Bu Balinalar, İki Altcoin Satıyor: Zarara Giren de Oldu!

Bu Balinalar, İki Altcoin Satıyor: Zarara Giren de Oldu!
Bu Balinalar, İki Altcoin Satıyor: Zarara Giren de Oldu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyasında, büyük balina hareketleri genellikle piyasa dinamiklerinde önemli değişimlere işaret edebilir. Yakın zamanda yapılan bir analiz, balinaların satış yaptığı iki altcoin projesine dikkat çekti.

Ethereum balinası satışa devam ediyor

Bir Ethereum analiz platformu olan Lookonchain’in verilerine göre, önde gelen bir Ethereum balinası aktif olarak ETH’yi Binance borsasından transfer ediyor. Etherscan’den alınan son veriler, bu balinanın iki önemli para çekme işlemi başlattığını gösteriyor. Bu iki işlem şu şekilde: 4 Kasım’da 8.968 ETH ve 5 Kasım’da 8.618 ETH daha. Balina sadece iki gün içinde, bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 32 milyon dolar değerinde 17.316 ETH’lik şaşırtıcı bir hareket gerçekleştirdi. Ancak bir altcoin balinası da Ethereum satmaya devam ediyor.

Lookonchain, yaklaşık birkaç saat önce, bir balina adresinin sadece 25 dakika önce ortalama 1.875 dolar satış fiyatıyla 4.271 ETH sattığını bildirdi. Dikkat çekici bir şekilde, bu balina hala 21.000 ETH’yi elinde tutuyor. Bu adres 20 Ekim’den bu yana 32 milyon USDC harcadı. Böylece ortalama 1.662 dolar fiyatla 19.250 ETH elde etti. Ayrıca, Binance’ten ortalama 1.780 dolar fiyatla 5.972 ETH çekti. Bu balinanın faaliyetleri, büyük sahiplerin pozisyonlarını optimize etmek için stratejik hamleler yaptığı altcoin piyasasının doğasının altını çiziyor.

Uykudaki balina, altcoin BAT’i elden çıkarttı

Beklenmedik bir gelişme olarak, 0xd2c cüzdan adresine sahip uzun süredir uykuda olan bir balina, Coinbase’e altcoin başına 0,212 dolar olan mevcut fiyattan 1,49 milyon dolar tutarında 6,99 milyon Basic Attention Token (BAT) yatırdı. Bu işlemi farklı kılan şey, balinanın daha önce BAT tokenlerini yüklü fiyattan satın almış olması. Özellikle balina, Coinbase’den token başına 0,257 dolar gibi daha yüksek bir fiyattan satın alım yaptı. Biriktirme dönemi 18 Ekim – 20 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleşmişti. Üstelik toplam maliyet 1,8 milyon dolar olarak ortaya çıktı. Bu son işlem, BAT tokenlerini bir yıldan uzun süredir elinde tutmasına rağmen balina için 311.000 dolarlık bir kayıp anlamına geliyor.

Balinalar, LINK ve Bu 5 Altcoin’i Alıp Satıyor!

Şu an itibariyle, balina artık BAT token’larına sahip değil. Ayrıca kripto piyasalarının sürekli gelişen doğasının ve ticaretle ilgili risklerin altını çiziyor. ETH ve BAT yatırma işlemlerine kadar bu balina faaliyetleri, altcoin dünyasının karmaşıklığı hakkında fikir veriyor. Ayrıca, bu hızlı tempolu alanda meydana gelebilecek dalgalanma ve potansiyel kazanç ve kayıpları da hatırlatıyor. Yatırımcılar ve meraklılar, piyasa duyarlılığını ve fiyat trendlerini etkiledikleri için bu tür balina hareketlerini izliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bu Balinalar, İki Altcoin Satıyor: Zarara Giren de Oldu!