Reklamı kapat

Korkulan Oldu: Bu Bitcoin Platformu da İşlemleri Durdurdu!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
183 görüntülenme
Bu Bitcoin Platformu İşlemleri Durdurdu

İflas eden FTX ve bağlantılı şirketlerin ardından, bulaştığı tüm merkezi borsalarda birer birer işlemleri durduruyor. FTX tarafından satın alınan Liquid Global’in duyurusunu, yeni bir Bitcoin platformu takip etti.

FTX krizinin ardından bir Bitcoin platformu daha işlemlerini durdurdu

Kripto para odaklı yatırım bankası Genesis Global Trading, FTX çöküşünden sonra para çekme işlemlerini durdurdu. Geçici CEO Derar İslam, 16 Kasım’da yaptığı açıklamada, FTX’in çöküşünün ardından yeni kredi işlemlerini geçici olarak askıya aldıklarını bildirdi. Şirketin web sitesine göre, Genesis Global Capital şu anda kurumsal bir müşteri tabanına hizmet ediyor. 2022’nin üçüncü çeyreği sonu itibarıyla toplam 2,8 milyar dolarlık aktif krediye sahip. Bitcoin platformu, 11 Kasım’da FTX üzerinde yüklü miktarda fonlarının sıkıştığını söylemişti:

Bu haftaki piyasa olayları hakkında şeffaflık sağlama hedefimizin bir parçası olarak, şu anda FTX hesabımızda ~175 milyon dolarlık kilitli fonu var. Bu, piyasa yapıcı faaliyetlerimizi etkilemez.

CEO Derar İslam, Genesis’in yeni bir likidite kaynağı bulmak için çözümler araştırdığını söylüyor. Genesis’in önümüzdeki hafta müşterilerini detaylandırmayı planladığını belirtti.

Karar, FTX ve Alameda Research’ün iflasının ardından geliyor

Genesis Global Trading’in düştüğü durum, FTX ve Alameda Research’ün çöküşünden kısa süre sonra geldi. Genesis CEO’su, FTX’in dramatik iflası, Genesis’in mevcut likiditesini aşan para çekme taleplerine yol açtığını söylüyor. Platform geçen hafta, türev biriminin FTX hesabında yaklaşık 175 milyon dolarlık kilitli fonu olduğunu açıkladı. Sonuç olarak DCG, Genesis’in bilançosunu 140 milyon dolarlık öz kaynak ile güçlendirmeyi seçti. Duyuru, Genesis ile ortaklığı olan kripto borsası ve saklama kuruluşu Gemini tarafından not edildi. Genesis sözcüleri açıklamalarında şunları söyledi:

Müşterilerin Kazanç programından fonlarını mümkün olduğunca çabuk kullanmalarına yardımcı olmak için Genesis ekibiyle birlikte çalışıyoruz. Kazanma programının [hizmet sözleşmesi] karşılanmayacağı için hayal kırıklığına uğradık, ancak Genesis’in ve ana şirketi Digital Currency Group’un Kazanma programı kapsamında müşterilere karşı yükümlülüklerini yerine getirmek için ellerinden gelen her şeyi yapma taahhüdü bizi cesaretlendiriyor.

Genesis, hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) iflası nedeniyle bu yılın başlarında büyük kayıplar yaşadı. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz FTX krizinin etkileri şimdi borsayla teması olan tüm platformlarda hissediliyor. En son gelişmelerden birinde, Hong Kong merkezli küresel bir Bitcoin borsası olan AAX’de risk altında olduğunu bildirdi. Hafta başında para çekme işlemlerini durdurmuştu. Borsa, FTX krizinin ardından yatırımcılarının sermayelerini borsadan çekmeye çalıştıkları açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTX CEO'sundan Şaşırtıcı Tweetler
FTX CEO’sundan Şaşırtıcı Tweetler: Likidite Pompalayacak! Eski FTX CEO’su Bankman-Fried, yeni ve şaşırtıcı tweet’lerinde ‘likiditeyi artırmak’ istediğini söyledi. 16 Kasım’da Twitter’dan olayın kendi tarafı hakkında ek açıklamalar yaptı. Sam Bankman-Fried, iflastan sonra borsasının durumunu detaylandırdı Bankman-Fried, tweet atmaya devam ediyor. En son paylaşımlarının...
Buğra Çağlar 2 hafta önce