DappRadar: 2023 Bu Altcoinler İçin Büyüme Yılı Olacak!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
819 görüntülenme
DappRadar: 2023 Bu Altcoinler İçin Büyüme Yılı Olacak!

Perşembe günü DappRadar, Blockchain oyun endüstrisine ilişkin 2022 genel bakışını yayınladı. DappRadar x BGA Games Raporu, sektörün genel olarak sağlıklı olduğunu gösteriyor. Eğilimler devam ederse 2023, bu altcoinler için şimdiye kadarki en iyi yıl olacak gibi görünüyor.

“Oyun, Dapp endüstrisindeki on-chain etkinliğin yarısını oluşturuyor”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ‘gaming coin’ler kripto dünyasında önemli bir yere sahip. DappRadar’ın incelemesi, muhtemelen 2023’ü tanımlayacak olan geçen yılki bazı ilginç trendleri vurguluyor. Buna, on-chain işlemlerde ve benzersiz aktif cüzdanların sayısında artış dahil. DappRadar’a göre oyun, Dapp endüstrisindeki on-chain etkinliğin neredeyse yarısını oluşturuyor. Ayrıca, on-chain oyun işlemlerinin sayısı da bir önceki yıla göre %37 artışla 7,4 milyara ulaştı. Bu arada, 2020’den bu yana, on-chain oyun işlemleri %3.260 artış kaydetti.

Polygon, ortalama 97.384 dUAW ile yılın en büyük kazananlarından biriydi. Bu kazanım, UAW’de 2021’e göre %338,37’lik bir artışı temsil ediyor. Ethereum side-chain de 2023’e harika bir başlangıç ​​yaptı. Bu hafta Web3 oyun platformu Fractal’ın ağına genişleyeceğini duyurdu. Katman 1 için başka bir yükseliş işareti.

2022’de ortalama 235.499 benzersiz aktif cüzdan (dUAW) ile Splinterlands en popüler oyun olmaya devam ediyor. Ayrıca, oyun dapp’inde her ay 1 milyonun üzerinde işlem gerçekleşti, bu da her bir Unique Active Wallet’ın her ay ortalama beş işlem gerçekleştirdiği anlamına geliyor. Ancak Ağustos ayında oyun ekonomisini ve ödül sistemini değiştirdiğinden beri, dapp oyun aktivitesinde bir düşüş yaşadı ve yılı 157.681 dUAW ile kapattı.

Altcoinler
Piyasa değerine göre en büyük gaming coinler / Kaynak: CoinMarketCap

Trendler devam ederse 2023, bu altcoinler için büyüme yılı olacak

DappRadar Blockchain Araştırma Analisti Sara Gherghelas, 2023’te blockchain oyun endüstrisinde daha fazla yenilik beklediğini söylüyor. DappRadar, rapora ilişkin olarak şu paylaşımı yaptı:

2022’deki kripto piyasası gerilemesine rağmen oyun, DappRadar tarafından izlenen tüm Blockchain etkinliğinin ~%50’sini oluşturan Web3 endüstrisi için itici bir güç olmaya devam ediyor. Geçen yıl oyun alanında gerçekte ne oldu?

DappRadar ayrıca, metaverse altcoinler için şu değerlendirmeyi yapıyor:

 İzlenmesi gereken en heyecan verici trendlerden biri, oyun içi DAO ekonomilerinin potansiyeli. Bu yılın başlarında Alien Worlds’ün metaverse’sinde sendikaların tanıtılması, oyunculara daha ilgi çekici ve topluluk odaklı bir oyun deneyimi yaratabilen merkezi olmayan yönetişim ve oylama mekanizmalarına dahil olmaları için yeni fırsatlar açtı.

Blockchain oyun endüstrisi, 2023’te muhtemelen zayıf UX sorununa daha fazla odaklanacak. DappRadar, “Birçok ilk kez kullanan kullanıcı için cüzdanlara erişim kolaylığının büyük bir engel olması nedeniyle, kurulum kolaylığını güvenlikle birleştiren ve Blockchain destekli oyunları oynama deneyimini daha sorunsuz ve kullanıcı dostu hale getiren daha fazla çözüm görmeyi bekleyebiliriz,” diyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Yatırımcıları Dikkat: Bu 5 Altcoin Dip Dalışı Yaptı!
Kripto Para Yatırımcıları Dikkat: Bu 5 Altcoin Dip Dalışı Yaptı! SingularityNET (AGIX) 14 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bununla birlikte geçen hafta kaybedenlerde ilk sırayı aldı. Kripto analisti Valdrin Tahiri, Helium’un (HNT) alçalan bir direnç çizgisinden çıktığını söylüyor. Ayrıca analist, Casper’ın (CSPR) yükselen bir destek...
Vural Erkan 2 ay önce