Reklamı kapat

İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Beklentiler!

Hakan Karaca
Hakan Karaca 25 Temmuz 2022
0 görüntülenme
İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Beklentiler!

Boğalar, Bitcoin (BTC) için güçlü bir haftalık kapanış elde etmeye çalışıyor. Ayılar ise avantajlarını yeniden kazanmaya çalışıyor. Analistler, 22.705 dolar olan 200 haftalık hareketli ortalamayı yakından izliyor. Birçok analist, 200 haftalık MA’nın üzerinde haftalık bir kapanışın daha fazla alım çekmesini bekliyor. Ancak bunun altındaki bir kırılma, ayıların oyuna geri döndüğüne işaret ediyor. Bu arada, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, 22 Temmuz’da büyük borsalarda yaşanan Ethereum (ETH) çıkışları dikkat çekti. Bitcoin, belirli altcoin projelerinde satın alma çekerek toparlanmaya devam edebilir mi? Grafiklerde güçlü görünen ilk 4 altcoin projesinin grafiklerini ve analist görülerini aktarıyoruz.

Listedeki ilk altcoin: Ethereum ETH

Ethereum, 1.700 dolarda sert bir dirençle karşı karşıya. Direncin yakınında sıkı bir konsolidasyon, üzerinde bir kırılma olasılığını artırır. Yükselişteki 20 günlük EMA (1.384 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Bunun yanında, Alıcılar fiyatı 1.700 doların üzerine çıkarırsa, yükseliş ivmesi artacak. Böylelikle ETH / USDT çifti 2.000 dolara ve ardından 2.200 dolara yükselir. Ancak bu varsayımın aksine, fiyat 1.700 dolardan düşerse, ayılar pariteyi 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, parite 1.280 dolara düşer. Bu seviyeden bir sıçrama, pariteyi birkaç gün boyunca 1.280 ila 1.700 dolar arasında tutabilir.

altcoin

Parite, boğaların düşüşlerde satın aldığını gösteren 50-SMA’dan sıçradı. Şimdi alıcılar fiyatı 1.700 dolardaki genel dirence itmeye çalışacaklar. Her iki hareketli ortalama da yukarı doğru eğimli ve RSI pozitif bölgede, bu da en az direnç yolunun yukarı yönlü olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 1.650 ila 1.700 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkarırsa, ivmenin arttığı görülecektir. Böylelikle parite yükseliş trendine devam eder. Bu olumlu görüşü geçersiz kılmak için, ayıların pariteyi 1.450 doların altına düşürmesi gerekecek.

Bitcoin Cash (BNB)

BCH uzatılmış bir düşüş trendinden sonra bir dip oluşturmaya çalışıyor. Fiyat, 20 Temmuz’daki 135 dolarlık genel dirençten geri döndü. Ancak olumlu bir işaret, boğaların 20 günlük EMA’yı (117 dolar) agresif bir şekilde savunmasıdır. Son birkaç günün fiyat hareketi, 135 doların üzerinde kapanacak olan bir alt formasyon oluşturdu. Bu gerçekleşirse, BCH / USDT çiftinin 95 dolarda dibe vurmuş olabileceğini öne sürecektir. Parite daha sonra 175 dolardaki formasyon hedefine ve daha sonra 200 dolara yükselecekmiş gibi duruyor. Diğer bir olasılık ise, paritenin bir süre için 20 günlük EMA ile 135 dolar arasında konsolide olabileceğidir. 20 günlük EMA’nın altındaki bir kırılma, avantajı ayıların lehine çevirecek.

altcoin

Boğalar, fiyatı 4 saatlik grafikteki direnç çizgisinin üzerine itti ve 135 dolarlık olası bir yeniden test için kapıları açtı. Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönlü olduğunu gösteriyor. Alıcılar, fiyatı 135 doların üzerine çıkarırsa, parite ivme kazanacaktır. Böylelikle 157 dolara doğru yükseliş başlar. Bu varsayımın aksine, fiyat 20-EMA’nın altına düşerse, parite 50-SMA’ya ve daha sonra 117 dolara düşürecek. Bu seviyenin altındaki bir kırılma, avantajı ayıların lehine çevirecek.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity düşüş trendinde konsolide oluyor. Bu, boğaların bir dip oluşturmaya çalıştığını göstermektedir. 20 günlük EMA (15.55 dolar) düzleşti ve RSI pozitif bölgede, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Bu denge, fiyatı 18.53 dolardaki genel direnç seviyesinin üzerine çıkarırlarsa alıcıların lehine kırılabilir. Bu gerçekleşirse, AXS / USDT çifti 25.21 dolara ve ardından 28.20 dolara doğru bir ralli başlatacak Alternatif olarak, fiyat 18,53 dolardan düşerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse, paritenin aralık içinde biraz daha fazla zaman geçirebileceğini gösterecektir. Ayılar, üstünlük elde etmek için fiyatı 11.85 doların altına düşürmek zorunda kalacaklar.

4 saatlik grafik, fiyatın 18.53 dolardaki genel dirençten keskin bir şekilde düştüğünü ve ayıların agresif satışlarını gösterdiğini gösteriyor. Satıcılar şimdi pariteyi 20-EMA’ya çekmeye çalışacaklar. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, alıcılar tekrar genel direnci temizlemeye çalışacaktır. Bunu başarırlarsa, yeni bir yükselişin başlangıcını gösterecektir. Aksine, fiyat 20-EMA’nın altına düşerse, parite 50-SMA’ya kayabilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviyedir, çünkü çatlarsa, boğa momentumu zayıflar.

Listedeki son altcoin: EOS

EOS, 18 Temmuz’da hareketli ortalamaların üzerine çıktı ve 21 Temmuz’da 20 günlük EMA’nın (1,05 $) başarılı bir yeniden testini tamamladı. Hareketli ortalamalar boğasal bir geçişi tamamladı ve RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteren aşırı alım bölgesine yakın. Fiyat, ayıların güçlü bir savunma oluşturabileceği 1.46 dolara yükselebilir. EOS / USDT çifti 1,46 dolardan fazla yer vermezse, yatırımcıların pozisyonlarını terk etmediklerini gösterecektir. Bu, 1,46 doların üzerinde bir ralli olasılığını artırır. Böyle bir hareket, eğilimde potansiyel bir değişiklik önerecektir. Bu olumlu görünüm, fiyatın mevcut seviyeden düşmesi ve hareketli ortalamaların altına düşmesi durumunda geçersiz olabilir.

altcoin

Her iki hareketli ortalama da 4 saatlik grafikte eğimli ve RSI, aşırı alım bölgesine yakın, bu da altcoin projesinin yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Parite 1.26 dolar civarında dirençle karşı karşıya, ancak alıcılar fazla yerden vazgeçmedi. Bu, yükseliş momentumunun güçlü kaldığını gösteriyor. Fiyat yükselir ve 1,26 doların üzerine çıkarsa, ralli 1,33 dolara ve ardından 1,46 dolara ulaşır. Bu varsayımın aksine, fiyat 1,20 doların altına düşerse, bir sonraki durak 20-EMA’da olacak. Bu destek de kırılırsa, düşüş 50-SMA’ya kadar uzanır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Hafta Bu 45 Altcoin'e Dikkat: İşte Olacakların Listesi!
Bu Hafta Bu 45 Altcoin’e Dikkat: İşte Olacakların Listesi! Kripto para piyasası, çeşitli gelişmelerle gündeme geliyor. Aşağıdaki listede, özellikle altcoin projelerinde bu hafta boyunca yaşanacak olan borsa listelemeleri, ağ güncellemeleri ve ortaklık duyurularını görebilirsiniz.  İşte detaylar… Bu hafta, 45 altcoin için önemli Lbank, Cryptostone’u (CPS) Tether...
Aslı Dinçer 25 Temmuz 2022