Bu Altcoinler, Bizi Bir Sonraki Boğa Koşusuna Taşıyabilir!

4.550 görüntülenme
Bu Altcoinler, Bizi Bir Sonraki Boğa Koşusuna Taşıyabilir!

Kripto kışının derinliklerinde, bir sonraki kripto boğa koşusunun nereden geleceğini tahmin etmek zor. Ancak bazı uzmanlar belirli verilere işaret ederek altcoinler arasında boğa koşusunu tetikleyecek alanı belirledi. İşte analist Benson Toti’nin yükseliş beklediği alan…

Son aylar, Bitcoin ve altcoinler için peki iyi geçmedi

Piyasanın canlanmasına hangi varlıkların öncülük edeceğini söylemek için henüz çok erken olsa da, analiste göre, bu ralliyi başlatacak sektörün DeFi olması muhtemel. FTX skandalının ardından çıkan piyasa krizinden muaf olmasa da, DeFi’ın üzerine inşa edildiği şeffaflık ve değişmezlik; sektörün takdirini kazandı.  Son kripto ayı piyasasının kökleri aşırı spekülasyona dayanıyordu. 2017’deki ICO patlaması, sonunda 2018’deki ICO patlamasına yol açtı ve vaporware yazılım projelerini de beraberinde getirdi.

Yarın Bu 10 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Bu döngü önemli ölçüde farklı olmuştur. 2022’nin kripto kışı Blockchain ile başlamadı – soğukluk daha geniş küresel ekonomiden esti. Küresel ekonominin daha iyi günler gördüğünü söyleyebiliriz. Geleneksel finans ve merkezi sistemler, derin şokla uğraştı. Buna rağmen, kripto geçen yıl eğilimi tersine çevirdi. Ardından makroekonomik rüzgarlara karşı direniş gösterdi. Ancak sonunda, Bitcoin fiyatı Kasım 2021’deki zirvesinden düşmeye başladı. Piyasa, önce yavaş, sonra hızlı bir şekilde birkaç aylık düşüşüne başladı.

Düşen ilk büyük domino taşı Terra (LUNA) ve onun dolara sabitli stablecoin’i UST oldu. Ardından Celsius, Babel, CoinLoan, Three Arrows Capital, Voyager ve BlockFi geldi. Daha yakın zamanlarda, Sam Bankman-Fried’ın FTX’i ve Alameda, iflas edenler arasına katılım sağladı. Birçoğuna göre bu platformlardaki çöküşün ve “bulaşmanın” arkasındaki asıl sorun, merkezileşme.  

En önemli şey merkeziyetsizlik

Bir boğa koşusunun doruğunda temelleri unutmak kolaydır. Para bol olduğunda, açgözlülük beğeni kazanır ve kullanıcılar yumuşak hale gelir. Kripto kışı, kasvetli bir tepki için bolca zaman sağlar. Çıkarılması gereken ilk ders en basit olanıdır: merkeziyetsizlik önemlidir.  Merkezi finans, müşterilerin bir platforma güvenmelerini ve liderlerinin kendileri için doğru olanı yapacağını ummalarını ister. Celsius ve FTX’in gösterdiği gibi, kötü oyunculara duyulan güven boşa çıkarsa, feci sonuçlar doğar.

Bu 3 Altcoin Aniden Fırlayabilir! Ama…

DeFi alanı çok çalışıyor: Analist bu altcoinler için umutlu

Merkezi kripto platformları, bu yıl bir dizi çöküşle büyük zarar görüyor gibi duruyor. Ancak merkezi olmayan finans ilerlemeye devam ediyor. Merkezi olmayan protokollerde kilitlenen toplam değer, zirve seviyelerinden önemli bir düşüşle 41 milyar dolar seviyesinde. Ancak yine de pandemi öncesi rakamlara göre dikkate değer bir büyüme gösteriyor. DeFi’ın süregelen dayanıklılığı, merkezi kriptonun başarısızlığıyla karşılaştırıldığında bir başarı öyküsünü temsil ediyor.

DEX hacimleri günde 1,5 milyar doları geçerken, FTX’in çıkışıyla birlikte on-chain türevlere olan talep artıyor. GMX (Arbitrum) ve gTrade (Polygon), DeFi türevleri lideri dYdX’e katıldı. Yılın başından bu yana, dYdX tamamen merkezi olmayan hale gelmek için çalışıyor. dYdX zinciri, Tendermint mutabakat teknolojisi üzerine kurulacak ve borsanın Cosmos’a gelişini işaret edecek. Yani bu noktada Cosmos (ATOM), GMX, Polygon (MATIC) ve dYdX (DYDX) coinleri dikkat çekiyor.

İşte 6 Büyük Borsanın Sepetindeki Altcoinler ve Tutarsızlıklar!

Cosmos ekosistemi her zaman çalışıyor

Analist, özellikle Cosmos’a odaklanıyor. Kaos durumunda bile Cosmos ekosistemi sessizce her zamanki gibi işine devam ediyor. Game of Chains adlı bir test ağı, doğrulayıcıların Inter Chain Security (zincirler arası güvenlik – ICS) etrafında güven geliştirmelerine yardımcı oluyor. Bu özellik kullanıma sunulduğunda, Cosmos Hub’ın güvenliği “tüketici zincirleri” ile paylaşmasına olanak tanıyacak ve bu da milyarlarca dolarlık staked ATOM’ların sağladığı güvenlik modelinden yararlanacak.

Cosmos ekosistemindeki projeler de yoğun bir şekilde çalışıyor. NFT’lerin ve DeFi varlıklarının alım satımına yönelik bir platform olan Loop Markets, ürünlerini bir finansman hibesiyle desteklenen Juno’da geliştiriyor. İlk çeyrekte Loop, Loop Dex üzerinde yürütülen IDO’ların yardımıyla Juno’da başlatılan yeni projeleri desteklemek için Eclipse Launchpad’i piyasaya sürecek.

Ekimde Hangi Altcoinler Takip Edilmeli? Bu 10 Coin Listede!

Diğer yandan Cosmos geliştiricileri Interchain Foundation, toplulukla güveni yeniden inşa etme, şeffaflığı artırma ve topluluk katılımını artırma çabalarının bir parçası olarak bir Teknik Danışma Kurulu oluşturdu. Daha iyi yönetişim sağlamaktan protokol güvenliğini geliştirmeye kadar bu çabalar, Cosmos’u bir sonraki DeFi inovasyon dalgasını yönlendirme olasılığı en yüksek Blockchain ekosistemi olarak konumlandırmaya yardımcı oluyor.

NFT’ler gelişmeye devam ediyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi NFT getirileri yıl boyu yüzde 75 düştü. Böylece yıl boyu süren piyasa gerilemesinden nasibini aldı. Bununla birlikte, analiste göre, fiyat hareketinden uzaklaştığınızda olasılık ve amaçlarla dolu bir sektör var. Koleksiyonun ötesinde, NFT’ler çok çeşitli amaçlar için kullanılmakta.  Müzik endüstrisinde, NFT’ler müzisyenler tarafından müziklerini tokenize etmek ve telif ücretlerinden ve yeniden satışlardan doğrudan kar elde etmek için kullanılıyor. Bu, konser biletlerinin tokenleştirilmesi gibi kullanım durumlarını destekler. NFT’ler, kayıtları iyileştirmek ve denetimi daha basit hale getirmek için tedarik zincirlerinde de kullanılıyor. Gayrimenkullerde bile kullanılmakta.

NFT Coin Haberleri: Bu Altcoinler ve İşlemlere Dikkat!

Sonuç: Bitcoin ve altcoinler için DeFi sektörü önem kazanmakta

Uzmana göre kripto kışının kökleri, merkezi gelişmelere dayanmakta.  Kripto para da zayıf merkezi planlamadan nasibini aldı. Ulusal hükümetteki kötü kararlar, kripto endüstrisindeki kötü aktörler tarafından birleştirildi. Borsalar, borç platformları ve risk sermayedarları dahil olmak üzere merkezi şirketler açgözlü hale geldi. Bunun panzehiri ise merkeziyetsizlik gibi duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coinjournal

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Solana (SOL), FTX nedeniyle oldukça tatsız zamanlar geçirdi. Aylık ve iki haftalık bir zaman diliminde, SOL verileri, düşüş gösteriyor. Peki altcoin fiyatı düşüşe devam edecek mi? Yoksa toparlanmaya mı başlayacak? İşte uzman görüşleri…
FTX Depremi, Bu Popüler Altcoin’i Öldürebilir mi? Solana (SOL), FTX nedeniyle oldukça tatsız zamanlar geçirdi. Aylık ve iki haftalık bir zaman diliminde, SOL verileri, düşüş gösteriyor. Peki altcoin fiyatı düşüşe devam edecek mi? Yoksa toparlanmaya mı başlayacak? İşte uzman görüşleri… FTX çöküşü, Solana’yı da...
Aslı Dinçer 2 ay önce