XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Bu Bitcoin Borsasından Tokenize Edilmiş Amazon, Tesla, Apple Hisseleri Satın Alınabilecek

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 7 Aralık 2020
18 görüntülenme
96b62dc5dd919f047b5066f36bb88a2a

Kriptokoin.com – En büyük ve en eski kripto para borsalarından biri olan Bittrex; Bittrex Global adlı yan kuruluşu aracılığıyla tokenize edilmiş hisse senedi ticaretini başlattı. Şirket şunları söylüyor:

“Tokenleştirilmiş hisse senetleri, geleneksel menkul kıymetleri, özellikle Tesla, Apple ve Facebook gibi düzenlenmiş borsalarda işlem gören halka açık firmaların hisselerini temsil eden tokenize edilmiş türevlerdir.

Tokenleştirilmiş hisse senetleri, dijital toplam getiri takas sözleşmesinin (TRS) tokenleştirilmesidir. Tokenleştirilmiş hisse senedi değeri, temel varlığın dijital varlık olarak temsiline, geleneksel bir menkul kıymete dayanır ve bununla teminatlandırılır. Dijital varlığın değeri, geleneksel hissenin değeri tarafından belirlenir.

Örneğin, geleneksel menkul kıymetin eşdeğer bir kavramsal miktarı ile teminatlandırılırlar. Bu, tokenize edilmiş hisse senetlerinin geçerli geleneksel menkul kıymetlerin ekonomik performansını yansıtmasına olanak tanır.

Tokenize Edilmiş Hisse senetleri, geleneksel menkul kıymetlerin veya endekslerin çeşidini ve ayrıca geleneksel menkul kıymetleri ve kripto para birimlerini (örneğin, S&P 500 VE BTC) temsil edebilir. Tokenize Edilmiş Hisse Senetleri’nde ayrıca kaldıraç kullanılabilir; uzun veya kısa pozisyon açılabilir.”

TrustNodes’ta yer alan bir habere göre Almanya’da tamamen düzenlenmiş ve bu ürünleri sunmasına izin verilen lisanslı bir finans kurumu olduğu söylenen emanetçi ise CM-Equity.

Bittrex Global’in kendisi Bermuda’da lisanslıdır ve Bittrex’in domain’i ise Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösterir.

Henüz Avrupa’da kullanılamıyor

Ancak Avrupalılar, şu anda bu hisse senetlerini Bittrex Global’de satın alamıyorlar, bu da onu gerçek bir tokenize hisse senedinden çok daha fazla hisse senedi ticareti yapıyor. Ancak borsa, gelecekte token’ların geri çekilebileceğini ve Avrupalıların gelecekte bu ticarete katılabileceğini söylüyor.

Alibaba, Pfizer, BioNTech, S&P500 ETF, Google ve çok daha fazlasını, geleneksel borsalarda gerekli olduğu gibi bir bütün olarak değil, hisse senedinin bir parçası olarak satın alınabilecek şekilde sunuyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ethereum bitcoin
Ünlü Yöneticiden Bitcoin ve Ethereum Tahminleri: Yakında Bu Seviyeler! Kriptokoin.com – Bazı analist ve uzmanlara göre, konsolide olan Ethereum (ETH) yükselişine devam edebilir. CEX.IO’nun İcra Direktörü Konstantin Anissimov’a göre, akıllı sözleşme liderinin yükseliş hareketini sürdürmesini beklemek mantıklı. Bu tahmin, Ethereum ve Bitcoin’in (BTC) yatay işlem gördüğü birkaç haftadan...
Serkan Eser 7 Aralık 2020