Unlock Alarmı: Bu Hafta Kilit Açacak 6 Altcoin Bunlar!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
1.203 görüntülenme
Unlock Alarmı: Bu Hafta Kilit Açacak 6 Altcoin Bunlar!

Bu hafta, birçok altcoin projesinde unlock (kilit açma) süreci başlayacak. Token kilit açma işlemleri, piyasayı etkileme gücüne sahip önemli olaylardır. Tokenların çoğu, satın alma baskısının kayda değer planlı kilit açmalara doğru yükseldiğini ve ardından bir fiyat düzeltmesinin geldiğini görüyor. Çoğu durumda, bu fiyat düzeltmesi kısa ömürlü oluyor ve kimi zaman token için yavaş ve istikrarlı bir büyümeye dönüşüyor. Bu nedenle, tokenların kilidinin ne zaman açılacağı önem taşıyor. Bu yazımızda, bu hafta gerçekleşecek olan kilit açma etkinliklerini paylaşacağız. İşte detaylar…

Bu hafta hangi altcoin projelerinde tokenların kilidi açılıyor?

Token Unlocks verilerine göre, bu hafta (13 Mart – 19 Mart) aşağıdaki tokenların kilidi açılacak:

  • 14 Mart 2023, TSİ 18:00’da 6.520.128 DYDX’in (yaklaşık 14.34 milyon dolar değerinde) kilidi açılacak. Bu miktar, arzın yüzde 0.7’sini oluşturuyor.
  • 15 Mart 2023, TSİ 03:00’te 187.500.000 BIT’in (yaklaşık 94.68 milyon dolar) kilidi açılacak. Bu miktar, toplam arzın yüzde 1.9’unu oluşturuyor.
  • 15 Mart 2023, TSİ 04:18’de 107.723 EUL’ün (yaklaşık 647.000 dolar) kilidi açılacak. Bu, toplam arzın yüzde 0,396’sını oluşturuyor. Bu coin’in bugün 190 milyon dolarlık bir hack saldırısıyla karşılaştığını belirtmekte fayda var.
  • 16 Mart 2023, TSİ 15:00’te 192.307 GAL (yaklaşık 296.000 dolar) kilidi açılacak. Bu, toplam arzın yüzde 0,096’sını oluşturuyor.
  • 17 Mart 2023, TSİ 03:00’te 40.601.326 APE’in (yaklaşık 179 milyon dolar) kilidi açılacak ve bu miktar, toplam arzın yüzde 4,06’sını oluşturuyor.
  • Son olarak, yine 17 Mart 2023, TSİ 03:00’te Stargate Finance (STG) 379.000 dolarlık STG’nin kilidini açacak.

Token unlock’ları neden önemli?

Tokenların büyük bir kısmını özel yatırımcılara ve dahili ekiplere dağıtan projeler, büyük kilit açmaların ardından fiyatlarının düştüğünü gören projelerdir. Kilit açma işlemlerinin çoğu halka şeffaf olduğundan, piyasa genellikle büyük bir düşüş bekler ve aşağı yönlü fiyat hareketini geride bırakmaya çalışır. Bazı kilitler ayrıca bir token ve sahipleri için talihsiz bir zamanda gelir. Örneğin, STEPN’in GMT ödül dağıtımı, protokolün en parlak döneminden sonra geldi ve Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi FTX’in neden olduğu daha geniş bir düşüşle aynı zamana denk geldi.

Bir de zamanlama faktörü var. Kilit açma bir projenin ömründe ne kadar erken gerçekleşirse, token fiyatı üzerindeki etkisi o kadar büyük olur. Polygon gibi büyük hacimli, oldukça likit projeler, büyük ağları herhangi bir fiyat dalgalanmasını hızla emdiğinden, genellikle kilit açmalardan etkilenmez. Çoğu token için kilit açma işlemleri, daha fazla likidite sağlar ve daha istikrarlı bir fiyat ortamı yaratır. Kilit açmayı takip eden aylarda, çoğu token fiyatını önemli kazançlarla dengeler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 60 Altcoin İçin Kritik Hafta: İşte Olacaklar Listesi!
Bu 60 Altcoin İçin Kritik Hafta: İşte Olacaklar Listesi! Yeni haftanın ilk gününde altcoin yatırımcıları, piyasaya hazırlanmaya başlıyor. İşte hafta boyunca yatırımcıları bekleyen gelişmeler… Bu altcoin projeleri için önemli hafta geldi Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Aslı Dinçer 2 hafta önce