Bu Bitcoin Borsasında Skandal: Rüşvetle Listeleme!

Vural Erkan
Vural Erkan 1 hafta önce
603 görüntülenme
Bu Bitcoin Borsasında Skandal: Rüşvetle Listeleme!

Kripto para piyasasında dolandırıcılığın farklı bir boyutuna da tanık olduk. Bu sefer, Güney Kore’de bir broker, token listelemeleri karşılığında büyük Bitcoin borsalarından birisi olan Coinone’ın yetkililerine komisyon, yani ‘rüşvet’ verdiği iddiasıyla tutuklandı.

Bitcoin borsası çalışanlarına token listelemeleri için rüşvet!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para dünyasında, dolandırıcılık olayları oldukça yaygın. Bu yüzden, trade platformlarının ve operatörlerinin bütünlüğü, yatırımcıların güvenini korumak için çok önemli. Ne yazık ki, Güney Kore’nin başkenti Seul’de yakın tarihli bir haber, bazı vicdansız kişilerin yasa dışı yollara başvurarak piyasadan nasıl kar elde etmeye çalıştıklarını vurguluyor.

Kore haber ajansı Newsis’in haberine göre, ‘Mr.Go’ adlı bir komisyoncu, Bitcoin borsası Coinone çalışanlarına komisyon teklif etmeye çalıştığı iddiasıyla tutuklandı ve rüşvetle suçlandı. Mr.Go’nun, borsada token listelemesi karşılığında ‘Mr.Jeon’ adlı eski bir Coinone çalışanına teklifte bulunduğu söyleniyor. Haber, Mr.Go’nun 2020’de listeleme işlemlerini güvence altına almasına yardım etmesi karşılığında Mr.Jeon’a token ve diğer hediyeler teklif ettiğini belirtiyor. Coinone nihayetinde söz konusu varlıkları listelese de, Jeon’un eylemlerinin karar üzerinde herhangi bir etkisi olup olmadığı açık değil.

Bitcoin

Coinone etrafındaki olay inceleme altında

Konuyla ilgili soruşturmanın, kripto para birimi endüstrisinde piyasa manipülasyonu ve gizli anlaşmaya yönelik daha geniş bir soruşturmanın parçası olarak başladığı bildiriliyor. Yetkililer iddialarla ilgili daha fazla ayrıntı vermezken, dava sektördeki yolsuzluk ve dolandırıcılık potansiyeline ilişkin endişeleri artırıyor.

Olayla ilgili haberler, bu tür eylemlerin sektörün itibarı üzerindeki etkisinden endişe duyan kripto para piyasasındaki yatırımcılar arasında bazı endişelere neden oldu. Bitcoin borsası Coinone dava hakkında yorum yapmasa da, haberlerin ardından borsa muhtemelen düzenleyiciler ve yatırımcılar tarafından daha fazla incelemeye tabi tutulacak.

Coinone, Coinone Inc olarak tescil edilen ve 2015 yılında piyasaya sürülen Güney Kore’deki en büyük beş kripto para borsasından biridir. 24 saatlik 150 milyon dolarlık spot işlem hacmi ile bölgedeki tradelar için popüler bir platform. Coinone, çeşitli teknoloji girişimlerine yatırım yapan bir girişim sermayesi şirketi olan Kakao Ventures tarafından destekleniyor. Kripto para endüstrisinde köklü bir oyuncu olan Coinone, güvenilir platformu ve güvenlik ve şeffaflığa olan bağlılığıyla tanınıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dikkat: Vitalik Buterin'in Aldığı Altcoin Duyuru Yaptı!
Dikkat: Vitalik Buterin’in Aldığı Altcoin Duyuru Yaptı! Son günlerin kripto para piyasasındaki en fazla konuşulan altcoin projesi şüphesiz USD Coin (USDC) oldu. Silicon Valley Bank’ın batışının ardından USDC ihraççısı Circle, bankadaki rezervlerine ulaşamadığı için stablecoin’in dolar peg’i bozuldu ve piyasada bir karmaşa yaşandı. Federal...
Vural Erkan 1 hafta önce