Bu Borsa İşlemleri Askıya Alıyor! Binance ile Bağlantılı mı?

Bu Borsa İşlemleri Askıya Alıyor! Binance ile Bağlantılı mı?
Bu Borsa İşlemleri Askıya Alıyor! Binance ile Bağlantılı mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance ile bağlantılı olduğu iddia edilen bir İngiliz Virgin Adaları (BVI) borsası olan BKEX, kara para aklama ile bağlantılı olduğu iddia edilen kullanıcı fonlarını araştırmak için kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapıyor. Şirket, soruşturma sırasında fonların kötüye kullanılmasını önlemek için para çekme işlemlerini askıya aldı.

Britanya Virjin Adaları BKEX’i düzenlemiyor

Borsa, tüm kara para aklama politikalarına uyduğunu iddia ediyor. Özellikle, şirket Britanya Virjin Adaları’nda kayıtlı, ancak düzenlemeye tabi değil. Britanya Virjin Adaları Finansal Hizmetler Komisyonu (BVIFSC) bölgedeki kara para aklama uyumluluğunu denetliyor. Lisans rejimi, bir kripto paranın nasıl kullanıldığına önem veriyor. Ayrıca, bir kripto platformunun ticari faaliyetlerini ve İlk Para Tekliflerini dikkate alıyor.

Binance
BVIFSC, Kripto Para Birimlerine Fonların Taşınması İçin En Yüksek Risk Puanını Verdi | Kaynak: BVIFSC

Ek olarak, BVI kurumlar vergisi veya gelir vergisi almıyor. Ayrıca, kripto para birimi işlemleri için raporlama gerektirmiyor. CoinGecko’ya göre BKEX’in işlem hacmi son 24 saatte %64 artarak 495 milyon dolara ulaştı. Borsa, küresel işlem hacminin %1,5’ini oluşturuyor. Bu arada, en yüksek faaliyet Güney Kore, Venezuela ve Pakistan’dan kaynaklanıyor.

Feshedilen piyasa yapıcı Alameda Research, 2019 yılında BKEX’in Binance’in emir defterini taklit ettiğini iddia etti. Böylece borsanını işlem hacimlerini yapay olarak şişirdiğini ileri sürdü. Uzmanlara göre, bunun altında, daha yüksek hacimlerin, CoinGecko ve CoinMarketCap gibi kripto veri toplayıcılarında daha üst sıralarda yer almasına neden olması yatıyor.

Geçen yıl Asya borsası Huobi, BVIFSC’nin fintech düzenleyici sanal alanına dahil oldu. Daha sonra kripto türevleri sunmasına olanak tanıyan bir yatırım işletme lisansı aldı. FSC, feshedilmiş Singapur hedge fonu Three Arrows Capital’i profesyonel bir fon olarak kaydettirdi.

Binance

Binance ile bağlantılı olduğu iddiası endişe sebebi!

BVIFSC kısa süre önce bölgedeki şirketleri, Güney Kore de dahil olmak üzere Mali Eylem Görev Gücü’nün gri listesinde yer alan ülkelerle etkileşimlerini dikkatle gözlemlemeleri konusunda uyardı. BKEX’in Binance ile olan erken bağlantıları, muhtemelen kara para aklama incelemesini paylaşacaklarını gösteriyor.

Bu yılın başlarında ABD’li Senatörler Binance’i yasadışı faaliyetler için bir üreme alanı olmakla suçladı.Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere, Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillman senatörlere, Binance’in ilk günlerindeki kayda değer eksikliklerin ardından uyum çabalarını artırdığını söyledi.

Bunlara ilaveten Reuters’a göre Binance, kendi 2020 risk tavsiyesine aykırı olarak yüksek riskli kara para aklama bölgeleri Rusya ve Ukrayna’da hizmet sundu. ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun yakın zamanda açtığı bir dava, insanların borsayı suç için kullandığına dair dahili mesajlardan alıntı yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Borsa İşlemleri Askıya Alıyor! Binance ile Bağlantılı mı?