Analist Açıkladı: Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeye Değer!

Emre Borsan
Emre Borsan 4 hafta önce
990 görüntülenme
Analist Açıkladı: Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeye Değer!

BTC fiyatı yeniden 24.000 doları kovalıyor ve bu 4 altcoin yılbaşından bugüne kadarki yeni zirveleri hedefleme olasılığını artırıyor.

Bitcoin haftalık düşüş gösterdi

Kripto para piyasaları ve ABD hisse senedi piyasaları, makroekonomik veriler Federal Rezerv’in devam eden oran artışlarına işaret ettiğinden, bu hafta kar rezervasyonuna tanık oldu. Bitcoin %4’ten fazla düştü ve S&P 500 %2,7 düşerek yılın en kötü haftasını kaydetti. Kriptokoin.com verilerine göre BTC, son 24 saatte %1,1 artarak 23.444 dolardan işlem görmektedir.

CME FedWatch Aracı, Mart toplantısında Fed’in 25 baz puanlık bir faiz artırımı yapma olasılığını %73 olarak gösteriyor ancak iki hafta içinde beklenenden yüksek çıkan enflasyon okumalarının ardından, 50 baz puanlık bir faiz artırımı olasılığı yavaş yavaş azalmaya başladı.

BTC ve bu 4 altcoin analizi

BTC/USDT

Bitcoin, 24 Şubat’ta 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (23.391 dolar) altına düştü, ancak ayılar bu avantajı geliştiremedi ve fiyatı 22.800 dolarlık güçlü desteğin altında tutamadı. Fiyat 25 Şubat’ta 22.800 dolardan sıçradı ve boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bunu başarabilirlerse, bu, BTC/USDT çiftinin birkaç gün için 25.250 dolar ile 22.800 dolar arasında konsolide olabileceğini gösterecek.

Yassılaşan 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın göreceli güç endeksi (RSI) de yakın vadede menzile bağlı bir hareket olduğunu gösteriyor. Alternatif olarak, fiyat 22.700 doların altına düşerse, satış yoğunlaşabilir ve parite 21.480 dolardaki bir sonraki güçlü desteğe düşebilir.

20-EMA dört saatlik grafikte geri döndü ve RSI negatif bölgede. Bu, ayılar için bir avantaja işaret ediyor. Satıcılar 20-EMA’yı korumaya çalışacak ve fiyat bu seviyeden düşerse 22.800 doların altına kırılma olasılığı artıyor. Bu olursa, satış yoğunlaşabilir ve parite 21.480 dolara düşebilir.

Aksine, fiyat 20-EMA’nın üzerine çıkarsa, boğaların düşüşlerden alım yaptığını gösterecek. Bu, pariteyi 50-basit hareketli ortalamaya itebilir ve fiyatı bir süre daha aralığın içinde tutabilir.

LDO/USDT

Lido DAO (LDO), son düzeltme sırasında 20 günlük EMA’nın (2,75 dolar) altında kalamadı ve bu olumlu bir işaret. Diğer bir yükseliş işareti, flamanın yerel yükseklere yakın bir yerde oluşmasıdır. Boğalar, fiyatı flamanın direnç çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa bu altcoin paritesi yukarı hareketin bir sonraki ayağını başlatabilir. Parite önce 3,90 dolara yükselebilir ve ardından 4,24 dolara yükselmeye çalışabilir.

Tersine fiyat direnç çizgisinden aşağı dönerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Bu, fiyatı bir süre daha flama içinde tutabilir. Ayılar, kısa vadeli bir trend dönüşünün sinyalini vermek istiyorlarsa fiyatı flamanın altına çekmek zorunda kalacaklar.

Flamanın destek hattından güçlü bir şekilde sekmesi, düşüşlerde agresif satın almayı gösterir. Alıcılar, kontrolü yeniden kazanmak için direnç hattındaki engeli aşmak zorunda kalacak. Bunu yaparlarsa, parite yükseliş trendine devam edebilir.

Ancak ayıların direnç hattını korumaya çalışacakları için başka planları olması muhtemel. Eğer fiyat bu seviyeden aşağıya dönerse denge durumu bir süre daha devam edebilir. Flamanın altında bir kırılma, kısa vadeli traderlar tarafından kar rezervasyonunu çekebilir. Bu, fiyatı 2,20 dolara ve daha sonra 2 dolara çekebilir.

EGLD/USDT

MultiversX, direnç çizgisinden geri çevrildi ancak cesaret verici bir işaret, boğaların 20 günlük EMA’yı (47 dolar) savunmaya çalışmasıdır. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI 54’ün üzerinde, bu da alıcıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Boğalar, fiyatı muhtemelen ayılardan güçlü bir muhalefetle karşılaşacakları direnç çizgisine doğru itmeye çalışacaklar.

Fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, bu yükseliş görünümü yakın vadede geçersiz olabilir. Bu, her küçük rallide ayıların satışını gösterecek. EGLD/USDT çifti daha sonra 50 günlük SMA’ya (44 dolar) ve daha sonra 40 dolara düşebilir.

Dört saatlik grafik, fiyatın azalan bir kanal modeli içinde düştüğünü gösteriyor. Alıcılar daha düşük seviyelerden alım yaptı ve fiyatı kanalın direnç çizgisine itti. Bu direnç çökerse, parite 50-SMA’ya yükselebilir ve ardından güçlü bariyeri 54 dolarda yeniden test etmeye çalışabilir.

Aksine, fiyat direnç çizgisinden aşağı dönerse, ayıların pes etmediğini gösterecek. Bu, kanalın destek hattına doğru bir düşüşe neden olabilir.

THETA/USDT

Boğalar, Theta Network’ün 20 günlük EMA’daki (1,15 dolar) geri çekilmesini durdurmaya çalışıyor. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların avantajına işaret ediyor. Alıcılar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa, THETA/USDT paritesi 1,34 dolardaki genel dirence tırmanabilir. Bu zorlu bir direnç ve bunun üzerinde bir kırılma, 1,70 dolara olası bir yükseliş için kapıları açabilir.

Bunun yerine, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse bu, kısa vadeli boğaların çıkışa doğru koştuğunu gösterecek. Bu altcoin, 50 günlük SMA’da (1,05 dolar) ve ardından 1 dolardaki psikolojik destekte daha derin bir düzeltme başlatabilir.

Dört saatlik grafik simetrik bir üçgen formasyonunun oluşumunu gösteriyor. Her iki hareketli ortalama da düzleşti ve RSI merkeze yakın bir yerde salınarak arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Üçgenin altında bir kırılma, kısa vadeli avantajı ayılar lehine çevirebilir. Parite önce 1,12 dolara, ardından 1 dolara düşebilir. Boğalar düşüşü önlemek istiyorsa, fiyatı hızla üçgenin üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bu, 1,27 dolara ve daha sonra 1,30 dolara bir yolculuk başlatabilir.

KLAY/USDT

Klaytn (KLAY) temel modelinden çıkmaya çalışıyor. Fiyat, 25 Şubat’ta 20 günlük EMA’dan (0,26 dolar) toparlandı ve düşüşlerde katı alıma işaret etti. Boğalar, genel direnci 0,34 dolardan delmeye çalışacak. Bunu yaparlarsa bu altcoin paritesi ivme kazanabilir ve 0,50 dolardaki psikolojik dirence yükselebilir. Böyle bir hareket potansiyel bir trend değişikliğine işaret edecektir.

Fiyat 0,34 dolardan düşerse, ayıların seviyeyi şiddetle koruduğunu gösterecek. Bu, fiyatı tekrar 20 günlük EMA’ya çekebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, paritenin baz formasyonunda biraz daha zaman geçirebileceğini gösterebilir.

Boğalar, 0,26 dolarlık %61,8 Fibonacci geri çekilmesi yakınında geri çekilmeyi durdurdu ve toparlanmaya başladı. 0,32 dolarda küçük bir direnç var, ancak bu seviye geçilirse, parite 0,34 dolara ve ardından 0,37 dolara yükselme girişiminde bulunabilir.

Öte yandan fiyat genel dirençten düşerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Bu, 0,26 doların altında bir kırılma olasılığını artırabilir. Bu olursa, parite 0,22 dolara kayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altcoin Yöneticisinden Şoke Eden Sözler: Ripple Kaybedecek!
Altcoin Yöneticisinden Şoke Eden Sözler: Ripple Kaybedecek! Popüler altcoin projelerinden biri olan Chia’nın arkasındaki Gene Hoffmann, Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava hakkında açıklamalar yaptı. İşte detaylar… Altcoin yöneticisi, XRP’nin menkul kıymet olma durumunu yorumladı Chia Network başkanı Gene...
Aslı Dinçer 4 hafta önce