Ünlü CEO: Bu Altcoinler Sert Satışlar Görebilir!

576 görüntülenme
Ünlü CEO: Bu Altcoinler Sert Satışlar Görebilir!

Union Ventures Fund’ın kurucu ortağı Fred Wilson, Ethereum’un bu yıl büyüme potansiyeline inandığını gösterdi. 3 Ocak’ta yaptığı açıklamada Fred, 2023’te birçok web3 projesinin başarısız olacağını düşünüyor. İşte ünlü CEO’nun altcoinler için tahminleri…

CEO, bu altcoinler için düşüş bekliyor

Union Ventures Fund’dan Fred Wilson, çeşitli altcoin projelerinin yer aldığı web3 projelerini odağına aldı. Uzman, 2023’ün ilk yarısında web3’e odaklanan bazı kripto paraların derin bir satış baskısı göreceğini düşünüyor. Wilson’un en son röportajına göre şu anda bazı fonlar batmış halde. Bu nedenle çoğu, varlıklarını tasfiye etmek zorunda kalacak. Fonların kayıplarını en aza indirmesi için de çeşitli varlıkları satması gerekecek. Wilson, satış konusunda tercih edilecek coin’lerin web3 coin’leri olduğunu düşündüğünden değer kaybı bekliyor. Zira coin’in satış görmesi, fiyatta da düşüş anlamına gelir.

4. Çeyrekte İzlenecek 5 Web3 Coin Açıklandı!

Özellikle ürün-piyasa uyumu yakalamayan, gerçek token ekonomisine sahip olmayan ve yeni özellikler sunmayan web3 projelerinin tasfiye ile karşılaşma olasılığının yüksek olduğuna işaret ediyor. Wilson, birçok web3 projesinin bu maddeleri karşılayamadığını belirtti. Bu nedenle birçoğunun 2023’te bocalamaya devam edeceğini görmemiz mümkün. Wilson, özellikle belirli bir projeye işaret etmedi, ancak en popüler ve büyük web3 coinlerini aşağıdaki şekilde görebilirsiniz:

Ethereum için yükseliş hissi göz ardı edilemez

Diğer yandan Wilson, Ethereum için ciddi bir yükseliş bekliyor. Bu yükseliş hissinin nedeni, Fred’in Ethereum’un herhangi bir web3 varlığının altında yatan en iyi ekonomik modele sahip olduğuna inanmasıydı. Ancak Yatırımcıların ETH konusunda iyimser hissetmelerinin başka nedenleri de vardı. Bunlardan biri, Ethereum ağındaki artan sayıda adres sayısı. Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, sıfır olmayan adreslerin sayısı son birkaç ayda önemli ölçüde arttı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 92 milyon adrese ulaştı.

Bitcoin ve Altcoinler İçin Bu 11 Tarihe Dikkat! İşte Detaylar

Adreslerle birlikte Ethereum ağındaki doğrulayıcılar da büyüdü. Ağdaki doğrulayıcı sayısı geçen aya göre %2,22 arttı. Ayrıca, bu doğrulayıcıların sağladığı gelir son yedi günde %1,65 arttı. Traderlar da ETH lehine iyimserlik gösterdiğinden, doğrulayıcılar Ethereum’a güvenen tek grup insan değildi. Coinglass tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum lehine tutulan uzun pozisyonların sayısı açığa satış pozisyonlarını büyük bir farkla aştı. Şu anda traderların %65.82’si uzun pozisyon tutuyordu.

Büyük adresler tarafından tutulan Ethereum’un yüzde payı, son iki hafta içinde büyük bir artış gözlemledi. Ancak balinaların bu ilgisi, ETH’nin fiyatını olumlu yönde etkilemeye yetmedi. Fiyattaki düşüş, piyasa değerinin gerçekleşen değere (MVRV) oranının düşmesine neden oldu. Bu, çoğu Ethereum sahibinin elindeki varlıkları satması halinde zarar edeceği anlamına geliyordu. Kriptokoin.com verilerine göre ETH, şu anda yüzde 2.8’lik bir yükseliş ile 1.250 dolardan el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

4 Bitcoin Traderı: BTC'nin Sıradaki 3 Seviyesi Bunlar!
4 Bitcoin Traderı: BTC’nin Sıradaki 3 Seviyesi Bunlar! Traderlar, hisse senetlerinin başlamasıyla Bitcoin 2023’te ilk kez 17.000 doları aşma yeteneğine sahip olduğunu söylüyor. Bitcoin artış gösterdi Bitcoin, yılın ilk Wall Street açılışı yaklaşırken 3 Ocak’ta 17.000 dolara yaklaştı. Alınan veriler, BTC/USD paritesinin Bitstamp’ta 16.766 $’a...
Emre Borsan 1 ay önce