Türklerin Aldığı Bu Altcoin Torbalarla Binance’e Taşınıyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
1.149 görüntülenme
Türklerin Aldığı Bu Altcoin Torbalarla Binance'e Taşınıyor!

Türkiye’deki traderların da dikkatini çeken bir altcoin olan LINK’e dair önemli veriler ortaya çıktı. On-chain verilere göre 6.1 milyonluk LINK coin’i, günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’e taşındı. Peki, bu ne anlama geliyor? İşte işlemlerin detayları…

6.1 milyon altcoin Binance’e taşındı

Chainlink’in dolaşımdaki arzı bugün erken saatlerde 6,1 milyon LINK tokenının Binance’e taşınmasıyla arttı. En son token kilit açma gerçekleştiğinde, LINK fiyatı zeminini korudu ve kazançlarını sürdürdü. Ethereum alternatifinin yükselen balina aktivitesine ve son token kilidinin açılmasına nasıl tepki vereceği henüz belli değil. Zira Chainlink ağı, son günlerde token kilidinin açılmasına ve balina etkinliğine tanık oldu.

42,3 milyon dolar değerindeki Chainlink tokenı, dolaşımda olmayan tedarik sözleşmesinden serbest bırakıldı ve piyasaya girdi. Atrıca, yaklaşık beş saat önce hacme göre en büyük kripto para borsası olan Binance’e taşındı. Son iki LINK token kilit açma etkinliği Ağustos ve Kasım 2022’de gerçekleşti ve Chainlink o sırada sabit kaldı. Chainlink fiyatı şu anda 31 Aralık 2022’de başlayan bir yükseliş trendinde. O zamandan beri Ethereum-alternatifi olarak görülen Chainlink’in fiyatında istikrarlı bir artışa tanık oldu.

Balina etkinliğindeki artış neye işaret ediyor?

Önceki token kilit açma işlemlerine dayanarak, dolaşımdaki arzdaki artışa rağmen, son 6,1 milyon kilit açma işleminin varlığın fiyatını olumsuz etkilemesi pek olası görünmüyor. İlginç bir şekilde, başka bir önemli olay, token kilidinin açılmasıyla aynı zamana denk geliyor. Kripto on-chain analiz/veri platformu Santiment’in verilerine dayanarak, Chainlink Blockchain’inde birbirinden 11 dakikalık aralıklar içerisinde yaklaşık 79,7 milyon dolar değerinde LINK tokeninin balina cüzdanlarına taşındığı üç büyük hacimli işlem gerçekleşti.

Tipik olarak, balina etkinliğindeki bir artış, varlığın fiyat eğilimini etkiler. Bununla birlikte, büyük cüzdan yatırımcılarının işlem hacmindeki son artışın, yazının yazıldığı tarihte fiyat üzerinde önemli bir etkisi olmadı. Şu anda LINK, yüzde 0.5’lik bir yükseliş ile 6.92 dolardan el değiştiriyor. Kripto para birimi, günlük bazda 7 dolara kadar yükseldi.

Ancak, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, dün Coinbase’in layer-2 çözümü Base için Chainlink’in oracle hizmeti seçildi.  Chainlink, proje için fiyat beslemeleri sağlayacak. Böylece Chainlink, Base projesi için Coinbase ile çalışan Optimism (OP) ve Covalent (CQT) projelerinin arasına katıldı. Balina hareketlerinin ardında bu gelişmenin olması da olası gözüküyor. Yine de, uzun vadede LINK fiyatını neyin etkileyeceği belli değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Japon Oyun Devi, Bu Altcoin ile Anlaştı: Fiyat Sıçradı!
Japon Oyun Devi, Bu Altcoin ile Anlaştı: Fiyat Sıçradı! Japon oyun devi GREE, yakın zamanda hızlı ve güvenilir akıllı sözleşme platformu olan bu altcoin ile anlaştığını duyurdu. Oyun devi bu altcoin ile ortak oluyor Japon oyun öncüsü GREE, yakın zamanda dünyanın en hızlı ve en güvenilir...
Emre Borsan 3 hafta önce