Bu Altcoin Yatırımcılarına Müjde: Airdrop Onaylandı!

Emre Borsan
Emre Borsan 2 hafta önce
2.448 görüntülenme
Bu Altcoin Yatırımcılarına Müjde: Airdrop Onaylandı!

New York’un Güney Bölgesi’ndeki ABD iflas mahkemesi, bu altcoin hesap sahiplerine Flare airdrop’ları yetkisi verdi.

Bu altcoin sahipleri airdrop alabilecek

İflas etmiş kripto borç veren Celsius’un uygun hesap sahipleri artık Flare (FLR) ağının tokenlerinden bir airdrop alabilecekler. 24 Ocak’ta açılan bir mahkeme kararına göre, New York Güney Bölgesi’ndeki ABD iflas mahkemesinden Baş İflas Yargıcı Martin Glenn, Celsius’a uygun hesap sahiplerine hakları olan Flare tokenlerini kredilendirme yetkisi verdi.

Flare ağı, Layer-1 blok zinciri ve oracle sağlayıcısıdır. Bu ayın başlarında blok zinciri, Aralık 2020 anlık görüntüsü sırasında bir veya daha fazla XRP tokeni tutan herkese Flare tokenleri dağıttı. XRP sahipleri bu dağıtım için iki yılı aşkın bir süredir bekliyordu.

Bu Altcoin Yatırımcılarına Müjde: Airdrop Onaylandı!

Celsius ve Flare ağı arasındaki bir hibe dağıtım anlaşması, Celsius hesaplarındaki XRP sahiplerinin de airdropu almasının beklendiği anlamına geliyordu. Bununla birlikte Celsius Temmuz ayında ABD Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu ve bu nedenle tokenleri vermek için mahkemenin onayını alması gerekiyordu.

CoinGecko’nun verilerine göre, Flare tokenleri şu anda düşüşte. Token, airdrop’un gerçekleşmesinden sonraki gün olan 10 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 15 cente ulaştı. Alıcılara yaklaşık 4,28 milyar token dağıtıldı.

Airdrop gerçekleşti

Flare token airdropu, iki yıllık bir bekleyişin ardından nihayet gerçekleşti ve milyarlarca token milyonlarca alıcıya dağıtıldı. Başlangıçta 2020’de dağıtılması planlanan airdrop, 2023’ün ikinci haftasında gerçekleşti. Token dağıtımı, Aralık 2020’de alınan ve o sırada en az 1 XRP tutan cüzdanları yakalayan bir anlık görüntüye göre seçilen nitelikli alıcılar arasında 4,28 milyar FLR tokenin paylaşıldığını gördü.

Kullanıcılara dağıtılan 4,28 milyar FLR, projenin ilk airdropunu oluşturuyor ve projenin toplam arzının %15’ini oluşturuyor. Flare yaptığı duyuruda, kalan %85’in önümüzdeki üç yıl içinde dağıtılacağını belirtti. Bu ikincil aşamalı dağıtım, Flare ağ topluluğu içindeki bir topluluk oylamasına dayalı olarak devam edecektir.

Bugünkü airdroptan elde edilen FLR token sahipleri, ikincil dağıtım için yönetim önerisine oy verebilecekler. Bunu yapmak için FLR tokenlerini sarmaları gerekecek. Bugünkü airdrop resmi FLR token dağıtımını işaret ederken, kullanıcılar bir IOU token kullanarak Bitrue ve Poloniex gibi borsalarda kripto para ticareti yapabildiler. Ayrıca Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere FLR, anlık olarak %8 düşüşle 0.03 dolardan işlem görmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance CEO’sundan İpuçları: Bu Altcoinleri Listeliyoruz!
Binance CEO’sundan İpuçları: Bu Altcoinleri Listeliyoruz! Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) geçtiğimiz gün beklenmedik bir Twitter Spaces soru-cevap etkinliği düzenlemiştir. Kriptokoin.com olarak Binance CEO’sunun yaptığı açıklamaları sizler için derledik. Binance CEO’suna çeşitli sorular soruldu 23.000 kişinin dinleyici olarak katıldığı etkinlikte ve CZ’ye sorulanlar arasında kripto...
Emre Borsan 2 hafta önce