Yatırım Şirketi: Bu Altcoin Web3’ün Kralı!

Vural Erkan
Vural Erkan 7 Kasım 2022
68 görüntülenme
Yatırım Şirketi: Bu Altcoin Web3'ün Kralı!

Yatırım şirketi Bernstein, Polygon Blockchain’in Web3’ün kralı olduğunu ileri sürüyor. Wall Street firmasından bir not, projenin büyük küresel teknoloji şirketlerinden personel aldığını ortaya koyuyor. Ayrıca, Starbucks ve Instagram gibi birçok büyük markanın altcoin projesini kullanıldığını kaydediyor.

“Web3’ün kralı altcoin: Polygon (MATIC)”

Bernstein Cuma günü bir araştırma raporu yayımladı. Buna göre Polygon Blockchain’in Web2 tüketicilerini Web3’e taşımak için önde gelen ağ geçidi olarak ortaya çıkıyor. Rapor, Starbucks, NuBank, Reddit, DraftKings, Robinhood Markets ve Facebook ana Meta Platforms ve Instagram, Polygon’u seçtiğini vurguluyor.

Bu arada, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Polygon’un yerel tokeni MATIC, Meta’nın Instagram kullanıcılarının Polygon destekli Non Fungible Token’ler (NFT) basmasına ve satmasına izin veren bir araç seti tanıtacağını söyledikten sonra geçen hafta iki gün içinde %30 ralli yaptı.

Altcoin

Bernstein’ın raporuna göre, Polygon ekibi iki şeyi doğru yaptı. İlk olarak, Amazon, YouTube ve Airbnb gibi büyük küresel teknoloji şirketlerinden yetenekleri işe aldı. İkinci olarak da, tüketici ağırlıklı markalara ulaşmak için “iş geliştirme gücünü” kullandı. Analistler Gautam Chhugani ve Manas Agrawal şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bu, Polygon’u milyonlarca kullanıcı için Web3 rampası olarak benzersiz bir konuma getirdi. Ayrıca, MATIC tokeni yaklaşık 1,13 dolardayken, piyasa ayı piyasasında inşa etmeye devam ettiği için onu ödüllendirmeye başladı.

Polygon, Ethereum için bir parazit mi?

Web3, aslında yeni nesil interneti temsil ediyor. Merkezi olmayan protokolleri destekliyor ve büyük teknoloji şirketlerine bağımlılığı azaltmayı amaçlıyor. Bu arada Bernstein, Polygon’a yöneltilen eleştirilere de dikkat çekiyor. Mevcut Proof-of-Stake (PoS) Blockchain’in uzun vadeli bir çözüm olmadığını söylüyor. Çünkü, Polygon aslında bir side-chain. Bu yüzden de “Polygon, Ethereum için parazit olmuştur,” diyor.

Altcoin

Analistler, Polygon’un akıllı olduğunu ve geçen yılki boğa piyasası sırasında stratejik alımlar yaptığını söylüyor. Ethereum Blockchain’de zero-knowledge (zk) katmanı-2 ölçekleme ürünleri (zk-rollups) oluşturan birden fazla ekip satın aldı. Ayrıca, mevcut ayı piyasasında, yaklaşan bir lansmanla zk- rollups için çalışan bir canlı çözüm oluşturdu.

Bu, Polygon’un teknolojik bir engeli aşmasına ve Web2 benzeri bir ölçeği destekleyebilen uzun vadeli bir ölçeklendirme platformu oluşturmasına olanak tanıyor. Notta, Ethereum VM (Virtual Machine) uyumlu bir platform olarak inşa edildiğinden, standart Ethereum dilini ve araçlarını kullandığı ve platform genelinde gaz para birimi olarak Ether (ETH) kullandığı belirtiliyor.

Ayrıca analistler, Polygon’un Ethereum Blockchain’in ‘potansiyel yamyamlaşmasından’ ücretsiz bir ölçeklendirme platformu haline geldiğini kaydediyor. Bu nedenle Ethereum ekosistemine değer kattığını söylüyor. Ayrıca, Polygon’un başarısının, Ethereum ekosisteminin başarısı olacağını vurguluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance CEO'sundan Bu 3 Altcoin İçin Son Dakika Açıklaması!
Binance CEO’sundan Bu 3 Altcoin İçin Son Dakika Açıklaması! Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile FTX arasındaki savaşta Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) zeytin dalı uzattı. Bir tweet dizisi paylaşan CZ, satır aralarında bazı altcoin projelerinden de bahsetti. Binance CEO’su: FTT konusunda şeffaf davrandım Kriptokoin.com’dan...
Vural Erkan 8 Kasım 2022