Çöküşü Bilen Analist: Bu Altcoin Sert Bir Ralliye Hazırlanıyor!

Çöküşü Bilen Analist: Bu Altcoin Sert Bir Ralliye Hazırlanıyor!
Çöküşü Bilen Analist: Bu Altcoin Sert Bir Ralliye Hazırlanıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasasında geniş takipçi kitlesine sahip bir kripto analisti, son gelişmelerin ardından görünümü güncelledi. Analist, bir altcoin projesine işarete ediyor ve yukarı yönde büyük bir hareketin eşiğinde olduğunu söylüyor.

Bluntz: Bu altcoin sert yükselmeye hazır!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada bugün kararsız bir hava var. Lider kripto para Bitcoin, 37 bin doları kaybetse de mücadelesine edvam ediyor. Bu arada bazı altcoin’ler güçlü yükselişler kaydediyor. Piyasadaki sisli ortamda, Bluntz takma isimli analist, sosyal medya platformu X’teki takipçilerine son tahminlerini paylaştı. Analistin isabetli tahminleri için bu makaleye göz atınız. Analist, takipçilerini dikkatlerini likit stake hizmeti sağlayıcısı Lido DAO’ya (LDO) çekiyor. Bluntz, altcoin fiyatının bir yeniden testten sonra yükselmeye hazır olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analist, şu ifadeleri kullanıyor:

LDO’da mükemmel bir yeniden test ve yükseklerden güzel bir üç dalga hareketi. BTC yeniden bir ivme yakaladığında bu, çok sert bir şekilde fırlayacak.

Kaynak: Bluntz

Bluntz teknik analizinde Elliott Wave teorisini kullanıyor. Bu teori, bir varlığın fiyatının ana eğiliminin beş dalgalı bir modelde hareket ettiği tezine dayanıyor. Ayrıca, düzeltmenin ise üç dalgalı bir modelde gerçekleştiğini ileri sürüyor. Bu arada analist, bu ayın başlarında LDO’da yükselişe geçtiğini açıkladı. Altcoin, son 24 saat içinde %4,42 kayıpla yazı sırasına 2,35 dolardan işlem görüyordu.

DXY’nin düşüşü, riskli varlıkları destekleyecek!

Analist ayrıca, yabancı para birimlerinden oluşan bir sepete kıyasla USD’nin değerini takip eden ABD doları endeksindeki (DXY) düşüşün ardından daha geniş kripto piyasası hakkında iyimser olduğunu söylüyor. Daha zayıf bir dolar genellikle Bitcoin ve altcoin projeleri gibi riskli varlıkların güçlenmesini destekler. Analist, “DXY’yi bugün katlettiler. Şaşırdığımı söyleyebilirim ama gerçekten şaşırmadım. DXY daha çok düşecek. Bunun kripto için ne kadar iyi olduğunu hafife almayın.” diyor.

Altcoin
Kaynak: Bluntz

Bu ayın başlarında analist, DXY’nin bir pazar zirvesine ulaşmış gibi göründüğünü söyledi. Ayrıca, DXY’nin Mayıs 2024’e kadar 98’e düşeceğini ileri sürdü. Dahası, Bitcoin ve altcoin projeleri gibi riskli varlıklarına destek vereceğini tahmin etti. DXY bu yazı sırasında 104,38 seviyesinde bulunuyor. Analist, şu değerlendirmesini paylaşıyor:

DXY burada dağılım belirtileri gösterirken, hisse senetleri nihayet bir dip bulmuş gibi görünüyor. Ayrıca, kripto neredeyse kesinlikle tekrar risk altında. Eğer DXY şüphelendiğim gibi zirveye ulaşır ve 105 seviyesinin altında işlem görmeye başlarsa, önümüzdeki altı ay riskli varlıklar için harika olacak.

Altcoin
Kaynak: Bluntz

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Çöküşü Bilen Analist: Bu Altcoin Sert Bir Ralliye Hazırlanıyor!