Bu Enerji Santralinde Günde 50 Bin Dolarlık Bitcoin Çıkartılıyor

2373
2373
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin.com – Şehrin dışındaki bir New York elektrik santrali, endüstriyel ölçekte Bitcoin (BTC) çıkartmak için elektriğinin bir kısmını kullanıyor.

Finger Lakes bölgesindeki Dresden kasabası yakınlarındaki bir doğal gaz santrali olan Greenidge Generation, tesisinde 65 milyon dolarlık madencilik çiftliği kurdu. Yaklaşık 7.000 madencilik teçhizatından oluşan ve sahada üretilen elektrikle çalışan tesis, Bitcoin Fiyat Endeksine göre her gün ortalama 5.5 bitcoin, yaklaşık 50.000 dolarlık Bitcoin çıkartıyor olabilir.

Greenidge, kendi ürettiği elektriği temel üretim maliyetiyle kullanıyor. Greenidge’in blockchain stratejileri direktörü Kevin Zhang, potansiyel yatırımcıların; yeni girişimle, hem kripto paraya hem de enerji piyasalarına girip benzersiz bir deneyim yaşayacaklarını belirtti.

Tesisin kaynağının hem devlet hem de federal onayıyla kömürden doğalgaza dönüşmesinin arkdından 2017 yılında Greenidge CEO’su Dale Irwin, madenciliğin “enerji santralinin çevresel yönetim konusundaki eşsiz bağlılığına” kompliman edeceğini söyledi.

Maliyetler zaten düşük ve öngörülebilir olduğundan tesis sahipleri, “elverişli bir piyasa konumunda olduklarını” ve halving’den sonra bile karlı kalacaklarını düşünüyorlar.

Grenidge’nin baş finans yöneticisi Tim Rainey, Bloomberg’e şunları söyledi:

“Birleşik ısı ve güç santrali olarak benzersiz konumumuz nedeniyle aşağı yönlü piyasalarda para kazanabiliyoruz, böylece fiyat dalgalanmalarının yükselişini yakalayabiliyoruz.”

İlk olarak 1937’de kurulan Greenidge, dört ay içinde madencilik teçhizatının tesisine kurulmasına yardımcı olan Connecticut merkezli Atlas Holdings’e ait. Tesis, önceden sadece yaz ve kış aylarının en yoğun zamanlarında açılırdı; yeni madencilik girişimi artık tüm yıl boyunca faaliyet gösterdiği anlamına geliyor.

Sunucu çiftliği şu anda 106 megawatt’lık Greenidge’in kapasitesine sahip 14 megawatt tüketiyor: Bu, 11.000 adet ortalama ABD evine güç sağlamak için yeterli miktarda elektrik elektrik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Bu Enerji Santralinde Günde 50 Bin Dolarlık Bitcoin Çıkartılıyor