Uzman: Bu Altcoinler Sıradaki Koşunun Lideri Olabilir!

728 görüntülenme
Bu Altcoinler Sıradaki Koşunun Lideri Olabilir

Sıradaki boğa koşusunu ateşleyecek Blockchain sektörü hangisi olacak? Finance Magnates’in Youtube yayınında bir araya gelen uzmanlar, altcoinler için sıradaki boğa katalizörlerini ayrıntılarıyla ele aldılar. Önce çıkan altcoinler ve başlıklar şu şekildeydi…

Sıradaki boğa fişeği olabilecek bu sektöre dikkat

FTX’in iflasıyla birlikte ağır darbe alan kripto para piyasası, DeFi ve DEX projelerinin önemini bir kez daha kavrıyor. Kriz esnasında FTX ve Alameda bağlantılı FTT, SOL ve SRM gibi altcoinler çökerken, NFT piyasası da skandallardan payını aldı. Bu arada Solana, piyasanın en önemli NFT projelerine ev sahipliği yapıyordu. Solana’nın değer kaybı doğrudan NFT piyasasını da sürüklemiş oldu.

Söz konusu NFT’ler olduğunda, Kasım ayındaki FTX çöküşü öncesinde de bazı sorunlar gündemdeydi. NFT token ve coin’leri, sıfır faydaya sahip olmaları nedeniyle eleştiriliyordu. Bazı örnekler CryptoPunks ve Fidenza ve Ringers gibi bazı Art Blocks koleksiyonları olabilir. Bu koleksiyonlar fiyatın yükselmesi dışında başka hiçbir işe yaramamaları nedeniyle ateş altında kaldılar.

Diğer yandan, açıkça tanımlanmış bir faydaya sahip olması amaçlanan NFT’ler ve ikisinin arasında bir yere düşenler de vardır. Bored Ape Yacht Club belki de ikincisinin en bilinen örneğidir. Sadece prestijli bir dijital koleksiyon ürünü olarak değere sahiptirler. Ayrıca, Yuga Labs ekosistemine ve gelecek planlarına erişim sağlayan üyelik geçişleri olarak işlev görürler.

Sonra, metaverse arazisi gibi tamamen işlevsel NFT’ler vardır. Bunlar gerçek hayattaki marka ve şirketlerle bağlantılı NFT’lerdir. Bu son kategoride, NFT’lerden yararlanan Starbucks, Nike, Adidas ve birkaç üst düzey moda markasının beğenilerini bulabilirsiniz. Peki hangi NFT ekosistemi sıradaki boğada ön plana çıkacak? Finance Magnates’in analistleri üç köklü Blockchain ağını öne sürüyor.

İşte NFT piyasasının kalbindeki altcoinler

NFT’leri değerlendirirken üzerinde çalıştıkları Blockchain’lere de dikkat etmek gerekiyor. Birincil Blockchain her zaman Ethereum’dur. Ethereum ağında karşılıklı olarak faydalı bir döngünün devam ettiğini görüyoruz. Ethereum, geçmiş kripto döngüsünde özellikle iyi performans gösterdi. Analistler, bunun gelecekte de devam etmesini bekliyor. Bu arkasında Ethereum lehine birkaç büyük olay var. İlki Proof of Stake’e geçişin tamamlanması. Ayrıca, Web3 önemli ölçüde çekici bir konsept olacak. Ek olarak, Ethereum çevresindeki ağlar ve topluluklar aktif, görünür ve ikna ediciler.

En üst düzey NFT koleksiyonlarının Ethereum tabanlı olması ve ETH cinsinden fiyatlanması, lider altcoin’i piyasanın merkezinde konumlandırıyor. Aynı zamanda ETH fiyatındaki artışlar, bu NFT fiyat etiketlerini dolar bazında yükselterek lehine dönüyor.

Polygon (MATIC)

Kripto para piyasası için sıradaki trendlerden biri, Web2’den Web’e geçiştir. Polygon, bu alanda Reddit, Instagram ve Adobe gibi devlerle yaptığı ortaklıklarla öne çıkıyor. Katman 2 ölçeklendirme çözümü olan, Ethereum ağının yardımcısı olan bir side-chain’dir. Analistler, yüksek profilli ortaklıkların devamı gelebileceği için Polygon’un sıradaki boğada önemli bir rol oynayacağını düşünüyor. Polygon ve Disney ortaklığına Kriptokoin.com’un bu yazısında yer verdik.

Solana (SOL)

Solana, FTX ve Alameda ilişkisi nedeniyle son zamanlarda büyük bir darbe aldı. Bununla birlikte, şu anda OpenSea’den sonra en çok kullanılan ikinci NFT platformu olarak kalmayı başarıyor. Magic Eden gibi birkaç üst düzey Solana NFT koleksiyonu iyi performans göstermeye devam ediyor.

Burada yine, bazı NFT’ler piyasa şoklarından hızlı bir şekilde kurtulabiliyor. Bu da Blockchain’den bağımsız olarak kendi şartlarına göre faaliyet gösterdikleri fikrini güçlendiriyor. Ek olarak, Cardano ve Avalanche gibi dayanıklı, genişleyen NFT topluluklarına sahip başka ağlar da var. Uzmanlar yine de, eğilimin hızla değişebileceğini, NFT’lerin kripto genelinde bir toparlanmaya öncülük etmesi veya sadece dallanıp benzersiz bir şekilde performans göstermesini olasılıklar arasında tutuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Financemagnates

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Shiba Inu 2023'te 1 Doları Görür mü?
Çarpıcı Tahmin: Shiba Inu 2023’te 1 Doları Görür mü? Shiba Inu (SHIB), Dogecoin’in ardılı olarak 2021’deki boğa koşusunda milyonlarca yatırımcıyla tanışmayı başardı. Ralli son bir yıldır yerini durgunluğa bıraksa da, yatırımcılar hala 1 dolarlık fiyat hedefinden vazgeçmiyor. Shiba Inu ve 2021’deki tarihi performansı Shiba Inu, Ağustos...
Buğra Çağlar 2 ay önce