SEC Yetkilisi: Bu Bitcoin Borsası Yasaları İhlal Ediyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
453 görüntülenme
SEC Yetkilisi: Bu Bitcoin Borsası Yasaları İhlal Ediyor!

Bir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yetkilisi, Bitcoin ve altcoin platformunu hedef aldı. Şu anda zaten iflas etmiş durumda olan Voyager’ı satın alma çabalarıyla gündeme gelen Binance.US’in menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini düşündüğünü aktardı.  İşte detaylar…

Bitcoin ve altcoin borsası, menkul kıymet yasalarını ihlal ediyor

Bir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa yetkilisi, kurumun personelinin Binance.US’in ABD’de kayıtsız bir menkul kıymetler borsası işlettiğine inandığını ve personelin Voyager Digital tarafından VGX token satışının federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğine inandığını söyledi. Voyager’ın Binance.US’a satılıp satılmayacağına karar vermek için bir iflas duruşmasında konuşan SEC Kıdemli Dava Savcısı William Uptegrove, açıklamalar yaptı. Duruşmanın başında SEC’in Voyager satışına itirazı hakkında çok az rehberlik veya ayrıntı sağladığı konusu hakkında New York’taki Güney Bölge İflas Mahkemesi Yargıcı Michael Wiles’a yanıt verdiğini söyledi.  Uptegrove, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Personel – yalnızca şu anda personel tarafından bilinen gerçeklere ve koşullara dayanarak – VGX tokenlarının arz ve satışının bir menkul kıymet işleminin niteliklerine sahip olduğuna inanıyor. Personel ayrıca Binance.US’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde kayıtsız bir menkul kıymetler borsası işlettiğine inanıyor.

SEC Endişesiyle Balinalar 2 Altcoin Oynuyor

Yetkili, SEC personelinin görüşlerinin, kurumun başındaki beş komiserin görüşlerini yansıtması gerekmediğini kaydetti. SEC’in beyanına bağlı işlerde herhangi bir yaptırımı olup olmadığını söylemedi. Komisyon, bu iki konuda da herhangi bir tespitte bulunmadı. “Personel inançları komisyonun görüşünü temsil etmiyor,” dedi.

Binance.US sözcüsü açıklama yaptı

Tipik olarak, SEC tarafından bir yaptırım eylemi personel tarafından başlatılır, ancak devam etmek için komisyon üyelerinin çoğunluğunun lehte oy kullanması gerekir. Bir Binance.US sözcüsü, “Bir SEC çalışanının, SEC’in menkul kıymet olarak kabul ettiği borsamızda listelenen varlıkları belirtmeden Binance.US ve bizimki gibi platformların kayıtsız bir borsa işlettiğine dair iddialarda bulunması üzücü.” dedi. Ayrıca aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Sektörümüzdeki diğerleriyle birlikte, ABD’de yeniliğin devam etmesini sağlamak için düzenleyicilerle yapıcı diyaloğa ve ABD Kongresi tarafından hazırlanan ve kabul edilen kapsamlı bir düzenleyici çerçeveyi desteklemeye kararlıyız.

Balina 3 Altcoin Açığa Sattı Kazandı

Uptegrove’un yorumları, geçmişte kripto ticaret platformlarının çoğunluğunun ulusal menkul kıymetler borsası olarak kaydedilmesi gerektiğine inandığını söyleyen SEC Başkanı Gary Gensler’in düşüncelerini yansıtıyor gibi duruyor.  Voyager, Bölüm 11 iflas yeniden yapılandırma planının bir parçası olarak varlıklarını Binance.US’a satmayı planlıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Binance.US, Binance’in ABD koludur. Voyager’ın alacaklılarının büyük çoğunluğu (yüzde 97’si) teklifi destekledi ve planı tartışmak için bir duruşmaya giriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Duyuruldu: O Kripto Para Platformu Kapatılıyor!
Duyuruldu: O Kripto Para Platformu Kapatılıyor! Bu hafta “hayatta kalamayabileceği” konusunda uyarıda bulunan Silvergate Bank, kurumların parayı kripto para borsalarına taşımak için kullandığı SEN platformunu durdurdu. İşte Silvergate’e yönelik en son gelişmeler… Silvergate, 8 milyar dolar kaybetmişti Silvergate Bank, 2022’nin son aylarında kripto...
Aslı Dinçer 3 hafta önce