Bu DeFi Altcoin’i İlk Sendikasyon Kredilerini Başlattı: Fiyat Fırladı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 18 Kasım 2021
1 görüntülenme
defi investments gID 4

Maple Finance kurumsal sendikasyon kredilerini başlattı. Alameda Research ise kredileri kullanan ilk firma olacak. Yeni teklif, borçluların kurumsal yatırımcı gruplarından eksik teminatlı krediler almalarına izin veriyor. Maple (MPL) fiyatı da duyuruya %25’lik tepki verdi. Yazının devamında, Kriptokoin.com olarak hazırladığımız Defi altcoin projesi Maple Finance’nin ayrıntılarına göz atıyoruz.

DeFi altcoin projelerinde sermaye verimliliği artıyor

Maple Finance, Perşembe günü Alameda Research ile ilk DeFi sendikasyon kredisini başlattığını duyurdu. Yeni teklif, borçluların tek bir borçlu kredi havuzu aracılığıyla dünya çapındaki akredite kurumsal yatırımcılardan doğrudan kredi sendikasyonu oluşturmasına olanak tanıyacak. Böylece, Alameda Research, endüstri liderlerinden 25 milyon dolar çeken yeni borçlanma aracından yararlanan ilk kurum oluyor. Alameda’nın eş CEO’su Sam Trabucco lansman hakkında şunları söylüyor: 

Kripto ticareti ortamı son birkaç yılda çok hızlı bir şekilde gelişti ve bunun devam etmesini bekliyoruz. Bunun gibi merkezi olmayan, on-chain borç verme platformundan gelen esneklik, Alameda’nın bu manzaraya uyum sağlamasına yardımcı oluyor ve büyümesini görmek için sabırsızlanıyoruz.

2022'de İzlenecek 10 DeFi Altcoin Projesi!

Maple Finance ve sendikasyon kredileri

  • Maple Finance, kripto yerli şirketler için teminatsız krediler sağlamaya odaklanan kurumsal bir borç verme platformudur. Mayıs ayında protokol, Blockchain.com ve CoinShares dahil olmak üzere borç verenlerden 17 milyon dolar kolaylaştıran kurumsal DeFi kredileri sunmaya başladı. Bu ayın başlarında, platform izinli havuzları kullanıma sunarak, düzenlemeye tabi kuruluşların Blockchain üzerinde teminatsız kredi vermeyi ilk kez kolaylaştırmasına olanak sağladı.
  • Sendikasyon kredileri, bir borçlunun aynı anda bir grup borç verenden gelen fonlara erişmesine izin vererek, borç piyasalarında sermaye verimliliğini artırır. Ek olarak, Maple’ın sendikasyon kredileri tamamen Ethereum ağı üzerinde yürütülerek hem borç verenler hem de borç alanlar için daha fazla esneklik ve güvenlik sağlar. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

gold i
2 Analistin Altın Tahmini Çıktı: İşte Görülecek Seviyeler! Piyasa analisti Dhwani Mehta, altın fiyatının, ABD Hazine faizlerindeki ve dolardaki uzun süreli zayıflığa rağmen, yükselişini kritik 1.870 dolarlık arz bölgesinin ötesine genişletmek için mücadele ettiğini belirtiyor. Piyasa analisti Olumide Adesina’ya göre, altın yakın vadede biraz gergin...
Vural Erkan 18 Kasım 2021