Bu Dört Altcoin İki Dev Ortaklığı Duyurdu: İşte Detaylar…

Bu Dört Altcoin İki Dev Ortaklığı Duyurdu: İşte Detaylar...
Bu Dört Altcoin İki Dev Ortaklığı Duyurdu: İşte Detaylar...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SingularityNET ve Filecoin, etik yapay zeka gelişimini ve merkezi olmayan altyapıyı vurgulayarak merkezi olmayan yapay zeka ve DePIN’i entegre etmek için işbirliği yapıyor. Bir başka yerde, Alchemy Pay önde gelen bir Blockchain platformu olan Chiliz Chain ile entegrasyonunu duyurdu. Altcoin projeleri arasındaki bu ortaklıklara ilişkin detaylar için bizi okumaya devam ediniz.

SingularityNET ve Filecoin ortaklık kurdu

Yapay zeka platformu geliştiricisi SingularityNET ve Filecoin ağının arkasındaki yönetişim organı Filecoin Vakfı, işbirliğine dayalı bir ortaklık kurduklarını açıkladı. Ortaklık, yapay zeka ve merkezi olmayan fiziksel altyapı ağı (DePIN) endüstrilerini entegre etmeyi ve aynı zamanda ademi merkeziyetçiliği, yapay zeka etiğini ve veri kaynağını korumayı amaçlıyor. Yapılan açıklamasına göre, ortaklık ayrıca yapay zeka geliştirme ve dağıtımının etik uygulamalara bağlı kalmasını sağlamak için bir yapay zeka etik çalışma grubu kuracak. SingularityNET’in kurucusu ve CEO’su ve Artificial Superintelligence Alliance’ın kurucu ortağı Ben Goertzel, konuya ilişkin olarak şunları söyledi:

YZ etiğinin, YZ modellerindeki sağlıksız önyargıları en aza indirmek, YZ kullanımını faydalı uygulamalara yönlendirmek, süper zekâya yönelik atılımlardan kaynaklanan olumsuz sonuçların olasılığını en aza indirmek ve diğerleri dahil olmak üzere birçok yönü vardır.

Fiyatını Katlayan SingularityNET Nedir? Herkes Neden Alıyor?

İki altcoin arasındaki işbirliğinin hedefleri

Ortaklığın, SingularityNET’in metaverse için Filecoin’in Lighthouse SDK’sını kullanması gibi bazıları kısa vadeli olan farklı zaman çizelgelerinde çeşitli hedefleri var. Orta vadeli hedefler arasında, güvenliği artırmak ve yapay zeka tarafından üretilen veri depolama altyapısını desteklemek için Filecoin’in teknoloji yığınının SingularityNET’e entegre edilmesi yer alıyor.

Uzun vadede ortaklık, SingularityNET’in Bilgi Katmanı girişimi için gerekli bir unsur olan Bilgi Grafiklerini yönetmek için Filecoin’i kullanmayı hedefliyor. Ortaklık konusunda Goertzel, hem Artificial Superintelligence Alliance (ASI) token’ının hem de Filecoin token’ının kullanılacağını doğruladı. Filecoin’in ASI’ye katılıp katılmayacağı konusunda ise, “Kripto dünyasında her şey mümkün. Ancak şu anda bu konuda yapmak istediğimiz belirli bir duyuru yok.” dedi.

Altcoin

Alchemy Pay, Chiliz ile ortaklık kurdu!

Ödeme çözümlerinde küresel bir lider olan Alchemy Pay, spor ve eğlence endüstrileri için özel olarak tasarlanmış önde gelen bir Blockchain platformu olan Chiliz Chain ile entegrasyonunu duyurdu. Bu stratejik hamle, kullanıcıların Chiliz’in yerel tokenı CHZ’nin yanı sıra çeşitli spor takımlarıyla doğrudan bağlantılı 13 taraftar tokenını zahmetsizce satın alabilmelerini sağlıyor. Bu erişilebilirliği kolaylaştıran Alchemy Pay, fiat işlemlerinin kolaylığını kripto inovasyonuyla birleştirerek taraftarların favori takımlarıyla etkileşim kurma biçiminde devrim yaratmaya hazırlanıyor.

İşbirliği, Alchemy Pay’in bir rampa çözüm sağlayıcısı olarak rolünü vurgulayarak, Geliştirici Dokümanları içindeki Chiliz Chain Ekosistemi sayfasında belirgin bir şekilde yer almaya hazırlanıyor. Bu entegrasyonun, Alchemy Pay’in doğrudan rampa erişimi sağlayacağı ve kullanıcıların Chiliz’in teklifleriyle etkileşime girme sürecini basitleştireceği Chiliz web sitesinin bir sonraki güncellemesiyle tamamen çalışır hale gelmesi bekleniyor. Mevcut entegrasyon diğerlerinin yanı sıra ACM, ARG, ATM gibi taraftar tokenlerini içeriyor. Ayrıca, gelecekte JUV ve ASR gibi ek tokenler için genişleme planlanıyor.

İki altcoin arasındaki işbirliğine daha yakından bir bakış

Altcoin Chiliz, spor endüstrisi için temel bir Blockchain ortamı olarak bir niş oluşturdu. Ayrıca, taraftar katılımını artıran Web3 ürünlerinin oluşturulmasında takımları, taraftarları ve geliştiricileri birbirine bağladı. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Chiliz, FC Barcelona ve Manchester City gibi dünya çapında tanınan spor markalarıyla ortaklıklar kurdu. Chiliz, Socios.com gibi platformları ve daha geniş Chiliz ekosistemini güçlendirmek için CHZ tokeninden yararlanıyor.

Alchemy Pay ile entegrasyon, Visa, Mastercard ve yerel bankacılık çözümleri gibi geleneksel ödeme yöntemlerini kullanarak CHZ ve taraftar tokenlerinin sorunsuz bir şekilde satın alınmasını sağlayarak bu temel üzerine inşa edildi. Bu ortaklık yalnızca Chiliz’in sunduğu hizmetlerin kullanım alanını ve erişimini genişletmekle kalmıyor, aynı zamanda 173 ülkedeki farklı kullanıcı tercihlerine hitap etmek için fiat ve kripto ağ geçitleri arasında köprü kurmanın artan öneminin altını çiziyor. Alchemy Pay’in sağlam ödeme altyapısını bünyesine katan Chiliz, taraftar deneyimini geliştirerek spor tutkunlarının favori takımları ve kulüpleriyle bağlantılı dijital varlıkları edinmelerini kolaylaştıracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Dört Altcoin İki Dev Ortaklığı Duyurdu: İşte Detaylar…