Bu Hafta Takip Edeceğiniz 5 Kripto Para

kripto para
kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin – Bitcoin’in kısa konsolidasyon dönemi, belirli kripto para birimlerinin daha yüksek ralli yapması için bir yol açtı.

Bitcoin (BTC) fiyatı henüz 40.000 $ seviyesini yeniden ele geçiremedi ve yükseliş trendinin hızlı bir şekilde yeniden başlamasını bekleyen traderlar, son geri çekilmeye hazırlıksız yakalanmış olabilir.

Bu, son 24 saat içinde yaklaşık 500 milyon dolar değerinde kripto para vadeli işlem pozisyonlarının tasfiye edilmesine yol açtı.

Aşırı kaldıraçlı pozisyonlar, yükseliş trendi sırasında gerekli cephaneyi sağlar, ancak trend bir bükülme noktasına ulaştığında bir sorumluluk haline gelir.

Piyasalar düştüğünde, kaldıraçlı long pozisyonlar hızla kayba dönüşerek komisyonculardan teminat çağrılarına neden olur. Teminat gereksinimleri karşılanmadığında, komisyoncular pozisyonları piyasa fiyatından terk ederek keskin bir düşüşe yol açar.

Bu nedenle, son birkaç gün içinde kaldıraçlı Bitcoin pozisyonlarında bir düşüşe işaret eden veriler, kademeli likidasyon riskini azalttığı için olumlu bir işaret.

kripto para

Piyasalar aşırı kaldırılmadığında keskin bir düşüş genellikle önlenirken, daha yüksek seviyeleri korumak için sürekli satın alma gereklidir. Bu olmazsa, fiyat kademeli olarak düzelmeye devam eder.

Grayscale Investments, geçtiğimiz birkaç ay içinde en büyük alıcılardan biri oldu. Ancak şimdi yeni bir rakibi olan Osprey Funds, 15 Ocak’ta borsa dışı piyasada OBTC borsa kodu ile fiyat vermeye başladı. Firma, Grayscale ile karşılaştırıldığında rekabetçi bir yönetim ücreti yapısı sunuyor.

Bu, kripto piyasaları için olumlu bir işaret çünkü her iki firma da kurumsal yatırımcıları çekerse, satın alma yeniden başlayabilir ve Bitcoin yeni zirveleri takip etmek için rotayı tersine çevirebilir.

Bitcoin bir aralıkta takılı kalırken, belirli altcoinler yükselişi zorluyor. Önümüzdeki birkaç gün içinde boğalar tarafından tercih edilebilecek ilk 5 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

BTC / USD

Bitcoin şu anda bir yükseliş trendinde konsolide ediyor. Son birkaç günün fiyat hareketi, genellikle bir devam modeli olarak hareket eden simetrik bir üçgen oluşturdu. Bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların düşüşleri 20 günlük üstel hareketli ortalamada (34.241 $) satın aldığını gösteriyor.

kripto para

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI), boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı üçgenin üzerine çıkarabilirse, yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir.

İlk durak, 41.959.63 $’lık mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesi olabilir, ancak boğalar fiyatı bunun üzerine çıkarabilirse, BTC / USD paritesi 50.000 $’lık desen hedefine doğru yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, toparlanma daha yüksek seviyelerde alıcı bulamazsa, ayılar fiyatı üçgenin altına çekmeye çalışabilir. Başarılı olurlarsa, parite 29.688.10 $’dan %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesine düşebilir.

Bu seviye alıcıları çekebilir, ancak boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkaramazsa, düzeltme 50 günlük basit hareketli ortalamaya (26.581 $) kadar derinleşebilir.

4 saatlik grafik, boğaların simetrik üçgenin destek çizgisine düşüşü satın aldığını, ancak aşağı doğru eğimli hareketli ortalamalarda dirençle karşılaşabileceklerini gösteriyor.

Fiyat hareketli ortalamalardan düşerse, ayılar fiyatı üçgenin altına düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, daha derin bir düzeltme yapılması muhtemeldir.

Aksine, eğer boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarabilirse, çift simetrik üçgenin direnç çizgisine yükselebilir. Bu direncin kırılması yükseliş trendini başlatabilir.

Bununla birlikte, fiyat üçgenin direnç çizgisinden düşerse, parite üçgenin içinde birkaç gün daha işlem yapabilir.

LINK / USD

Kripto para birimi Chainlink (LINK), 15 Ocak’ta 20.1111 dolarlık direncin üzerine çıktı ve bunu 16 Ocak’ta bir başka yükselişle takip ederek tüm zamanların en yüksek seviyesi 22.96 dolara ulaştı. Ancak 16 Ocak mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde kar alımı yapılmasına işaret ediyor.

Fiyat bugün 20.1111 dolarlık kırılma seviyesinden geri döndü ve bu da boğaların bu seviyeyi desteklemek için çevirdiğini gösteriyor.

Boğalar fiyatı 23 doların üzerine çıkarabilirse, LINK / USD paritesi 27 dolara ve ardından 30 dolara yükselebilir.

Yükselen 20 günlük EMA (16,25 $) ve aşırı alım bölgesi yakınındaki RSI, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, fiyat düşerse ve 20.1111 $’ın altına inerse, bir sonraki durak muhtemelen 17.7777 $ olacaktır. Bu önemli bir destektir çünkü altındaki bir kırılma eğilimde olası bir değişikliği gösterecektir.

4 saatlik grafik, 20.1111 $’ın üzerindeki kırılmanın RSI’yi aşırı alım bölgesinin derinliklerine ittiğini ve bu durumun kısa vadeli traderlardan kar alımını çekmiş olabileceğini gösteriyor.

Bununla birlikte, olumlu işaret, boğaların 20-EMA’ya olan düşüşü agresif bir şekilde satın almasıdır. Boğalar fiyatı 21.5709 $’ın üzerinde tutabilirse, parite 22.96 $’ı yeniden test edebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma, yükseliş trendini sürdürebilir. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Bu yükseliş görünümü, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altında tutarsa ​​geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket fiyatı 17.7777 $’a çekebilir ve bu da momentumun zayıfladığını gösterir.

UNI / USD

Uniswap (UNI) şu anda yükseliş trendinde ancak 16 Ocak’taki uzun fitilden ve bugünün şamdanından görüldüğü gibi 9 $ işaretinin üzerinde satışla karşı karşıya. Boğalar fazla zeminden vazgeçmezse, traderların son ralliden sonra çıkışa koşmadığını ve düşüşte alım yaptıklarını gösterecek.

kripto para

Yükselen 20 günlük EMA (6.15 $) ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. UNI / USD paritesi, 7.4725 $’da %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerinde kalırsa, boğalar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak.

Fiyatı 9.3776 doların üzerine çıkarabilirlerse, ralli 12.4597 dolara ve ardından 15 dolara kadar uzayabilir.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 7,4725 doların altına çekerse parite 20 günlük EMA’ya düşebilir. Genellikle derin bir düzeltme, momentumun zayıfladığını ve bunun birkaç günlük fiyat aralığına bağlı eylemle sonuçlanabileceğini gösterir.

4 saatlik grafik, paritenin son ani yükselişin ardından şu anda konsolide olduğunu gösteriyor. Boğalar düşüşü 8 dolarlık destek seviyesinde satın alıyor ve ayılar 9 doların üzerinde satış yapıyor.

Boğalar fiyatı 9 ila 9,3776 dolarlık genel direncin üzerine çıkarabilirse, yükseliş devam edebilir.

Öte yandan, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekerse, düşüş 50-SMA’ya kadar uzayabilir. Böyle bir hareket, pariteyi birkaç gün fiyat aralığına bağlı tutabilir.

XTZ / USD

Tezos (XTZ), geçtiğimiz birkaç hafta boyunca 2,85 ila 1,85 ABD doları aralığında kalmıştı. Boğalar şu anda fiyatı aralığın üzerine çıkarmaya ve yeni bir yükseliş trendi başlatmaya çalışıyor.

kripto para

Bununla birlikte, 16 Ocak mum çubuğundaki uzun fitil, boğaların fiyatı aralığın üzerinde tutmakta zorlandığını gösteriyor. Günümüzde, şamdan üzerindeki uzun fitil ve kuyruk, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı göstermektedir.

Boğalar fiyatı 2,85 doların üzerinde tutabilirse, yeni bir yükseliş trendi başlama olasılığı artar. Yükselen 20 günlük EMA (2.48 $) ve 66’nın üzerindeki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Yukarı yönde ilk hedef 3.90 dolar ve ardından 4.4936 dolar. Bu yükseliş görünümü, XTZ / USD paritesi 20 günlük EMA’nın altına düşerse ve kırılırsa olumsuz olacaktır.

kripto para

4 saatlik grafik, boğaların fiyatı 2.85 $’ın üzerine çıkardığını ancak güç üzerine inşa edemediklerini ve bu da düzeltmeye yol açtığını gösteriyor. Bununla birlikte, boğalar 20-EMA’ya olan düşüşü agresif bir şekilde satın aldı ve şimdi fiyatı 3.1838 $’ın üzerine çıkarmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, yükseliş eğilimi devam edebilir.

Aksine, fiyat mevcut seviyelerden veya genel dirençten düşerse ve 20-EMA’nın altına inerse, kripto para birimi 50-SMA’ya doğru düzeltilebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, 2,85 doların üzerindeki son kırılmanın bir boğa tuzağı olduğuna işaret edebilir.

ATOM / USD

Kripto para birimi Cosmos (ATOM), 16 Ocak’ta 8.877 $’dan sert direncin üzerine çıktı ve 9.60 $’da tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında bu durum, boğaların komuta ettiğinin bir işaretidir.

kripto para

Bununla birlikte, fiyatı 8.877 $’ın altına çekip agresif boğaları tuzağa düşürmeye çalıştıkları için ayılar henüz pes etmedi. Ayılar, fiyatı 7.093 $’da %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altına çekerse yükseliş ivmesi zayıflayabilir.

Tersine, eğer boğalar bölgeyi 8.05 $’da %38.2 geri çekilme ile 7.572 $’da %50 geri çekilme arasında koruyabilirse, daha düşük seviyelerde güçlü talep gösterecektir.

Fiyat bu destek bölgesinden çıkarsa, boğalar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaktır. 9.60 $’ın üzerinde bir kırılma, ATOM / USD paritesini 12.10 $’a ve ardından 13.974 $’a itebilir.

kripto para

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede yer alıyor. Bu da boğaların avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Parite 20-EMA’dan sıçradı ve boğalar şimdi fiyatı 8.877 $ genel direncinin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Başarılı olurlarsa, parite 9.60 $ ‘a yükselebilir ve bunun üzerinde bir kırılma, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterir. Tersine, eğer ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına düşürürse, momentumun zayıfladığını ve 7,50 $’a ve ardından 50-SMA’ya düşüşün mümkün olduğunu gösterecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bu Hafta Takip Edeceğiniz 5 Kripto Para

Bu Hafta Takip Edeceğiniz 5 Kripto Para

kripto 2
kripto 2
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin – Bitcoin fiyatı güçlendikçe ve bir boğa flama içinde pekiştikçe, belirli altcoinler yükseliyor.

Bitcoin’in (BTC) fiyatı son birkaç gündür 19.000 $ seviyesinin yakınında seyrediyor. Fiyat, tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın konsolide olduğunda bu durum bir güç göstergesi anlamına geliyor.

Bununla birlikte, yatırımcıları rahatsız eden soru, Bitcoin’in 20.000 $’ın üzerine çıkmak için yeterli ivme sağlayıp sağlamayacağı veya kısa vadede keskin bir düzeltmeye şahit olup olmayacağıdır. Şu anda analistler, bir sonraki hareketle ilgili beklentileri konusunda bölünmüş durumdalar.

Yakın dönem belirsizliğini korurken, zincir içi analist Willy Woo, uzun vadeli resmin her zamankinden daha güçlü olduğuna inanıyor. Woo’ya göre, Bitcoin yeniden birikim aşamasından geçiyor ve bu durum, fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesi sırasında fiyatın değişken düzeltmeler görmemesinin ana nedenlerinden biri. Woo, Bitcoin’in 2021’in sonunda 200.000 dolara ulaşmasını bekliyor.

Ünlü yatırımcılar, Bitcoin’de daha yüksek fiyat beklentileri hakkında konuştular. Ancak, hiçbir şekilde kurumsal yatırımcıların radarındaki tek kripto para birimi değildir. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, Bloomberg ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda “önce Ethereum ve bazı durumlarda sadece Ethereum” yatırımcılarının arttığını söyledi.

Ethereum’a (ETH) para girişi, kurumsal yatırımcıların portföylerine daha fazla kripto para birimi eklediğini gösteriyor. Bu durum, yatırımcıların kripto alanına olan güveninin arttığını gösterdiği için olumlu bir işaret.

Duyarlılık yükselmeye devam ederken, bu hafta trend bir hareket başlatabilecek ilk beş kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

Bitcoin

Ayılar, son birkaç gündür 19.500 ila 20.000 dolarlık bölgeyi agresif bir şekilde savunuyorlar. Ancak Bitcoin’i 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (18.188 $) altına çekemediler. Bu, boğaların her küçük düşüşte alım yaptıklarını gösteriyor.

BTC / USD kuru, genel direnç bölgesinin yakınında bir flama oluşturdu. Hareketli ortalamalar yükseliyor, bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu ve en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı flama üzerinde itip sürdürebilirse, yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir. Yukarı yönde ilk hedef 21.140 dolar ve ardından 23.043 dolar.

Ayılar fiyatı flama altına çekerse bu yükseliş görüşü geçersiz olacaktır. Bu durumda, 20 günlük EMA’da küçük bir destek var ve bu seviye kırılırsa parite 17.200 dolara düşebilir.

RSI’daki olumsuz sapma, düşüş eğilimindeki tek gelişme. Bu durum momentumun zayıflıyor olabileceğini düşündürmektedir. Bununla birlikte, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşene kadar, avantaj ayılar lehine değişmeyecektir.

4 saatlik grafikte 20-EMA düzleşti ve RSI orta noktaya düştü. Bu, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösterir.

Boğalar dipleri flama destek hattında satın alırken, ayılar rallileri flama direniş çizgisinde satıyor.

Ne boğaların ne de ayıların açık bir avantajı olmadığından, yeni bir pozisyon düşünmeden önce fiyatın flama üzerinde veya altında kırılmasını beklemek daha iyi olacak.

Ethereum

Ethereum, boğaların daha düşük seviyelerde birikim yaptığını gösteren 5 Aralık’ta 20 günlük EMA’dan (555 $) güçlü bir şekilde geri döndü. Alıcılar şimdi fiyatı 622.807 $’dan 635.456 $’a yükseltmeye çalışacaklar.

Başarılı olurlarsa, ETH / USD kuru 800 $ ‘a ulaşabilen yükseliş trendinin bir sonraki ayağına devam edebilir. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Ancak, ayıların kavga etmeden pes etmesi pek olası değil. 24 Kasım’dan beri agresif bir şekilde 622.807 dolarlık direnci savundular ve yine bu dirençten fiyatı düşürmeye çalışacaklar.

Satıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekebilir ve sürdürebilirse, parite 488.134 dolara düşebilir.

RSI, momentumun zayıfladığını gösteren bir düşüş sapması oluşturdu.

4 saatlik grafik, bir kırılma ile tamamlanacak ve 622.807 $’ın üzerinde kapanacak yükselen bir üçgen formasyonunun oluşumunu gösteriyor. Bu kurulumun hedefi 763.61 $’dır.

Ayılar şu anda fiyatı üçgenin trend çizgisine indirmeye çalışıyor. Bu destek kırılırsa, yükseliş kurulumunu geçersiz kılacaktır.

Bununla birlikte, fiyat trend çizgisinden geri dönerse, boğalar bir kez daha fiyatı genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacaktır. Başarılı olurlarsa, yükselişin bir sonraki ayağı başlayabilir.

Monero

Monero (XMR), son dört gündür 135.50 $ genel direncinin yakınında işlem görüyor. Altcoin, bir kırılmada tamamlanacak ve 135.50 $ ‘ın üzerinde kapanacak olan ters bir baş ve omuz modeli oluşturdu. Bu yükseliş düzeninin 167 dolarlık bir fiyat hedefi bulunuyor.

20 günlük EMA (126 $) yükselirken, 50 günlük basit hareketli ortalama (122 $) sabit ve RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu düşündüren orta noktanın hemen üzerinde yer alıyor.

Fiyat 135.50 $’ın üzerinde kaldıktan sonra boğalar üstünlük kazanacak ve fiyat 50 günlük SMA’nın altına düşerse ayılar avantajlı olacak.

Olumsuz tarafta, ilk destek 110 dolar ve 105 doların altında yer alıyor. Bu desteğin altında bir kırılma, yeni bir düşüş trendi başlatabilir.

4 saatlik grafik, ayıların 135.50 $ genel direncinin yakınında satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Ayılar fiyatı 50-SMA’nın altına çekerse, 123,73 dolara düşüş mümkündür. Bu desteğin altında bir kırılma, düşüşü 120 dolara ve ardından 112.50 dolara uzatabilir.

Tersine, eğer fiyat 50-SMA’dan geri dönerse, boğalar bir kez daha fiyatı 135.50 $’dan 142.80 $ direnç bölgesinin üstüne çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir.

VeChain

Boğalar şu anda VeChain’i (VET) 0,01755 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Fiyatı direncin üzerinde tutmayı başarırlarsa, altcoin yuvarlanan bir dip modelini tamamlayacaktır.

Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların komuta ettiğini gösteriyor. Genel direncin üzerinde kapanışta ralli 0,02292 dolara ve ardından desen hedefi 0,02618 dolara ulaşabilir.

Ancak ayıların başka planları olabilir. Fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,0150 ABD Doları) altına düşürebilirlerse, VET / USD kuru 0,014 ABD dolarına ve ardından 50 günlük SMA’ya (0,0125 ABD Doları) düşebilir.

Aksine, parite 20 günlük EMA’dan geri dönerse, boğalar fiyatı genel direncin üzerine çıkarmak için başka bir girişimde bulunacaktır.

4 saatlik grafik, ayıların agresif bir şekilde 0,01755 dolarlık direnci savunduğunu ve fiyatı 20-EMA’nın altında tutmaya çalıştığını gösteriyor. Bu olursa, trend çizgisine bir düşüş mümkündür.

Parite trend çizgisinden geri dönerse, boğalar fiyatı tekrar 0,01755 $ ila 0,01861963 $ genel direnç bölgesinin üstüne çıkarmaya çalışacak. Bunu yaparlarsa, yukarı hareketin bir sonraki ayağı başlayabilir.

Tersine, eğer ayılar fiyatı trend çizgisinin altına düşürür ve sürdürürse, kartlarda 0,0145 dolara ve ardından 0,0125 dolara daha derin bir düzeltme olabilir.

AAVE

AAVE şu anda yükseliş eğiliminde çünkü daha yüksek bir en yüksek ve daha yüksek bir alçak model oluşturuyor. Yükselen 20 günlük EMA (74 $) ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Fiyatı 94.875 $’ın üzerine çıkarabilirlerse, altcoin 124.075 $’a yükselebilir.

Ancak ayılar, son üç gündür 94.875 $’lık direnci savundu. Fiyatı 79.20 doların altına çekebilirlerse, AAVE / USD kuru 20 günlük EMA’ya düşebilir. Fiyat bu destekten geri dönerse, boğalar tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak.

Tersine, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, ayılar için avantaj sağlayacaktır. Olumsuz taraftaki bir sonraki destek 69 $’dır ve eğer bu seviye de kırılırsa, düşüş 50 $’a olabilir.

4 saatlik grafik, boğaların yükseliş trendindeki düşüşleri satın aldığını, ayıların ise düşüş trendi çizgisinde sattığını gösteriyor.

Ayılar fiyatı yükseliş çizgisinin altına düşürürse parite 50-SMA’ya ve altındaki seviye olan 72 $’a düşürebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, daha derin bir düzeltme başlatabilir.

Aksine, fiyat yükseliş trendinden geri dönerse, boğalar pariteyi düşüş trendi çizgisinin ve 94.875 $ direncinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite yükseliş trendine devam edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bu Hafta Takip Edeceğiniz 5 Kripto Para

Bu Hafta Takip Edeceğiniz 5 Kripto Para

kripto
kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin – Bitcoin güçlü görünüyor ve göstergeler 14.000 $’ın üzerinde olası bir kırılmaya işaret ederken, altcoinler kısa vadede düşük performans gösterebilir.

Bitcoin (BTC), bugüne kadar yaklaşık % 90 yükseldi ve Mart ayının en düşük seviyelerinden % 191’e yakın artış gerçekleştirdi. Artış, çok fazla tantana olmadan kademeli olarak gerçekleşti. Bu durum 2020’de satın alanların kripto para inananları olduğunu gösteriyor.

Ekim ayında13.789,99 ABD doları ile aylık kapanış yapan BTC, 13.789,68 ABD doları ile Aralık 2017 kapanışını geçerek şimdiye kadarki en yüksek kapanışı yaptı. Bitcoin’in güçlü performansı artık ivme kazanan oyuncuları ve gücünden yararlanmak isteyen spekülatörleri çekebilir.

Bu olursa, Bitcoin ivme kazanabilir ve yatırımcıları ters yönde şaşırtabilir. Bu durum traderların altcoinlerini Bitcoin’e yatırım yapmak için satmalarına neden olabilir. Bu nedenle, altcoin sezonu kısa vadede bitmiş gibi görünüyor.

Bugün analiz edilen ilk beş kripto para biriminden üçü, yukarı yönlü bir ticaret fırsatı sunarken, diğer ikisi daha da düşmeye devam edebilir. Trend olan bir hareketin başlangıcını gösterebilecek kritik seviyeleri izleyelim.

BTC / USD

Bitcoin, 13.973.50 Dolarlık genel direncin üzerine çıktı ve 31 Ekim’de gün içi en yüksek seviyesi olan 14.101,91 Dolara ulaştı. Boğalar, fiyatı direncin üzerinde tutmada başarısız olsalar da, aşağı yönlü pek bir zemin hazırlamadılar.

Bu, traderların pozisyonlarını aceleyle kapatmadıklarını, çünkü boğaların fiyatı direncin üzerine çıkarması için başka bir girişimde bulunmasını beklediklerini gösteriyor.

Hem 10 günlük üstel hareketli ortalama (13,309 $) hem de 50 günlük basit hareketli ortalama (11,505 $) yükseliyor ve göreceli güç endeksi aşırı alım bölgesinde yer alıyor. Bu, boğaların komuta ettiğini gösteriyor.

BTC / USD kuru 14.000 $’ın üzerine çıkarsa, yükselişin bir sonraki ayağa başlayarak 16.500 $’ a ulaşabilir.

Ancak, boğalar fiyatı yine 14.000 $’ın üzerinde tutamazsa, kısa vadeli traderlar pozisyonlarını terk edebilir ve ayılar short pozisyonlar başlatabilir. 10 günlük EMA’nın altında bir kırılma, momentumun zayıfladığının ilk işareti olacaktır.

Parite 12.460 $’lık kritik desteğin altına düşerse ve devam ederse, ayıların bir üstünlük elde etmesi muhtemel.

Kur şu anda 10-EMA’nın üzerinde kalmaya çalışıyor. Bu olursa ve boğalar fiyatı 13.973.50 $ – 14.101.92 $ direnç bölgesinin üstüne çıkarmayı başarırsa, yeni bir yükseliş eğilimi olabilir.

Bununla birlikte, RSI’daki düşüş eğilimi, yukarı yönlü momentumun zayıfladığını gösteriyor. Satıcılar kuru 10-EMA’nın altına düşürebilirse, 50-SMA’ya ve ardından 13.000 $’a düşecek. 12.750-13.000 $ bölgesindeki güçlü destek alıcıları çekebilir.

BNB / USD

Binance Coin (BNB) 30 Ekim’de 28.50 $ desteğinin altına düştü ancak gün içi düşük seviyelerden sıçrayarak 28.50 $’ın üzerine çıkmayı başardı. Bununla birlikte, 31 Ekim’deki doji şamdan kalıbı, boğalar ve ayılar arasında kararsızlık olduğunu gösterdi.

Ayılar şu anda kararsızlığı olumsuz yönde çözmeye ve üstünlük sağlamaya çalışıyor. BNB / USD kuru kırılır ve 27.50 $’ın altında kapanırsa, 24.86 $’a düşme olasılığını artıracaktır.

Aşağı eğimli 10 günlük EMA (29,47 $) ve negatif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, fiyat yönünü tersine çevirir ve 28.50 $’ın üzerine çıkarsa, o zaman birkaç günlük konsolidasyon önerecektir.

4 saatlik grafik, 27.5111 $’dan toparlanmanın 10-EMA’da sert dirençle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. 28 doların altındaki bir kırılma, 27.50 dolarlık desteğe meydan okuyabilir. Eğer bu seviye kırılırsa, bir sonraki durak 26.50 dolar olabilir.

Her iki hareketli ortalama da aşağı doğru eğimli ve RSI aşırı satım bölgesine yakın, bu da ayılar için bir avantaja işaret ediyor.

Parite dönüp 29 $’ın üzerine çıkarsa bu görünüm geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, daha düşük seviyelerde birikim olduğunu gösterecek ve 30.50 $’a yükselme olasılığını artıracaktır.

ADA / USD

Cardano (ADA) 26 Ekim’de aşağı yönlü yükselen kama paterninin altına düştü ve 0,0891 dolar desteğine indi. Boğalar şu anda desteği savunmaya ve fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışıyor.

Bununla birlikte, aşağı doğru eğimli 10 günlük EMA (0,988 $) ve 43’ün altındaki RSI, ayıların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, sıçramanın hareketli ortalamalarda sert bir dirençle karşılaşması muhtemel.

ADA / USD kuru bu dirençten düşerse, ayılar tekrar 0,0891 dolar desteğini kırmaya çalışacak. Böyle bir hareket, bir sonraki desteğe 0,0755 $’a düşüş için kapıları açacaktır.

Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse, bu düşüş görünümü geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket 0.11 $ ‘lık bir ralli ile sonuçlanabilir.

Boğalar, 4 saatlik grafikte fiyatı 10-EMA’nın üzerine çıkardı. Parite şimdi ayıların tekrar devreye girip satabileceği 50-SMA’ya yükselebilir.

50-SMA hala aşağı eğiliyor olsa da, 10-EMA yükselmeye çalışıyor ve RSI orta noktaya yükseldi, bu da satış baskısının kısa vadede azaldığını gösteriyor.

Bununla birlikte, parite mevcut seviyelerden veya 50-SMA’dan düşerse, ayılar bir kez daha fiyatı 0,0891 dolar desteğinin altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, aşağı hareketin bir sonraki ayağı başlayabilir.

BCH / USD

Bitcoin Cash (BCH), genellikle bir devam modeli görevi gören simetrik bir üçgen oluşturmuştur. Bununla birlikte, bu kurulum boğalar ve ayılar arasında kararsızlık olduğunu gösterdiğinden, yönlü bir bahis yapmadan önce fiyatın üçgenin üzerine çıkmasını beklemek daha iyi olacak.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI 59’un üzerinde, bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı üçgenin üzerine çıkarabilir ve devamını getirebilirse, BCH / USD kuru 280 dolara ve ardından 296.87 dolara yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat üçgenin altına inerse, BCH / USD kuru 242 dolarlık kritik desteğe düşebilir. 50 günlük SMA (239 $) bu desteğin hemen altına yerleştirildi, bu nedenle boğalar bu bölgeye bir düşüşü satın alabilir.

Boğalar fiyatı simetrik üçgenin direnç çizgisinin üzerine itmişlerdi ancak daha yüksek seviyeleri sürdürememişler ve ayılar fiyatı tekrar üçgene sürüklemişlerdi.

Bununla birlikte, parite 50-SMA veya 10-EMA’dan sekerse, boğalar fiyatı üçgenin üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapacak. Başarılı olurlarsa, momentum toparlanabilir ve muhtemelen 280 $ ‘a fiyat yükselebilir.

Fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse ve simetrik üçgenin altına inerse, bu olumlu görüş reddedilecek.

LINK / USD

Chainlink (LINK), son birkaç gündür yükselen bir kanalda işlem görüyor. Yükselme hızı yavaş olsa da, altcoin art arda daha yüksek ve daha yüksek dipler yapıyor.

LINK / USD kuru şu anda genel dirençten 13 $’a düştükten sonra düzeliyor. Her iki hareketli ortalama da düzleşti ve RSI orta noktaya yakın, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Boğaların düşüşü kanalın destek hattına satın alması muhtemeldir. Fiyat bu desteği güçlü bir şekilde geri döndürürse, boğalar tekrar pariteyi 13 doların üzerine çıkarmaya çalışabilir.

Ayılar fiyatı kanalın altına çekerse bu olumlu görüş geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, fiyatı 8,3817 dolara ve bunun altına 7,2869 dolara çekebilir.

Boğalar şu anda yükseliş çizgisini savunmaya çalışıyor. Fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarabilirlerse parite 13 dolara doğru yolculuğuna başlayabilir.

Bununla birlikte, 10-EMA düzleşti ve RSI negatif bölgede işlem görüyor, bu da ayıların kısa vadede geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor. Ayılar fiyatı yükseliş çizgisinin altına çekebilirse, parite kanalın destek hattına düşebilir. Boğalar bu desteği korumaya çalışacaklar ve başarılı olurlarsa parite düşüş trendi çizgisine yükselebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bu Hafta Takip Edeceğiniz 5 Kripto Para

Bu Hafta Takip Edeceğiniz 5 Kripto Para

kriptokoin com
kriptokoin com
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin – Bitcoin ve birkaç altcoin’deki sıkı konsolidasyon, önümüzdeki birkaç gün içinde potansiyel bir kırılmaya işaret ediyor.

Hafta sonu hackerlar, KuCoin borsasındaki bir dizi sıcak cüzdandan yaklaşık 150 milyon dolarlık kullanıcı fonunu çaldı. Önceki hackleme vakaları genellikle kripto fiyatları üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Ancak haberler Bitcoin’in (BTC) ve altcoinlerin fiyatını düşürmedi.

Square CEO’su Jack Dorsey, bir röportajda, “güvenliğin mükemmelleştirilebilecek bir şey olmadığını” ve saldırganların önünde kalmak için sürekli bir çaba olduğunu söyledi.

Dorsey, Bitcoin ve blockchain’in her Bitcoin içeriğinin sonsuza kadar “ona bağlı her nodeda” sonsuza kadar var olacağı bir gelecek olduğunu ekledi.

Crypto market data daily view. Source: Coin360

Öte yandan CryptoCompare’den kısa süre önce yayınlanan veriler, kripto para borsasında işlem gören ürünlerdeki (ETP) işlem hacimlerinin Ağustos ortasında günde yaklaşık 186,5 milyon $ ‘dan Eylül ortasında ortalama 48 milyon $’ a düştüğünü gösteriyor.

ETP hacminin büyük bir kısmı Grayscale’in ürünlerinden geliyor ve verilere göre bu ürünlerdeki ticaret hacimleri Eylül ortasında günde yaklaşık 40 milyon dolara düştü. Bu, yatırımcıların kripto piyasalarının yükselişine devam etmesini beklerken alımlarını durdurduğunu gösteriyor.

Bu hafta bir trend hareketi başlatabilecek ilk 5 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

BTC / USD

Bitcoin, 24 Eylül’de yükseliş trendinden yükseldi ve o zamandan beri 10.800 dolarlık dirence yakın konsolide oluyor. Bu, ayıların rahatlama rallisini mevcut seviyelerde durdurmaya çalıştığını, ancak boğaların fiyatın 10.500 doların altına düşmesine izin vermediğini gösteriyor.

BTC/USD daily chart. Source: TradingView

Genellikle, bir dirence yakın sıkı konsolidasyon, kısa vadeli boğaların daha yüksek seviyeler bekledikleri için pozisyonlarını kapatmak için acele etmediklerini gösterir. 10.800 $’ın üzerindeki bir kapanış 11.178 $’a geçebilir, ancak ayıların bu seviyeyi savunması bekleniyor.

Düz hareketli ortalamalar ve orta noktanın hemen altındaki göreli güç endeksi, arz ve talep arasında bir denge olduğunu göstermektedir.

11.178 $’lık bir kırılma, avantajı boğalar lehine çevirebilir ve 12.460 $’a doğru bir hareketle sonuçlanabilir. Tersine, BTC / USD kuru 9,835 $’ın altına düşerse, ayılar komutayı ellerine alacak.

BTC/USD 4-hour chart. Source: TradingView​​​​​​​

4 saatlik grafik, paritenin yükseliş trendinden gelen yükselişin ardından bir bayrak formasyonu oluşturduğunu gösteriyor. Bu kurulumun kırılması, 11.178 $’lık genel direncin yükselme olasılığını artıracak.

RSI, 50’ye yakın destek alıyor ve hareketli ortalamalar, boğalar için hafif bir avantaj sağlayan bir yükseliş geçişini tamamladı.

Bununla birlikte, boğaların fiyatı 10.824 $’ın üzerine çıkarmadaki başarısızlığı muhtemelen kar alımını çekecek ve ayılar kuru 10.558 $’ın altına düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, yükseliş trendi kırılma tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.

DOT / USD

Polkadot (DOT), boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren büyük bir simetrik üçgen desen oluşturmuş durumda. Bu belirsizlik, fiyat üçgenin üstünde veya altında kırıldıktan sonra çözülecektir.

DOT/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​

Ayılar, DOT / USD kurunu üçgenin destek çizgisinin altına indirirse, satıcıların aşırı güçlü alıcılara sahip olduğunu gösterecek. Boğalar 3,50 dolarlık desteği korumaya çalışacaklar, ancak bu seviyenin altında bir kırılma fiyatı 2,00 dolara çekebilir.

20 günlük üstel hareketli ortalama (4,59 $) düşmeye başladı ve RSI negatif bölgeye düştü, bu da ayıların üstünlük sağlamaya çalıştığını gösteriyor.

Parite mevcut seviyelerden çıkıp üçgenin direnç çizgisinden çıkarsa, bu düşüş yönlü görüş geçersiz olacak. Yukarı yönde izlenmesi gereken bir sonraki hedef 5,50 dolar ve onun üstünde 6,50 dolar.

DOT/USD 4-hour chart. Source: TradingView​​​​​​​

Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, kısa vadeli avantajın ayılarda olduğunu gösteriyor. Ayılar, konumlarını daha da sağlamlaştırmak için fiyatı üçgenin altına düşürmek zorunda kalacaklar.

Ancak parite, üçgenin destek çizgisinden tekrar keskin bir şekilde toparlanırsa, boğaların agresif bir şekilde bu desteğe düşüşte alış yaptıklarını gösterecektir. Alıcılar fiyatı üçgenin üzerine çıkarabilirse, kartlarda 5,50 $’a hızlı bir hareket olabilir.

Bu varsayımların aksine, fiyat üçgenden keskin bir hareket yapmazsa, bu durum, her iki tarafın da hakimiyetini kuramadığı anlamına gelecektir. Böyle bir durumda parite birkaç gün fiyat aralığına bağlı kalabilir.

CRO / USD

Crypto.com Coin (CRO), 0.144743 $’ın altında bir kırılma durumunda tamamlanacak ve kapanacak alçalan bir üçgen modeli oluşturdu. Uzun bir yükseliş trendinin ardından, bu düşüş eğilimi, altcoin’in zirveye çıkma eşiğinde olabileceğini gösteriyor.

CRO/USD daily chart. Source: TradingView

20 günlük EMA (0.157 $) düşmeye başladı ve RSI negatif bölgede işlem görüyor ve bu da ayılara avantaj sağlıyor. Fiyat 0.144743 doların altında kalırsa, CRO / USD kuru 0,10607 dolarlık hedefe düşebilir.

Bununla birlikte, parite 0.144743 $ desteğinden geri dönerse, boğaların bu seviyeye düşüşlerde alım yaptığını gösterecek. Daha sonra fiyatı üçgenin direnç çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacaklar.

Başarılı olurlarsa, düşüş kurulumunu geçersiz kılar ve 0.183416 $ ve üzeri 0.191101 $’a yükselişe neden olabilir.

CRO/USD 4-hour chart. Source: TradingView​​​​​​​

Parite şu anda 0,151649 $ ve 0,154582 $ gibi dar bir aralıkta işlem görüyor, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Fiyat 0.151649 $’ın altına düşerse, avantaj ayılar lehine kayacak ve düşüş olasılığını 0.144743 $’a yükseltecektir.

Parite mevcut seviyelerden çıkarsa ve 0,154582 $’ın üzerinde kalırsa, bu olumsuz görünüm geçersiz olacaktır.

XEM / USD

Boğalar, NEM’i (XEM) 26 Eylül’de düşen kama modelinin direnç çizgisinin üzerine itti, ancak kırılmayı sürdürmek için mücadele ediyorlar. Ayılar şu anda fiyatı tekrar kama içine çekmeye çalışıyor.

XEM/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​

XEM / USD kuru 20 günlük EMA’dan (0.115 $) geri dönerse, boğaların düşüşte alım yaptığını göstereceği için olumlu bir işaret olacaktır. Boğalar fiyatı 0.127 $’ın üzerine çıkarabilirse, XEM / USD kuru 0.14 $’a ve ardından 0.1690655 $’a yükselebilir.

Yükselen 50 günlük basit hareketli ortalama (0.105 $) ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların hafif bir avantajda olduğunu gösteriyor.

Ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına düşürürse bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelir ve mevcut kırılmanın bir ayı tuzağı olduğunu gösterebilir.

XEM/USD 4-hour chart. Source: TradingView​​​​​​​

Ayılar kuru tekrar kama içine batırıp sürdüremedi, bu da boğaların son düşüşü koparma seviyesine satın aldığını gösteriyor. Şimdi fiyatı 0,1260149 $’ın üzerine çıkarabilirlerse, yukarı hareket başlayabilir.

Boğalar için kolay bir yol olması pek olası değil çünkü ayılar ralliyi 0.13 $’dan sonra tekrar 0.145 $’dan durdurmaya çalışacaklar.

Bu varsayımın aksine, eğer ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına çekebilirse parite 0,10 dolara düşebilir.

XTZ / USD

Tezos (XTZ), 20 Eylül’de 2.2080 $ desteğinin altına düştü ve bunu 21 Eylül’de 1.9117 $’a düşerek takip etti. Her iki hareketli ortalama da aşağı doğru eğiliyor ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların galip gelebileceğine işaret ediyor.

XTZ/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​

Şu anda, ayılar düşüş trendi çizgisinde geri çekilmeyi durdurmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, XTZ / USD kuru 1.9117 $ ‘a düşebilir ve bu destek de kırılırsa düşüş 1.50 $’ a kadar uzayabilir.

Bununla birlikte, boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin ve 20 günlük EMA’nın (2.37 $) üzerine çıkarabilirse, en son kırılmanın bir ayı tuzağı olduğunu gösterecektir. Yukarı yönde ilk hedef 2.7434 dolar ve bu seviyenin üzerinde yukarı hareket 50 günlük SMA’ya (3.04 dolar) ulaşabilir.

Yatırımcılar RSI’yi izleyebilirler çünkü 40 seviyesinin üzerinde bir kırılma, düşüş eğiliminin zayıflayabileceğinin ilk işareti olacaktır.

XTZ/USD 4-hour chart. Source: TradingView​​​​​​​

Ayılar düşüş trendini sürdürmeye çalışırken boğalar 1.915 $ seviyesine yakın bir çift dip paterni oluşturmaya çalışıyor. Ayılar fiyatı 2,09 doların altına çekebilirse, 1,9117 dolara düşme olasılığı yüksektir ve düşüş trendi devam edebilir. Bu varsayımın aksine, eğer boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarabilir ve genel direnci 2.2788 $’a çıkarabilirse, kartlarda kısa vadeli bir tersine dönüş olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bu Hafta Takip Edeceğiniz 5 Kripto Para

Bu Hafta Takip Edeceğiniz 5 Kripto Para

kripto para kriptokoin com
kripto para kriptokoin com
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin – Bitcoin’in birkaç gün boyunca konsolide olması muhtemel. Ancak bu süre zarfında belirli altcoinlerin yukarı yönlü hareketlerini uzatması bekleniyor.

Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Merkez Bankası’nın enflasyonun % 2 hedefinin üzerinde kalmasına izin verme kararının doları daha da küçültebileceğine inanıyor. Garlinghouse’a göre, bu karar muhtemelen “kripto için kesinlikle iyi olacak varlıkların daha fazla çeşitlenmesine” yol açacak.

Corona virüsü pandemisinin neden olduğu ekonomik yavaşlamaya karşı dünya çapında açıklanan çeşitli teşvik ve mali önlemler Bitcoin (BTC)’nin yükselmesine neden oldu. Bununla birlikte, Bitcoin’in başlıca boğa piyasası döngüleri, her bir ardışık döngünün bir öncekinden daha uzun olduğunu göstermektedir.

Dolayısıyla, tarih kendini tekrar edecek olursa, Bitcoin belirleyici bir hamle yapmadan önce 3-12 ay daha konsolide olabilir.

Crypto market data daily view. Source: Coin360

Bu dönemde, Bitcoin fiyat aralığına bağlı kaldığında, diğer bazı altcoinlerin dönüşümlü olarak yükselmesi beklenebilir.

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, piyasa hareketi, kendi başlarına boğa koşusu olan DeFi tokenlerinde gerçekleşti.

Öyleyse, Bitcoin konsolide olurken, kısa vadede fırsat sağlayabilecek bazı altcoinlere bakalım.

BTC / USD

Yönlü hareket göstergesinin bir bileşeni olan ortalama yön endeksi (ADX) 24’ün altına düştü ve 20 günlük üstel hareketli ortalama (11.534 $) düzleşti, bu da Bitcoin’deki eğilimin önemli ölçüde zayıfladığını gösteriyor.

BTC/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​

Şu anda, fiyat büyük ölçüde 12.000 $ ile 11.000 $ seviyeleri arasında sıkışmış durumda ve bu da pozitif yön göstergesini (+ DI) ve negatif yön göstergesini (-DI) birbirine yaklaştırdı.

25 ve 27 Ağustos’ta ayıların fiyatı 11.000 $ desteğinin altına çekememesinin ardından, boğalar şimdi fiyatı 12.000-12.460 $ direnç bölgesinin üstüne çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, yukarı hareketin bir sonraki ayağı muhtemelen başlayacak

Bununla birlikte, fiyat genel direnç bölgesinden düşerse, BTC / USD kuru aralık içinde biraz daha fazla zaman geçirebilir.

BTC/USD 4-hour chart. Source: TradingView​​​​​​​

-DI ve + DI birbirine daha yakın ve ADX 18’in altında, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, küçük bir olumlu durum alıcıların agresif bir şekilde 11.000-11.200 dolarlık destek bölgesini savunmasıdır. Şimdi kuru 12.000 $ seviyesine çıkarmaya çalışacaklar.

Parite ivme kazanmadıkça, kısa vadede kırılma olasılığı zayıf görünüyor, bu nedenle fiyat aralığına bağlı hareketin birkaç gün daha uzaması muhtemel.

ATOM / USD

Ayılar agresif bir şekilde Cosmos’ta (ATOM) 8,50 $ seviyesini savundu ve bu, fiyatı 7,249 $’lık kırılma seviyesine çeken kısa vadeli traderlarca kar alımı anlamına geldi.

ATOM/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​

ATOM / USD kuru kırılma seviyesinden geri dönerse, daha sonraki düşüşler sırasında güçlü bir taban görevi görmesi muhtemeldir.

ADX, 35’in üzerinde güçlü kalıyor ve + DI -DI’nin üzerinde bulunuyor. Bu durum boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. 8 doların üzerindeki bir kırılmada, son yükseklerin 8.877 dolardan yeniden test edilmesi muhtemeldir.

Boğalar fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarabilirse, yükseliş trendi bir sonraki hedef olan 10.471 $ ile devam edebilir.

Bu varsayımın aksine, parite 8 dolardan düşerse, ayılar yine fiyatı 7.249 doların altına düşürmeye ve tutmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, 20 günlük EMA’ya (6,69 $) bir düşüş mümkündür.

ATOM/USD 4-hour chart. Source: TradingView

Ayılar pariteyi 7.249 doların altına çekmesine rağmen fiyatı bunun altına çekilmedi. Bu durum boğaların daha düşük seviyelerden alım yaptığını gösteriyor.

Boğalar fiyatı 7,844 dolarlık direncin üzerine çıkarabilirse, 8,877 dolarlık bir yeniden test mümkündür. Bu seviyenin üzerinde, yükselişin devam etmesi muhtemeldir.

Parite düşerse ve 7.249 $’ın altında kalırsa, bu yükseliş görünümü geçersiz olacak. Böyle bir hareket, düzeltmenin 6.604 dolara ve ardından 5.50 dolara derinleşebileceğini gösterecek.

LEND / USD

ADX 55’in üzerinde işlem görüyor ve + DI -DI’nin üzerinde yer alıyor. Bu durum Aave’nin (LEND) güçlü bir yükseliş trendi içinde olduğunu ve boğaların komuta ettiği bir durumda olduğunu gösteriyor.

LEND/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​

Şu anda, LEND / USD kuru 26 Ağustos’ta 0.89985 $’a ulaştıktan sonra geri çekildi. Tarih, Temmuz ayından bu yana paritenin konsolidasyonda uzun bir süre geçirmediğini gösteriyor Bu nedenle, boğaların fiyatı 0,89985 doların üzerine çıkararak yükseliş trendini sürdürme girişiminde bulunması muhtemel.

Başarılı olurlarsa, 1 $’a ve üzerinde 1.10918 $’a yükselme olasılığı yüksektir. Ancak, fiyat 0,89985 dolardan düşerse, parite konsolidasyona girebilir.

LEND/USD 4-hour chart. Source: TradingView​​​​​​​

4 saatlik grafik, ADX’in 23’ün altına düştüğünü ve 20-EMA’nın sabit olduğunu gösteriyor, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Kur, genellikle bir devam modeli görevi gören simetrik bir üçgen oluşturmuştur.

Boğalar fiyatı üçgenin üzerine çıkarabilirse, 0.89985 $ seviyesinde bir yeniden test yapılması muhtemeldir. Bu direncin kırılmasının yükseliş trendini sürdürmesi muhtemel

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı üçgenin altına çekerse 0,65 $’a fiyatın düşmesi bekleniyor. Bu destek de kırılırsa, paritenin 0,89985 $’a yükseldiğini gösterecek.

XEM / USD

NEM (XEM), 29 Ağustos’ta büyük bir yükseliş işareti olan 0.1295715 $’lık genel dirençten çıktı. Ancak, son birkaç gündeki keskin yükseliş, bugün kısa vadeli traderlar tarafından kar alımına yol açtı.

XEM/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​

Boğalar, rallinin en son ayağının % 50 ve % 61,8 Fibonacci geri çekilme seviyeleri olan 0,1215678 $ – 0,129611 $ destek bölgesini savunacak gibi görünüyor. XEM / USD kuru bu bölgeden geri dönerse, boğalar tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak.

ADX 63’ün üzerinde güçlüdür ve + DI -DI’nin çok üstünde yer alıyor. Bu durum boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösterir. Fiyatı 0,158037 doların üzerine ölçeklendirebilirlerse, yukarı hareket 0,18 dolara ve ardından 0,20 dolara kadar uzayabilir.

Tersine, ayılar fiyatı 0.1129611 $’ın altına düşürürse, 20 günlük EMA’ya (0.091 $) bir düşüş mümkündür. Bu seviyeden bir sıçrama, boğaların bu desteğe düşüşlerde alım yaptığını göstereceği için olumlu bir işaret olacaktır.

Ayılar batarsa ​​ve fiyatı 20 günlük EMA’nın altında tutarsa, yükseliş görünümü geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, mevcut kırılmanın sahte olduğunu gösterecek..

XEM/USD 4-hour chart. Source: TradingView​​​​​​​

4 saatlik grafikte ADX 48’in üzerinde ve + DI -DI’nin üzerinde, bu da avantajın boğalarda olduğunu gösteriyor.

Şu anda, kar alımı fiyatı 0,1295715 $ ‘lık kırılma seviyesine sürükledi. Parite bu seviyeden geri dönerse, boğaların kırılma seviyesini savunduğunu göstereceği için bu büyük bir pozitif durum ortaya koyacak. Bu da yükseliş trendinin devam etme olasılığını artıracaktır.

Ancak, bu seviye kırılırsa, bir sonraki destek 20-EMA’dadır. Parite bu destekten sıyrılırsa, boğalar tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak.

YFI / USD

Yearn.finance YFI mükemmel bir performans sergiliyor. 13 Ağustos’ta 3.000 $’lık düşük bir seviyeden bugün 38.855.31 $’ a yükseldi, bu kısa bir süre içinde % 1.195’lik bir ralli anlamına geliyor. Genellikle bu tür dikey ralliler sürdürülebilir değildir.

YFI/USD daily chart. Source: TradingView

Bugün, YFI / USD kuru, 38.451,95 $’lık % 200 Fibonacci uzatma seviyesine yakın kar alımına tanık oldu ve gün içi kazançlarını geri verdi.

Fiyat günün en düşük seviyelerine yakın bir yerde kapanırsa, düşüş eğilimi gösteren bir yıldız şamdan modeli oluşturacak. Genellikle, bu formasyonu ertesi gün büyük bir düşüş şamdanı takip ederse, kısa vadeli bir tepenin yerinde olduğunu gösterebilir.

Ancak boğaların kavga etmeden pes etmesi pek olası değil. Rallinin en son ayağının % 50 ve % 61,8 Fibonacci geri çekilme seviyeleri olan 26.436.24 $ ile 23.505.34 $ arasında destek sağlamaya çalışacaklar.

Fiyat bu bölgeden geri dönerse, boğalar bir kez daha fiyatı 38.855.31 $’ın üzerine çıkarmaya ve yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, bir sonraki hedef 46,899,39 $’lık % 261,8 Fibonacci uzatma seviyesi olacak.

YFI/USD 4-hour chart. Source: TradingView

ADX 54’ün üzerindedir ve + DI -DI’nin üzerinde yer alıyor. Bu da eğilimin güçlü kaldığını ve boğaların lehine olduğunu gösteriyor.

Şu anda, parite 26.436.24 $’lık % 50 Fibonacci geri çekilme seviyesinden geri dönmeye çalışıyor. Boğalar fiyatı 32.500 $’ın üzerine çıkarabilirse, 38.955.31 $ seviyesinde bir yeniden test yapılması muhtemeldir. Öte yandan, ayılar fiyatı 26,436,24 doların altına çekerse, 20-EMA’ya bir düşüş mümkündür. Bu desteğin altında bir kırılma, fiyatı 19.332,53 dolara ve bunun altında 14.017,17 dolara düşürebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bu Hafta Takip Edeceğiniz 5 Kripto Para