4 Borsanın Delist Ettiği Bu Altcoin’den Binance Müjdesi!

9.293 görüntülenme
4 Borsanın Delist Ettiği Bu Altcoin'den Binance Müjdesi!

Güney Kore’nin önde gelen Blockchain oyun geliştiricisi Wemade, yakın zamanda Wemade’in WEMIX tokenini listeden çıkardığını açıklayan dört yerel kripto para borsasına karşı ihtiyati tedbir davası açtı. Diğer yandan Binance, coin için saklama hizmeti sunacağını açıkladı. İşte detaylar…

Güney Kore borsaları ve Wemade arasında yasal savaş çıktı

Wemade, ihtiyati tedbir kararı ile gündeme geldi. Böylece, WEMIX’in Güney Kore’nin en büyük ve tam lisanslı dört kripto para birimi borsası olan Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit’te delist olmasına karşı harekete geçiyor gibi duruyor. 24 Kasım’da dört borsa, Wemade’nin WEMIX kripto para birimini 8 Aralık’ta delist edeceğini duyurdu. Blockchain oyun üreticisi, delist duyurusundan büyük bir darbe aldı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi aynı gün WEMIX kripto para biriminin fiyatı yüzde 70’in üzerine düştü. Ertesi gün borsa açılırken Wemade ve yan kuruluşlarının hisseleri yaklaşık yüzde 30 düştü.

Güney Kore'den Bu Bitcoin Borsası ve Altcoin İçin Soruşturma!

Verilere göre Wemade’in hissesinin düşmesi, ülkedeki diğer oyun devlerinde de dalgalanma yarattı. 25 Kasım’da Com2uS Holdings hissesi %6,27, DragonFly’ın %8,56 ve Netmarble’ın hissesi %3,39 oranında düştü.  Ortak yerel kripto piyasası izleme kuruluşu DAXA’nın bir parçası olan borsalar, dolaşım sayılarını yanlış bildirdiği için geçen ay WEMIX’i “yatırım uyarısı” listesine eklemek için hareket etti.

Wemade CEO’su, borsaları suçladı

WEMIX düzenleyicisi, Ocak ayında Upbit’e yaklaşık 245 milyon tokenin dolaşımda olduğuna dair bir tahminde bulundu. Ancak 25 Ekim’e kadar dolaşımda olan gerçek WEMIX tokenleri tahmini yaklaşık 72 milyon aştı. 25 Kasım’da acil bir çevrimiçi basın toplantısında, Wemade CEO’su Henry Chang, bir açıklama yaptı. Wemade’nin gördüğü “haksız muamelenin” arkasında kripto borsasının olduğunu söyledi. Böylece Upbit’i WEMIX’i delist etme yetkisini kötüye kullanmakla suçladı.

Dikkat: Bu 2 Kripto Para Borsasında Büyük Tasfiye!

Chang, Güney Kore’deki en büyük borsa olan Upbit için de benzer suçlamalarda bulundu. Şirketin token dolaşımını çevreleyen konulardaki yönergeleri hakkındaki sorulara cevap vermediğini belirtti. Ayrıca listeleme standartları için taleplerine yanıt vermeyerek Wemade’e karşı gücü kötüye kullandığını ekledi. Ancak Upbit, yerel medya kuruluşlarına DAXA’nın dolaşım sorunlarının ayrıntılarını Wemade’e açıkladığını belirtti. Delist duyurusuna yol açan tek sorunun token dolaşımının olmadığını söyledi. Wemade’nin ayrıca Adil Ticaret Komisyonu’na (KFTC) borsalara karşı şikayette bulunmaya hazırlandığı bildirilmekte. Chang, “Her olasılığa hazırlanacağız” dedi ve şirketin ceza davalarına bakabileceğini de sözlerine ekledi.

Binance, WEMIX için saklama hizmeti sunuyor

Bu sırada Wemade, Binance Kurumsal Hizmetlerinin yerel kripto para birimi WEMIX’in velayetini alacağını, yani saklama (custody) hizmeti sunacağını duyurdu. Wemade, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kurumsal saklama hizmeti Binance Custody’nin WEMIX’i yöneteceğini ve dolaşım hacmini önümüzdeki hafta doğrulayacağını söyledi. Wemade’e göre, dolaşımda olmayan kripto para biriminin %92’si olan WEMIX’in toplam arzının yaklaşık %70’i Binance Custody tarafından yönetilirken, geri kalanı ya akıllı sözleşmelere ya da harici kuruluşlara bağlı olacak.

Binance Bu Altcoinler İçin 'Son Dakika' Duyurusu Yaptı!

2000 yılında kurulan Wemade, geçen yıl 1,4 milyondan fazla eşzamanlı kullanıcı kazanan oyna-kazan MMORPG oyunu MIR4 Global gibi video oyunları ile Blockchain teknolojisini benimsemede başarı yakaladı. Bu arada, oyun şirketi blockchain ekosistemini genişletmeye devam ediyor. En son geçtiğimiz Salı günü “NFT is Life Evolution (NILE)” için NFT pazaryeri lansmanını yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Forkast

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Elon Musk (Twitter) Yeni Coin mi Çıkarıyor? Bu Altcoin Sıçradı!
Elon Musk (Twitter) Yeni Coin mi Çıkarıyor? Bu Altcoin Sıçradı! Gerçekleşen tahminleriyle tanınan veri madencisi Jane Wong, kripto yatırımcılarını ilgilendiren yeni bir iddia ortaya attı. Wong, Twitter’ın kodlarını inceledi ve ilginç bir şey fark etti. Buna göre veri madencisi, Twitter’ın kodlarında yeni bir altcoin için ipuçları olduğunu...
Emre Borsan 2 ay önce