Sıcak Gelişme: Bu Altcoinler Yasallaşıyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
12.624 görüntülenme
Sıcak Gelişme: Bu Altcoinler Yasallaşıyor!

Güney Kore’nin Finansal Hizmetler Komisyonu Başkanı, ülkedeki teknolojik gelişmelere ağırlık vererek menkul kıymet token’larının çıkarılmasına izin vereceklerini açıkladı. Bitcoin ve altcoinler alanında sert tutumuyla tanınan Güney Kore’nin finans yetkilisinin bu açıklaması, kripto paralara yönelik atılan adımların yumuşamaya başladığını kanıtladı. İşte detaylar…

Bitcoin ve altcoinler konusunda sert tutumuyla tanınan Güney Kore’den yeni açıklama

Ülkenin mali düzenleyicisi, Güney Kore’nin denizaşırı yatırımı çekmek için yapılan bir baskının ortasında, yabancı yatırımcıları Güney Kore hisse senetleri ticareti yapmak için yetkililere kaydolmaya zorlayan bir kuralı kaldıracağını söyledi. Ayrıca menkul kıymet tokenlarını yasal hale getireceklerinden bahsetti. Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) başkanı Kim Joo-hyun Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Bunun yerine, yabancıların uluslararası olarak kullanılan pasaport veya tüzel kişi tanımlayıcı [LEI] kimlikleriyle sermaye piyasalarımıza serbestçe yatırım yapmalarına izin verilecek.” dedi.

BTC, DOGE, ADA ve Bu 7 Altcoin İçin Yatırım Seviyeleri!

Menkul kıymet tokenları hakkında daha fazla ayrıntı yayınlanacak

Kim, Güney Kore’nin ayrıca, menkul kıymet token tekliflerini yasallaştırmak da dahil olmak üzere kripto/dijital varlıklar için güvenli bir ticaret sistemi oluşturmak için adımlar atacağını söyledi. FSC, 25 Ocak’ta yerel sermaye piyasalarına yabancı erişimini iyileştirmeye yönelik önlemler ve gelecek ayın başlarında menkul kıymet tokenleri ile ilgili daha fazla ayrıntı yayınlamayı planlıyor. Bilindiği üzere menkul kıymet tokenı, dış varlıklarda bir hisseyi temsil eden tokenlardır. Bunlar, şirketler ya da hükümetler tarafından çıkarılabilir. Hisse senetleri, bonolar gibi varlıklarla aynı görevi görür. Şu anda, Ravencoin, Liquid ve Polymath gibi projeler menkul kıymet tokenlarının çıkarılmasını sağlayan projelerden bazılarıdır.

Düzenleyici kurum, Güney Kore borsasının bu tür kısıtlamalara sahip tek büyük piyasa statüsünün yabancı yatırımı engellediği yönündeki endişeler arasında, geçen yıl 1992’de uygulamaya konulan kayıt kuralını kaldırma niyetini işaret etti. Yatırım araştırma şirketi MSCI, İngilizce bilgi eksikliği ve yabancı yatırımcılar için karmaşık tanımlama düzenlemeleri gibi sorunları gerekçe göstererek, 2014 yılından bu yana Güney Kore’yi Dünya Gelişmiş Pazarlar Endeksi’nden çıkardı. 23 gelişmiş piyasadaki büyük ve orta ölçekli hisse senedi performansını kapsayan endeks, yatırımcılar tarafından varlıkları hangi ülkelere tahsis edeceklerine karar vermek için yaygın olarak kullanılıyor.

Bugün Bu 30 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Kripto para riskleri için yeni araçlar

Bu sırada, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Güney Kore Mali Denetleme Servisi’nin (FSS) Başkanı Lee Bok-hyun, Pazartesi günü kripto piyasası ile geleneksel finans piyasası arasındaki birbirine bağlılık konulu bir konferansta açıklamalar yaptı. FSS’nin kripto izleme araçları geliştirmeyi ve kripto varlıklarıyla ilişkili riskleri düzenli olarak incelemeyi planladığını bildirdi.

Kripto izleme araçlarıyla ilgili olarak Lee, kripto piyasası ile geleneksel finans piyasası arasındaki ara bağlantının artması beklenmesine rağmen, denetleyici makamın şu anda kriptodan kaynaklanan potansiyel riskleri belirlemek için veriye sahip olmadığını açıkladı. FSS şefi, “Kripto varlık piyasasındaki risklere önceden önlem almak için verilerin güvenliğini sağlamak her şeyden daha önemlidir” dedi. Ayrıca Lee, düzenleyicinin kripto ile ilgili yeni ifşa yükümlülükleri oluşturmayı planladığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Bu 6 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı: Çakıldılar!
Binance Bu 6 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı: Çakıldılar! Günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, belirli altcoin çiftleri için delist, yani “listeden çıkarma” duyurusu yaptı. Duyuru, özellikle çapraz ve izole marjin hizmetlerini kapsıyordu. Ayrıca bir coin’i direkt olarak delist edeceğini...
Aslı Dinçer 2 hafta önce