Bu Altcoin’de Fırtına Başladı: Kurucuları Çatışıyor! Fiyat Düşüyor

Bu Altcoin Skandalı Patlattı: Kurucuları Dava Açıyor! Fiyat Düşüyor
Bu Altcoin Skandalı Patlattı: Kurucuları Dava Açıyor! Fiyat Düşüyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gala Games’in kurucuları birbirlerine dava açıyor. Belgelere göre Gala Games’in kurucusu ve CEO’su Eric Schiermeyer, diğer kurucuyu 8.645.014.077 GALA çalmakla suçluyor. Haber, altcoin fiyatında sert düşüşe yol açıyor.

Gala Games’in kurucusu hakkında altcoin hırsızlığı iddiaları su yüzüne çıktı

Gala Games’in kurucuları Eric Schiermeyer ve Wright Thurston birbirlerine dava açıyor. Belgelere göre Schiermeyer, Thurston’u Gala Game’den 8.645.014.077 GALA çalmakla suçlanıyor. Aynı zamanda gizlice yaklaşık 1 GALA’yı devredip sattığını öne sürüyor.

Ayrıca Schiermeyer, Thurston’ın Gala ekosistemi üzerinde bir “node” işletme lisansını çaldığını iddia etti. Bunu kâr amacıyla başkalarına sattığını ve node operatörünü GALA kazanmak için manipüle ettiğini de belirtti. Altcoin sektörünü saran skandal, Magic Book kurucusu Jake Browatzke’ın verdiği ayrıntılarla sosyal medyada yayınlaşmaya başladı.

Schiermeyer mahkemeye çalınan GALA’nın takası veya satışından elde edilen gelirleri iade etmesi emrini vermesi için dilekçe verdi. Çalınan lisanslar karşılığında elde edilen gelirler; Thurston’un müdürlüğünün kaldırılması ve tüm dava ve yasal masraflar için tazminat.

Write Thurston’ın suçlamaları

Diğer kurucu Write Thurston, Schiermeyer’i, hissedarlarına ve Gala topluluğundaki diğer kişilere ait 600 milyon dolardan fazla değere sahip GALA, yönetim kurulu veya hissedarların bilgisi veya onayı olmadan yok etmek ve şirket varlıklarını kişisel kullanıma dönüştürmekle suçluyor.

True North, BGP’nin bir hissedarı ve temsilcisi olarak, Schiermeyer’e karşı tazminat talep ediyor. Schiermeyer’in suiistimal ve güven ihlali nedeniyle aldığı tüm kârların, faizlerin ve diğer tazminatların iade edilmesi yönünde bir mahkeme kararı talep ediyor.

Gala Games’de yaşananlar bir süre altcoin sektörünün gündemini meşgul edecek. Magic Book kurucusu Jake Browatzke, dün gece sosyal medya hesabından şunları yazdı:

Web3 oyun endüstrisindeki en büyük ekosistemlerden biri olan Gala Games, iki kurucu ortağının birbirlerine karşı dava açması nedeniyle iç çekişmelerle karşı karşıya.

GALA davası, altcoin fiyatını düşüşe sürükledi

GALA fiyatı karşılıklı davaların ortaya çıktığı süreçte %5 değer kaybetti. Altcoin şu anda 0.01781 dolar seviyesinde işlem görüyor. Düşüş GALA’ya özeldi ve altcoin piyasasının çoğu üyesi şu anda hafif yükselişler gösteriyor.

Bu arada, Uniswap (UNI), dolandırıcılık tokenları pazarladığını öne süren toplu bir davadan temize çıktı. New York Güney Bölgesi Yargıcı Katherine Polk Failla, asıl sorumlunun bu altcoin projelerini piyasaya sürenlerin olduğunu söyledi. Kararda, otomatik akıllı sözleşmelerle desteklenen projelerin izinsiz doğasının, merkezi olmayan borsaların Kraken veya Coinbase gibi merkezi borsalardan farklı görülmesi gereken durumlar yarattığını analiz etti. Kriptokoin.com olarak mahkeme kararının ayrıntılarına bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin’de Fırtına Başladı: Kurucuları Çatışıyor! Fiyat Düşüyor