ABD’li Senatörler: Bu Bitcoin Borsası ‘Yasadışı Faaliyet’ Yuvası!

ABD'li Senatörler: Bu Bitcoin Borsası 'Yasadışı Faaliyet' Yuvası!
ABD'li Senatörler: Bu Bitcoin Borsası 'Yasadışı Faaliyet' Yuvası!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’li düzenleyiciler ve medya en büyük kripto markalarını zorlamaya devam ediyor. Bugün, üç senatörden oluşan iki partili bir grup, kara para aklama iddiaları üzerine önemli bir Bitcoin borsasına baskı yaptı.

ABD’li senatörler, bu Bitcoin borsasından tüm iletişimleri açığa çıkarmasını istedi

Wall Street Journal’ın haberine göre, üç ABD senatörü, Binance ile iletişime geçerek kara para aklama kontrolleri hakkında ayrıntı istedi. Yetkililer, hacim bazında dünyanın en büyük borsasını “yasa dışı finansal faaliyetlerin yuvası” olmakla suçluyor.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’ya gönderilen 1 Mart tarihli mektuba göre grup, şirketin bilançolarının ayrıntılarını, dahili prosedürleri ve Zhao’nun uyumluluğu sınırlandırmak için iddia ettiği çabalara ilişkin tüm iletişimleri istedi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, küresel medya şirketi Forbes, kısa süre önce Binance’in müşteri fonlarını haber vermeden kullandığını iddia etmişti.

Üç ABD’li senatörden gelen mektupta, Binance ve ilgili kuruluşların “Düzenleyicilerden kasten kaçtığı, fonları suçlulara ve yaptırımlardan kaçanlara aktardığı ve temel finansal bilgileri müşterilerinden ve halktan gizlediği” öne sürüldü.

Binance sözcüsü cevap verdi

CoinDesk’e ile iletişime geçen bir Binance sözcüsü, faaliyet gösterdiği yargı bölgelerinden gelen sorgulara “her zaman” yanıt verdiğini, ancak mektupta öne sürülen suçlamaların yanlış olduğunu söyledi. Sözcü, “Şirketimiz hakkında çok fazla yanlış bilgi yayıldı ve kayıtları düzeltmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi ve tüzel kişilik olan Binance.com’un ABD’de faaliyet göstermediğini veya ABD’de müşterisi olmadığını da sözlerine ekledi.

Ancak şirket, ABD ile ilgili işlerini yan kuruluşu Binance.US aracılığıyla yürütüyor. Sözcü, Senatörlere yanıt olarak, şirketin “neden dünya çapındaki kullanıcılar arasında en güvenilir platform olmaya devam ettiğimizi daha iyi anlamalarına yardımcı olacak bilgiler sağlayacağını” ekledi.

Binance Bu 3 Altcoin İçin Önemli Duyuru Yaptı: 20x!

Lider Bitcoin borsası ABD’li düzenleyicilerle uzlaşmaya yaklaşıyordu

Binance, özellikle FTX’in çöküşünden sonra her zamankinden daha fazla göz önünde. 16 Şubat tarihli The Wall Street Journa haberine göre, ABD düzenleyiciler Binance’i araştırmaya devam ederken, borsa geçmişteki düzenleyici ihlallerini “düzeltmek” için para cezaları ödemeye hazırlanıyordu. Binance Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillmann, bu konuda, borsanın hızla büyüdüğünü ve başlangıçta kara para aklamayı, yaptırımlardan kaçınmayı ve yolsuzluğu önlemek için tasarlanmış sayısız yasa ve düzenlemeden haberdar olmadığını söyledi.

Binance CEO'su Davos’ta Kripto Paraları Konuştu: Buna Bakın!

Reuters’e göre, Binance üzerindeki düzenleyici inceleme, rakibi FTX’in Kasım ayında çöküşünün ardından yoğunlaşmış olsa da, Binance, en az 2018’den beri ABD’nin Washington Batı Bölgesi Başsavcılığı tarafından soruşturma altında. Adalet Bakanlığı’nın (DOJ), son aylarda en az iki borsaya mahkeme celbi gönderdiği ve Binance ABD ile geçmiş işlemlerinin kayıtlarını talep ettiği bildirildi. Üç senatörden gelen son hamle ABD’li düzenleyicilerin baskıyı sürdüreceğini teyit ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

ABD’li Senatörler: Bu Bitcoin Borsası ‘Yasadışı Faaliyet’ Yuvası!