Reklamı kapat

FTX’ten Sonra Bu Bitcoin Platformu da İşlemleri Durduruyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
2 görüntülenme
FTX'ten Sonra Bu Bitcoin Platformu da İşlemleri Durduruyor!

FTX’in çöküşüyle ​​ateşlenen kripto krizinde bir başka kurban daha gündeme geldi. Bitcoin ve altcoin kredi platformu Salt Lending de FTX’ten etkilendiğini açıkladı. İşte detaylar…

FTX, bu Bitcoin platformunu da etkiledi

FTX sorunu, başka bir platformun daha sorun yaşamasına enden oldu: Salt Lending. Çevrim içi yatırım platformu Bnk To The Future, Salt Lending’i satın almak için önceden duyurulan bağlayıcı olmayan niyet mektubunu, Salt Lending’in FTX riskine maruz kalması nedeniyle feshettiğini söyledi. Söz konusu bağlayıcı olmayan niyet mektubunda “SALT’ın FTX’teki konumu ve Bnk To The Future’ın koşullarını yerine getirememesi nedeniyle” anlaşmanın feshedildiği açıklandı. Bu nedenle yapılması planlanan işlemlere devam etmeyecekleri gündeme geldi.

FTX'ten Sonra Bu Bitcoin Borsası Durdu

Ayrıca bildiride, “Bnk To The Future’ın” ne Salt ne de FTX’le hiçbir ilgisi olmadığı vurgulandı. “Bnk To The Future’ın SALT veya FTX ile doğrudan veya dolaylı bir bağlantısı yoktur. Tüm müşteri fonları tamamen ayrılmıştır ve bu platformlara yatırım yapılmamıştır,” ifadeleri kullandı. 2 Eylül’de Bnk To The Future, kullanıcılara kripto varlıkları karşılığında borç alma olanağı vermek için açıklanmayan bir miktar karşılığında Salt Lending’i satın almayı kabul ettiğini söyledi. Anlaşma, kesin anlaşmaların imzalanmasına ve düzenleyici onayların alınmasına bağlıydı.

Salt, para yatırma ve çekme işlemlerini duraklatmıştı

Salt, FTX’in kardeş şirketi olan ticaret şirketi Alameda Research’ün bilançosu hakkında soru işaretleri uyandıran bir raporla başlayan FTX patlamasından etkilenen en son kripto kredi platformu oldu. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi en son, kripto borç verme platformu BlockFi, para çekme işlemlerini duraklattı. İflas başvurusunda bulunmaya hazırlandığı bildirildi.

Popüler Bitcoin Borsası, Bu 3 Altcoin İşlemlerini Durdurdu!

YouTuber Tiffany Fong’un bir tweet’ine göre, Salt daha önce müşterilerine FTX’in çöküşünün işletme üzerindeki etkisi nedeniyle platformundaki para yatırma ve çekme işlemlerini duraklattığını belirten bir e-posta göndermişti. Not, Salt’ın FTX’e ne kadar maruz kaldığını belirtmedi. Ancak müşterilerin kredilerinin aktif kalacağını ve tüm kredi izleme sistemlerinin tamamen çalışır durumda olacağını söyledi. Ayrı bir tweet’te Salt’ın CEO’su Shawn Owen, “Zararları telafi etmeye hâlâ tamamen kararlıyız” dedi. Salt, 2016 yılında piyasaya girdi ve merkezi Denver’da yer alıyor. Celsius ve BlockFi gibi şirketlerden önce kripto kredisi arenasına giren ilk şirketlerden biriydi.

Neler olmuştu?

Geçtiğimiz hafta Cuma sabahı Twitter’da yayınlanan şirketten yapılan açıklamaya göre, dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan kripto borsası FTX iflas başvurusu yaptı. Bir yıldan kısa bir süre önce, FTX’in değeri 30 milyar dolardan fazlaydı. Uzmanlar, FTX’in çöküşünün insanların kripto endüstrisini algılama biçimleri üzerinde çok büyük bir etkisi olabileceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto para borsası FTX’in geçen haftaki çöküşü, piyasayı sarstı. Çöküşün izleri ise kripto para piyasasında görülmeye devam ediyor. İflasın yanı sıra FTX, bir de hack haberleriyle gündeme geliyor. FTX’i hackleyen kişi veya kişiler, borsadaki fonları hareket ettirmeye devam ediyor. Özellikle bir kripto para, hackerların birikimine konu oldu. İşte detaylar…
FTX Hackerı Bu Altcoin’den İstifliyor! ‘Piyasaya Boşaltabilir’ Kripto para borsası FTX’in geçen haftaki çöküşü, piyasayı sarstı. Çöküşün izleri ise kripto para piyasasında görülmeye devam ediyor. İflasın yanı sıra FTX, bir de hack haberleriyle gündeme geliyor. FTX’i hackleyen kişi veya kişiler, borsadaki fonları hareket ettirmeye...
Aslı Dinçer 3 hafta önce