DeFi Yazı 3.0 Mı? Bu DeFi Coinleri Aniden Pik Yaptı!

timthumb
Google News

15 Haziran’da Uniswap’ın gas ücretleri 8.36 milyon dolara yükseldi. Aynı gün Ethereum’u 7.99 milyon dolarla geride bıraktı. Bu esnada UNI fiyatı %8.7’lik yükselişteydi. Bazı DeFi coinleri de aniden pik yaptı.

DeFi coinleri Ethereum’dan daha iyi performans gösterdi

Popüler DEX platformu Uniswap, yedi günlük MA’dan üzerinden ödenen ücretler açısından ana Ethereum’u geride bıraktı. Bununla birlikte artış, mevcut ayı piyasasının ortasında DeFi için son zamanlarda yaşanan yüksek talebin bir parçası. Aave ve Synthetix gibi DeFi platformları, son yedi gün içinde ödenen ücretlerde dalgalanmalar yaşarken, yerel tokenleri ve Compound (COMP) gibi diğerlerinin fiyatları da patlama yaşadı.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Crypto Fees verilerine göre, Uniswap’taki yatırımcılar, 15 Haziran ile 21 Haziran arasında günlük ortalama 4,87 milyon dolar değerinde gas ücreti oluşturdu. Böylece Ethereum kullanıcılarının 4,58 milyon dolar olan ortalama ücretlerini geride bıraktı.

Uniswap V3, ücretlerindeki en büyük payını üstleniyor

Uniswap’ın en gelişmiş V3 protokolü, toplam ücretlerdeki aslan payını 4,4 milyon dolar ile kapıyor. Diğer yandan, V2 varyantı da dikkate değer bir 336.556 dolar katkı sağladı. Bu süre boyunca, Ethereum’un toplam ücretleri, yedi günün iki gününde Uniswap’ları geride bıraktı. Üretilen ücretlerin en yüksek olduğu gün açısından, Uniswap 15 Haziran’da 8.36 milyon doları aştı. Aynı gün Ethereum’u 7.99 milyon dolarla geride bıraktı.

Bu DeFi Coinleri Aniden Pik Yaptı

Uniswap, işlemleri kolaylaştırmak için merkezi bir yetkiye sahip olmadan Ethereum tokenlerinin P2P transferine olanak tanır. Bu, otomatik akıllı sözleşmelerle sağlanmaktadır. Uniswap’ın ücret yapısı altında, ücretler kullanıcılar tarafından DEX’te ücretlerin %100’ünü alan likidite sağlayıcılarına ödenir.

DeFi coinleri dalgalanıyor

Şimdi veriler, mevcut ayı piyasasına rağmen birkaç DeFi platformu için güçlü yatırımcı talebini gösteriyor. UNI haricinde, Aave ve Synthetix, son yedi gün içinde ödenen ortalama ücretler açısından sırasıyla 981.883 ve 600.214 dolar ile üçüncü ve beşinci sırada yer alıyor.

Santiment: AAVE ve Bu Altcoin'lere Bakın! Hızla Yükseliyorlar

Uniswap’a çok benzeyen Aave, 15 Haziran’da ücretlerde bir artış gördü. Aynı zamanda ve toplamı %69 artarak 1,44 milyon dolara ulaştı. Aynı şekilde Aave (AAVE) de o zamandan beri %22 değer kazandı.

Sythentix’in yükselişi en dikkat çekicisi oldu. Platform, 11 Haziran ile 13 Haziran arasında ödenen gas ücretlerinde %928 gibi büyük bir artış gördü. Bu esnada, ödenen toplam gas 843.297 dolara yükseldi. Toplam ücretler daha sonra 17 Haziran’a kadar yaklaşık 400.000 dolara düştü. 19 Haziran’da %150 daha artarak yaklaşık 1 milyon dolara yükseldi.

Ayrıntılı olarak, Synthetix’in (SNX) yükselişinin arkasında temel neden, kullanıcıların “ücret iadesi olmadan varlıkları atomik olarak değiştirmelerini” sağlayan Synthetix EIP 120. Bu eğilime karşı, Compound’daki ücretler Nisan ayından bu yana düşüşte. COMP bu zaman diliminde %16,7 artarak 40,50 dolara ulaştı. Ancak buna rağmen, geçen hafta yalnızca yedi günlük 11.753 dolar bir MA üretti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku