Ünlü Yönetici: Bu Altcoin Yüzde 1.000 Yapabilir! En İyisi

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
14.680 görüntülenme
Ünlü Yönetici: Bu Altcoin Yüzde 1.000 Yapabilir! En İyisi

Crypto Venture Capital’in kurucusu, ADA’nın 2023 için tutulacak en iyi altcoin olduğunu belirtiyor. Bir analiste göre, altcoin daha düşük seviyeler belirleme eğilimini ortadan kaldıracak. Böylece, boğalar ADA’yı daha yüksek seviyeler belirlemeye zorlayacak.

Dan Gambardella: Bu altcoin 10x yapabilir!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasası yeni yılda az da olsa bir ivme yakaladı. Bu da yatırımcıları ve traderları arayışa itiyor. Crypto Venture Capital’in kurucusu Dan Gambardella, Cardano’nun (ADA) 2023’te tutulacak en iyi altcoin olacağını söylüyor. Gambardella iddialarını tamamlarken, ADA’nın kimsenin farkına varmadan %1000’den fazla artacağını iddia ediyor.

Cardano, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi geçen hafta 0,260 dolardan işlem gördü. Sadece bir gün için açılış piyasa fiyatının üzerine çıkmayı başardı. Böylece, geçen Salı 0,265 dolar ile en yüksek fiyatı kaydetti. Ancak ADA, en yüksek fiyatını kaydettikten kısa bir süre sonra düşüşe geçti. Bununla birlikte altcoin, bugün yeniden yükseliş işaretleri vermeye başladı.  

Altcoin
ADA 7 günlük işlem grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Cardano (ADA) fiyat analizi

Kripto analisti Chryzano Ariston, ADA’nın teknik görünümünde şu seviyelere dikkat çekiyor. 0,260 dolardan aşağı inen ADA, iki gün içinde en düşük seviyesi olan 0,2407 dolara ulaştı. Şu anda ADA, 0,240-0,250 dolar aralığında dalgalanan kırmızı bölgede işlem görüyor. ADA son 24 saatte %2,13 artışla 0,255 dolardan işlem görüyor. İlginç bir şekilde, Cardano en çok kazananlar listesinde yirmi ikinci sırada yer alıyor.

ADA, Eylül ayından bu yana 200 günlük MA’ya (sarı çizgi) oldukça yakın dalgalanıyor. Zaman zaman 200 günlük MA’yı kırıp tekrar toparlanırken, diğer zamanlarda 200 günlük MA’nın oldukça altına düştü. ADA, 2022’nin son çeyreği için ilk arasını 25 Ekim’de verdi (kırmızı eliptik).

Altcoin
ADA 4 saatlik işlem grafiği / Kaynak: TradingView

O zamandan beri ADA bir çıkış yapmayı başardı. Ancak 13 Aralık’ta ADA 200 günlük MA çizgisini test etti. Bununla birlikte, boğalar ADA’yı 200 günlük MA çizgisini geçemedi. ADA, bir regresyon trend kanalında işlem yaparken daha düşük dipler (üçgenler) kaydediyor. Ancak, ADA şu anda daha düşük seviyeler kaydetmeyi bıraktı ve biraz ivme kazandı.

Boğalar daha fazla bastırırsa, ADA’nın regresyon trend kanalının üst sınırına ulaşması mümkün. Boğalardan daha fazla destek alan ADA’nın, 200 günlük MA’yı kırması ve 1 direncine (0,2972 dolar) ulaşması muhtemel. Boğalar ve ADA daha fazla sebat gösterirse, 2 direncine (0,4321 dolar) bile ulaşması mümkün. Aksine, ayılar devreye girerse, ADA 1’i (0,0905 dolar) desteklemek için depolanır. RSI (Göreceli Güç Endeksi) 63.68’de ve aşırı alım bölgesine doğru yukarı doğru eğiliyor. Bu nedenle, boğalar kurtarmaya gelmezse fiyatların daha da düşmesi muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yatırımcılar Dikkat: Bu 5 Altcoin İzleme Listesine Girdi!
Yatırımcılar Dikkat: Bu 5 Altcoin İzleme Listesine Girdi! Coti (COTI) hard forku 29 Aralık’ta, Flare airdrop’u ise nihayet 9 Ocak’ta yayına girecek. Chiliz (CHZ) main-net’i 2023’ün ilk çeyreğinde başlayacak. Ergo (ERG), emisyonlarını azaltmaya devam ederken, Merge’den bu yana Ethereum (ETH) yıllık enflasyonu, Merge öncesi %3,57’lik...
Vural Erkan 4 hafta önce