Bu Altcoin Selloff Gördü: FUD Başlatan İsim Özür Diledi!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
357 görüntülenme
Bu Altcoin Selloff Gördü: FUD Başlatan İsim Özür Diledi!

David Hoffman, Lido Finance dahil altcoin projelerini hedef alan ‘Wells Notice Halı Bombalaması’ olarak adlandırdığı söylentileri yaydığı için özür diledi. LDO ise bu spekülasyonun ortasında sert satış gördü.

Lido ve altcoin FUD’unu başlatan podcaster özür diledi!

İçerik stüdyosu Bankless’ın kurucu ortağı David Hoffman, merkezi olmayan finans protokolü Lido Finance (LDO) da dahil olmak üzere kripto firmalarını hedef alan ‘Wells Notice Halı Bombalaması‘ dediği şey hakkında söylentiler yaydığı için özür diledi. Hoffman’a bir kaynak tarafından söylenene göre, ‘halı bombalaması’ geçen hafta kripto firmalarına gönderildiği iddia edilen Welss bildirimlerine atıfta bulunuyordu. Hoffman ise doğrulanmamış bilgileri 3 Mart’ta Bankless Show podcast’inde paylaştı ve özellikle Lido’nun adının geçtiği şu açıklamayı yaptı:

DeFi uygulamalarının çoğuna çok sayıda Wells bildirimi gönderildi. […] Wells duyuruları geçen hafta sektörde hızla yayıldı. Henüz gün ışığına çıkmadı. Sanırım Lido bir tane aldı.

Altcoin

Aynı gün Hoffman, Twitter’da Lido’nun iddiayı reddettiğini açıkladı ve söylentide altcoin projesinin ismini verdiği için özür diledi. Kripto şirketlerine habersiz Wells bildirimlerinin gönderildiğini yinelemeden önce, “Lido burada özel olarak odaklanmayı hak etmiyor” dedi. Bu doğrultuda Hoffman, şu paylaşımı yaptı:

Diğer kaynaklarla kontrol ettikten sonra, genel olarak duyurulmamış Wells Bildirimleri olduğu varsayılıyor. Ancak bunların kaçının veya ne kadar yakın zamanda tebliğ edildiğini söylemek imkansız.

CoinMarketCap verilerine göre söylenti, 3 Mart’ta Lido DAO (LDO) fiyatında yaklaşık %20’lik bir düşüşe yol açtı. Lido Finance, haber kaynaklarının yorum talebine henüz bir yanıt vermedi.

Kripto piyasasında Wells bildirimi dalgası mı yayılıyor?

Wells bildirimi, bir soruşturma sonucunda bulunan ihlaller hakkında bilgi vermek için bir düzenleyici makam tarafından gönderilen bir uyarı. Esasen, bir şirkete yaklaşan bir yaptırım eylemi hakkında bilgi veren bir mektup.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, stablecoin ihraççısı Paxos kısa süre önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC), komisyonun kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu iddia ettiği Binance USD (BUSD) tokeniyle ilgili olarak yatırımcı koruma yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla bir Wells bildirimi aldı.

Ayrıca, son zamanlarda Wells bildirimleriyle ilgili söylentiler USD Coin (USDC) ihraç eden Circle’ı vurdu. Bununla birlikte, Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Circle Pay’in baş strateji sorumlusu ve küresel politika başkanı Dante Disparte spekülasyonları hızla çürüttü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Boğa Sinyali Yandı: Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeli!
Boğa Sinyali Yandı: Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeli! Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, Bitcoin yön ararken EOS, STX, IMX ve MKR yükseliş işaretleri gösteriyor. Analist, Bitcoin ve yakın vadede umut vaat eden dört altcoin projesinin grafiklerini inceliyor. Kripto para piyasasına genel bir bakış ABD hisse...
Vural Erkan 3 hafta önce