural Erkan
Vural Erkan 12 Haziran 2022
0 görüntülenme
binance compliance

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) soruşturmasını ilişkin soruları cevapladı. Kripto borsasının kurucusu, SEC’in altcoin projesinin tokenine olan ilgisini kabul etti.

Altcoin projesi Binance Coin (BNB), SEC soruşturması altında

Dünyanın en büyük kripto borsasının kurucusu, SEC’in Binance’in borsa tokenine olan ilgisini reddetmeyi bıraktı. Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao ‘CZ’, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) BNB borsa tokeni hakkında ‘sorular sorduğunu’ ifade etti. Bununla birlikte SEC’in  borsa için henüz mahkeme celbi çıkarmadığını da kaydetti.

Bu ayın başlarında Bloomberg, SEC’in BNB tokeninin kayıt dışı bir menkul kıymet oluşturup oluşturmadığını araştırdığını bildirdi. CZ, Consensus 2022’sindeki izleyicilere SEC’in Binance ve ürünleri hakkında düzenli olarak sorular sorduğunu söyledi. Ayrıca, borsanın yetkililerle düzenli temas halinde olduğunu ifade etti.

Altcoin

Öte yandan CZ, Binance’in mahkeme için çağrı tebliği almadığını belirtti. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere CZ, sadece SEC ile temas halinde olduklarını söyledi. Ayrıca SEC, politikasında olduğu gibi bir soruşturmanın varlığı hakkında yorum yapmayı reddetti.

Ayrı olarak Binance, Adalet Bakanlığı, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve İç Gelir Servisi tarafından soruşturma altında. CZ ayrıca bir banka hesabı olmasına rağmen düzenli olarak kullanmadığını söyledi.

SEC, BNB’nin menkul kıymet olup olmadığını araştırıyor

İncelemenin geçmişine gidecek olursak, olaylar zinciri şu şekilde gelişti. Binance Holdings Ltd.’nin kripto borsası beş yıl önce faaliyete geçtiği sırada dijital token sattı. Daha sonra ABD’li düzenleyiciler, Binance’nin menkul kıymet kurallarını ihlal edip etmediğini araştırmaya başladı.

Dahası Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun incelemesi, firmanın ve BNB‘nin kökenlerini araştırıyor. Müfettişler, gizli soruşturmayı tartışmak için anonimlik verilen kişilere, 2017 ilk kripto para teklifinin ajansa kayıtlı olması gereken bir menkul kıymetin satışına tekabül edip etmediğini inceliyorlar.

Altcoin

Bu arada Binance Washington’da birden fazla soruşturmayla karşı karşıya. Bu nedenle BNB’nin başlangıç incelenmesinin Binance için rahatsız edici bir gelişme. SEC, ICO’lar üzerinde, para toplamak için sanal paralar vermeyi içeren düzinelerce yaptırım eylemi getirdi. BNB, Binance’in geniş kripto imparatorluğunun bir özelliği oldu.

Binance konuya ilişkin olarak bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Düzenleyici kurumlarla eğitim, yardım ve bilgi taleplerine gönüllü yanıtlar dahil olmak üzere devam eden görüşmelerimiz hakkında yorum yapmamız uygun olmaz,” dedi. Ayrıca şirketin, yetkililerle birlikte çalıştığını söyledi. Bunun yanında “Düzenleyiciler tarafından belirlenen tüm gereklilikleri karşılamaya devam edeceğiz” diye ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

little altcoin ethereum soars
O Altcoin Piyasası 8x Yaptı: Listede Bu Coinler Var! Merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO) genellikle Blockchain akıllı sözleşmeleri kullanılarak yönetilir. Ayrıca holder’lar, bu  ‘dijital şirketlerin’ yönetimini oylarıyla belirler. Bu altcoin projelerine ilişkin oylamaların çoğu ise discord üzerinden gerçekleşir. Bu altcoin piyasasının yönetişim etkinliği geçen yıl patlama...
Vural Erkan 12 Haziran 2022