Reklamı kapat

Binance CEO’su Açıklama Yaptı: Bu Altcoin Sıfıra Gidiyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
259 görüntülenme
Binance CEO'su Açıklama Yaptı: Bu Altcoin Sıfıra Gidiyor!

FTX çöküşünden sonra altcoin fiyatı, sıfıra düşme riskleri arasında darmadağın olmaya devam ediyor. Binance CEO’su CZ ve Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, yeni bir proof-of-reserve mekanizması üzerinde iş birliği yapacak. Piyasa FTX’in çöküşünün melodisiyle dans ederken, CZ zor durumdaki kripto projelerine yardımcı olacak bir fon duyuruyor.

FTX çöktü, altcoin fiyatı sıfıra gidiyor!

FTT fiyatı, yerel platformu FTX patladığından bu yana neredeyse bir hafta kırmızının derinliklerinde. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere çöküş, neredeyse tüm kripto para birimi piyasasını da mahvetti. Sadece birkaç gün içinde altcoin fiyatı, neredeyse %99 düştü. Bu arada, basın zamanında FTT, 1,26 dolarda duruyor. Yatırımcılar ve kriptoyla ilgili işletmeler, FTX’in patlamasının etkisinden henüz kurtulamadı. Birçoğu, FTX, Alameda ve bağlı şirketlere maruz kalma nedeniyle potansiyel kayıpları milyonlarca dolara sayıyor.

Hong Kong merkezli bir kripto platformu olan Hbit, şu anda iflas eden FTX’te sıkışmış yaklaşık 18,1 milyon dolar bildirdi. Borsaya göre, fonların 13,20 milyon doları müşteri mevduatıyken, kalan 4.90 milyon doları Hbit varlıklarındaydı. Kaybeden diğer borsalar arasında, 10 milyon dolarlık Crypto.com ve 175 milyon dolarlık Genesis yer alıyor.

Altcoin

Binance, FTX çöküşünden ileriye giden yolu çiziyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Pazartesi günü AMA forumunda, borsasının Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin ile yeni bir kanıt başlatmak için işbirliği yapacağını söyledi. Sektörde şeffaflık için proof-of-reserve mekanizmasını geliştireceklerini açıkladı. Gelişmenin ardından Binance, neredeyse 70 milyar dolarlık rezervine sahip olduğunu açıkladı.

Bu arda, CZ, FTX’teki likidite sıkışıklığından kötü şekilde etkilenen kripto işletmeleri için bir fon açıkladı. Bu haberin etkisiyle kripto piyasası Pazartesi günü yeşili de gördü. AMA’da CEO, kurtarma fonları için dört veya beş fonun zaten ulaştığını söyledi. Ancak portföy şirketlerinden gelen yardım çağrıları o kadar yüksek değildi.

Altcoin

Kripto piyasası için sırada ne var?

FTX’ten kripto endüstrisindeki şok dalgaları, geniş kapsamlı etkilere sahip olacak. Bu yüzden kimse kısa sürede ortadan kalkmasını beklemiyor. CZ, bunun olası önemli bir toparlanma ile uzun bir kripto kışı olabileceğini kabul ediyor. Unutmayın, kripto piyasasındaki sıkıntıların yanı sıra, küresel ekonomiler hala büyümeyi daha da boğabilecek enflasyon ve diğer belirsizliklerle boğuşuyor.

Altcoin fiyatındaki düşüş durdurulamaz görünüyor

FTT fiyatı Kasım başında 24,00 dolar civarında işlem görüyordu. Daha sonra 20,00 dolar seviyesinde dibe vurmuş gibi görünüyordu. Ancak FTX’in patlaması altcoin fiyatını alt üst etti. Diğer kripto para birimleri düşüş eğilimlerini şimdilik tüketmiş gibi. Bununla birlikte, FTT bulanık kırmızı sularda daha derinlere dalmaya devam ediyor.

FTT haftalık grafik

Altcoin, basın zamanında 1,26 dolarda seyrediyor. Ayrıca, bir toparlanma için umut vermiyor. FTT, yatırımcılar duyguları hızlı bir şekilde olumlu yönde değiştirmedikçe yolculuğunu sıfırda bitirme olasılığıyla oldukça yüksek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İşte Bu Hafta BTC, DOGE ve Altcoin’leri Etkileyecek 5 Şey!
İşte Bu Hafta BTC, DOGE ve Altcoin’leri Etkileyecek 5 Şey! Geçen hafta borsa FTX’in patlamasından sonra önemli ölçüde zayıflayan Bitcoin ve altcoin’ler serpinti ile boğuşmaya devam ediyor. Bitcoin ciddi yara aldı. Ancak veriler, yatırımcıların BTC’de “düşüş satın alma” şansını yakaladığını gösterdiğinden büyük isimler inancını koruyor. Önümüzdeki günlerde...
Vural Erkan 2 hafta önce