Danışmanlık Devi: Bu Gizli Mücevher Altcoin Patlama Yapabilir!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 28 Kasım 2022
85 görüntülenme
Bu Gizli Mücevher Altcoin Patlama Yapabilir

Altcoin projeleri, sert kripto kışına rağmen yeni ortaklık ve geliştirme faaliyetleriyle canlı kalmaya devam ediyor. Danışmanlık devi Fool’un analistleri, Telegram ile bağlantılı bir projenin bu konuda öncü olacağını söylüyor.

Bu altcoin gizli mücevher olabilir

Terra ve FTX krizlerine rağmen birkaç altcoin hala zorluklara meydan okumayı başarıyor. Örneğin, Toncoin (TON) geçen aya göre kabaca %25 değer kazandı. Bu ivme sayesinde, şu anda dünyanın en büyük 26 kripto para birimi.

Toncoin, dünya çağında popüler mesajlaşma uygulaması Telegram tarafından tasarlanan Katman 1 Blockchain’dir. Diğer popüler Katman 1’ler gibi, Toncoin de hızlı işlemler ve sıfıra yakın ücretler sunar. Ayrıca, geliştiricilere ağ üzerinde merkezi olmayan uygulamalar oluşturma potansiyeli sağlar. Bu bağlamda Telegram, Ethereum’a çok benzer şekilde çalışır.

Diğerlerinden farklı olarak Toncoin, Telegram kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış bir Blockchain’dir. Bu Blockchain ile etkileşime Telegram üzerinden girebilirsiniz. Örneğin, Telegram’daki diğer kullanıcılara mesaj göndermenin yanı sıra, onlara bir gün bir Blockchain cüzdanı aracılığıyla kripto ödemeleri gönderebileceksiniz. Bu nedenle Telegram ile olan derin ilişki çok önemlidir. Temel olarak Toncoin’e yüz milyonlarca kullanıcıdan oluşan yerleşik bir kullanıcı tabanı sağlar.

Analistler neden patlayıcı büyüme bekliyor?

Toncoin, Telegram ile ortaklaşa olarak, Ekim ayının sonunda, Telegram kullanıcılarına Telegram kullanıcı adlarını alma ve satma hakkı veren yeni bir açık artırma girişimi başlattı. Bununla birlikte, insanların bu kullanıcı adlarını ödemek için Toncoin kullanmaları gerekiyor. Bu yeni işlev sayesinde Toncoin’e yönelik talepte artıyor.

Blockchain girişimi, Toncoin için devam eden ve yinelenen bir talep oluşturduğu için dikkate değer. Bu kullanıcı adlarını ödemek için Toncoin’e sahip olmanız gerekiyor. Yani şu anda Toncoin’iniz yoksa dışarı çıkıp onu satın almalısınız. Telegram sonunda Toncoin’i kripto ödemeleri için kullanırsa, bu kullanıcı adları çok önemli hale gelecek.

Düzenleyici riskleri göz ardı etmemek gerekiyor

Yukarıdakilerle birlikte, Toncoin’e yatırım yapmakta önemli risklerde var. ABD düzenletiyi SEC, 2018’de Telegram’a baskı yaptı. Bu Telegram’ın ilk olarak Telegram Open Network’ü (“TON”) kurduğu ve bu Blockchain projesi için 1,2 milyar dolarlık ICO başlattığı zamandı. SEC’in hamlesi, Telegram’ın 2023’e kadar yeni token çalışmama sözüyle son budu. Telegram Open Network sonunda 2020’deki tüm bu düzenleyici inceleme altında kapandı ve ortadan kayboldu. 

Daha sonra, 2021’de Telegram Open Network aniden Toncoin olarak yeniden ortaya çıktı. Kendisini The Open Network (“TON”) olarak yeniden markalaştırdı. Telegram, Open Network’ün orijinal Telegram ekibiyle ilgisi olmayan en iyi kodlayıcılar tarafından kurulduğunu iddia ediyor. Bu kodlayıcılar, çevrimiçi ortamda dolaşan açık kaynak kodunun bir kısmını basitçe kullandılar ve buna dayalı olarak yeni bir Blockchain oluşturdular. Telegram’ın CEO’su Pavel Durov, Open Network’ü desteklediğini söylüyor. Ancak bunun Telegram’ın bir parçası olmadığını önemle belirtiyor.

Sonuç olarak, SEC’in nasıl tepki vereceğini ve ABD düzenleyici ortamının hem Telegram’ı hem de Toncoin’i nasıl etkileyeceğini görmek ilginç olacak. Toncoin şu anda ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’de listeleniyor. Fakat, ABD’li Telegram kullanıcılarının, mesaj özelliğini kullanmasına izin verilirken, Telegram kullanıcı adı açık artırması engelleniyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz Fool analistleri, üstünlüğü ele geçirmesi durumda Toncoin için patlayıcı hareketler bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fool

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

DOGE İçin Büyük Gelişme Yaklaşıyor
DOGE İçin Büyük Gelişme Yaklaşıyor! Balina, Tahmin Yaptı! Dogecoin (DOGE), Twitter haberleriyle başlayan son rallisini SpaceX’in “DOGE-1 Ay Görevi” adlı uydusuyla sürdürüyor. Elon Musk’ın Mayıs ayında duyurduğu Dogecoin’e adanan Falcon 9’un fırlatılması için geri sayım başladı. DOGE-1 ay uydusunun yola çıkışı yaklaşırken ralli başlıyor Dogecoin...
Buğra Çağlar 28 Kasım 2022