Bu Hafta Kripto Paraları Etkileyecek 15 Olay ve Beklenenler!

Bu Hafta Kripto Paraları Etkileyecek 15 Olay ve Beklenenler!
Bu Hafta Kripto Paraları Etkileyecek 15 Olay ve Beklenenler!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Makroekonomik gelişmeleri önceden bilip takip etmek, kripto piyasalarında başarılı olunmasını sağlayabiliyor. Bu yazımızda, önümüzdeki hafta tüm finansal piyasaları potansiyel olarak etkileyecek önemli finansal gelişmeleri ve tarihleri derledik. İşte detaylar…

Kripto para alanının gözü bu gelişmelerde

Hafta, 29 Mayıs Pazartesi günü ABD Piyasalarının Anma Günü nedeniyle kapalı olmasıyla başlıyor. Bu tatil, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tradelrar ve yatırımcılar için piyasa faaliyetlerini etkileyen bir mola sağlıyor. 30 Mayıs Salı günü, TSİ 17:00’de ABD CB tüketici güvenine dair veriler ortaya çıkıyor. Çarşamba günü, 31 Mayıs’ta, odak noktası, başka bir yerde. Odaklar, TSİ 21:00’de ortaya çıkacak olan Bej Kitap raporununa ve ABD Merkez Bankasına (FED) dönüyor. Bu rapor, Amerika Birleşik Devletleri’nin çeşitli bölgelerindeki ekonomik koşullara ilişkin değerli bilgiler sunarak yatırımcılara ülkenin ekonomik sağlığına ilişkin genel bir bakış açısı sağlıyor.

Milyonluk Aboneli Analist: Bu 10 Altcoin Devrim Yapacak!

Aynı gün, ABD Kongresi’nin ABD borç tavanının yükseltilmesi konusunda oylama yapması beklenmekte. Bu oylama, hükümetin borçlanma ve mali yükümlülüklerini yerine getirme kabiliyetini belirlediği için büyük önem taşıyor. Bu oylama için son tarihin 1 Haziran olarak belirlenmesi, olası bir temerrütten kaçınmak için bir anlaşmaya varmaları yönünde milletvekilleri üzerinde baskı oluşturuyor. Buna ek olarak, Çarşamba günü 252 milyon dolar değerindeki Optimism (OP) tokenlarının kilidi açılmakta. Tokenların kilitlenmesi ve piyasaya girmesi, tokenın arz ve talep dinamikleri ile fiyatını ve piyasa duyarlılığını potansiyel olarak etkiliyor.  

Ayrıca yine Çarşamba günü, FED’in yetkilileri Bowman, Jefferson ve Harker konuşma yapacak. 31 Mayıs’ın sabah saatlerinde Çin’in PMI verileri ortaya çıkacak. Ayrıca, TSİ 15:30’da Avrupa Merkez Bankası Christine Lagarde konuşma yapacak.  

Bu Hafta Fokuslanılacak 4 Altcoin ve Kritik Tahminler!

1 Haziran tüm piyasalar için kritik

1 Haziran Perşembe günü kripto alanında önemli gelişmeler dikkat çekiyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Hong Kong, bireysel yatırımcılar için kripto ticaretini başlatarak bölgedeki kripto para meraklıları için fırsatlar sunmaya hazırlanıyor. Ayrıca Hong Kong, kripto şirketlerinin lisans başvurularını kabul etmeye başlayacak ve bu da şehrin sektöre yönelik artan kabulünü ve düzenleyici çerçevesini gösterecek.

Ancak Perşembe gününün en kritik olayı ABD’nin borç tavanının son tarihi olmaya devam ediyor. Borç tavanının yükseltilememesi hükümetin kapanmasına ve potansiyel ekonomik yansımalara neden olabilir. Son tarih yaklaştıkça, piyasa katılımcıları bu konudaki güncellemeleri ve gelişmeleri yakından izleyecek. 1 Haziran’da ABD PMI verileri, Çin’in Caixin ticaret endeksi, Euro bölgesinin enflasyon verileri de ortaya çıkacak.

Uzak Durun: Ekibi Ortadan Kaybolan Bu Altcoin Fırladı!

Haftanın sonlarına doğru altcoin gelişmeleri dikkat çekiyor

2 Haziran Cuma günü, merakla beklenen bir ekonomik gösterge olan ABD Tarım Dışı İstihdam verileri açıklanacak. Piyasa, tarım sektörü dışında eklenen veya kaybedilen iş sayısını içeren rakamları merakla analiz edecek. Beklenenden daha güçlü bir rapor piyasa duyarlılığını artırabiliyor. Ancak, daha zayıf bir rapor işgücü piyasasının durumu hakkında endişelere yol açabiliyor. Aynı gün, 1inch (1INCH) tokenler için 100 milyon dolar değerinde tokenın kilidini kaldıracak. OP token sürümüne benzer şekilde, bu etkinlik ilgi uyandırma potansiyeli barındırıyor. Ayrıca 1INCH token’ı çevreleyen fiyat ve piyasa duyarlılığını etkileme riski de var. 3 Haziran Cumartesi günü SUI de 61 milyon dolarlık tokenın kilidini açacak. Son olarak 4 Haziran Pazar günü, Aurora Web3 konferansı gerçekleşecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Hafta Kripto Paraları Etkileyecek 15 Olay ve Beklenenler!