Analistler: Bu Hafta Altın, Bu Seviyelerden Fiyatlanabilir!

104878848 GettyImages 514762110
104878848 GettyImages 514762110
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın fiyatı haftanın başında konsolide oluyor, ama kartlarda çıkış yapıyor. Bu arada ABD doları, üç yılın en yüksek seviyelerine doğru güvenli liman fiyatlamasına devam ediyor. Piyasa analisti Ross J Burland’a göre, ayılar devralıyor ve altın fiyatını 4 saatlik trend çizgisi desteğinin altına çekiyor. Yazma sırasında, altın fiyatı %0,31 artışla 1.758,77 dolardan işlem görüyordu. Haftanın altın analizi için Kriptokoin.com okumaya devam edin.

Altın

Ross J Burland, değerli metal fiyatının, teknik analize göre bir yükseliş düzeltmesi ile istikrar kazanmaya çalıştığını, ancak, ABD dolarının şu ana kadar Asya seansında daha güçlü olduğunu belirtiyor. Analiste göre, DXY, 94,50 günlük zirvelerinde ilerliyor ve oradaki bir kırılma, muhtemelen dolara daha fazla akışı teşvik ederek, külçe fiyatları için ters bir rüzgar görevi görecek. Analist, 1.745 dolarlık yatay desteğin altına doğru bir kırılmanın, altın fiyatında güçlü bir fiyatı ateşleyebileceğini tahmin ediyor.

Altının zorlayıcı ters hikayesi

TD Securities analistleri, Fed fiyatlandırmasının ötesine bakıldığında, daha yüksek ücretlerin ve katılım oranındaki artışın stagflasyon temasını canlı tutacağını ve altının bu yükselen stagflasyonist rüzgarlara karşı ideal bir koruma olabileceğini belirtiyor. Analistler, şu değerlendirmeleri yapıyor:

Küresel enerji krizi yoğunlaştıkça, dünya genelinde mal üretimini ve Avrupa ve Asya’daki tedarik zincirlerini etkiledikçe, sarı metale sahip olmak için nedenler giderek daha zorlayıcı hale geliyor. Gerçekten de, bu sorunlar alevlendikçe, Yavaşlayan talep ve artan enflasyon endişeleri, son işlem seanslarındaki oranlar arasındaki fiyat hareketi, küresel makronun enerji krizinin etkileriyle fiyatlanmaya başladığını gösteriyor.

Altın

TDS analistlerine göre, Fed’in oranlarda daha yüksek hareketine reel oranlar öncülük ederken, şimdi başabaşlar tarafından yönetiliyor, bu da piyasanın enerjideki ani artış nedeniyle daha yüksek enflasyonla fiyatlandığını gösteriyor. Ancak analistler, bunun büyümeyi olumsuz etkileyen bir arz şoku olduğunu kabul ediyor. Analistlerin görüşü şu yönde:

Sarı metalde CTA’lar da dahil olmak üzere giderek artan short pozisyonla birlikte, büyüyen stagflasyonist anlatı nedeniyle altının potansiyel gücü, ufukta agresif short kaplamalara yol açabilir.

Altın fiyatı teknik analizi: Altın boğaları devreye giriyor

Piyasa analisti Ross J Burland’a göre, bu hafta Asya açılışındaki analizde yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, 4 saatlik bir perspektiften, 200-MA’ya ve bunun üzerindeki önceki yapıya yönelik hedeflemede, altın  boğaları, fiyatın hareket ettiğini görmek için ihtiyatlı olacak. Analist, hedefin yakın vadeli direncinin 1.770 dolar civarında olduğunu belirtiyor ve bu alanın üzerindeki hareketin, bu hafta altın  için yükselişin devam etme olasılığı artırdığını söylüyor.

Altın
Haftanın altın grafiği: Altın boğaları devreye giriyor

Ross J Burland, analizine şu doğrultuda devam ediyor:

Fiyat, kritik direncin altında konsolidasyonda kalmaya devam ediyor. Orada bir kırılmanın, önceki analizin devam ettiğini görmesi beklenir. Bununla birlikte, trend çizgisi desteğinin kırılması ve ardından yatay desteğin altına düşmesinin aşağı yönlü bir devam ile sonuçlanması bekleniyor.

XAU
Altın fiyatı 4 saatlik grafik

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analistler: Bu Hafta Altın, Bu Seviyelerden Fiyatlanabilir!