Bu Hafta Takip Edilecek 5 Kripto Para Birimi

Mesut İnan
Mesut İnan 11 Ekim 2020
0 görüntülenme
kripto para 1

Kriptokoin – Boğalar, fiyatı 11.500 $’da kilit çok yıllı direnç seviyesinin üzerinde tutarsa, Bitcoin fiyatı 2020’nin en yüksek seviyesine ulaşabilir.

Son üç yılda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu için birkaç başvuruyu durdurdu. Bu, bir EFT onaylanırsa Bitcoin fiyatının yükseleceğine inanan birçok yatırımcının umutlarını kırdı.

Yatırımcılar artık BTC’nin geleceğini bir ETF’nin varlığına bağlamasa da, düzenleyiciler nihayetinde gelecekte kripto karşıtı duruşlarını ayarlayabilirler.

SEC Komiseri Hester Peirce, hem kripto alanından hem de geleneksel finans kurumlarından birkaç kişi rehberlik istediği için düzenleyicinin yeniliğe uyumlu hale gelmesi gerektiğini söyledi.

Bloomberg’in en son kripto bülteni, Demokrat başkan adayı Joe Biden’ın bir sonraki ABD Başkanı olarak seçilmesi durumunda bir Bitcoin ETF’nin gün ışığını görebileceğini tahmin ediyor. Yazar, böyle bir değişikliğin, dijital varlıklara yatırımları çekebilecek yasal netlik getirebileceğine inanıyor.

Crypto market data daily view

Bununla birlikte, Başkan Donald Trump yeniden seçilse bile,  dijital varlığın yükselen borç-GSYİH, niceliksel genişleme ve Bitcoin hash gücü ile destekleneceği için Bitcoin’in yükseliş trendini ikinci dönem boyunca uzatmasını bekliyor.

Bitcoin, 2016’dan 2020’ye kadar olan % 1.400’lük kazancının yarı gerçekleşse, 2024’e kadar 80.000 dolara yükselebilir.

Uzun vadeli tahminler ve kısa vadeli grafikler cesaret verici.. Kısa vadede daha iyi performans gösterebilecek ilk 5 kripto para birimini inceleyelim.

BTC / USD

Simetrik üçgenin 8 Ekim’de kırılması, fiyatı 10 Ekim’de 11.178 $’da genel direncin üzerine çıkaran alıcıları çekti. Ancak, ayılar 10 Eylül’de 11.482.44 $’da satış yaptığından henüz tamamen pes etmediler.

BTC/USD daily chart

Boğalar düşüşü satın almak için kullandı ve fiyatın 11.178 doların altına düşmesine izin vermedi. Bu, hissiyatın rallilerde satıştan düşüşte satın almaya doğru değiştiğini gösteriyor.

Bir yükseliş geçişinin eşiğindeki hareketli ortalamalar ve 64’ün üzerindeki göreli güç endeksi, avantajın şu anda boğalarda olduğunu gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 11.500 $’lık genel direncin üzerine çıkarabilirse, BTC / USD kuru için bir sonraki durak 12.000 $ ve ardından 12.460 $ olabilir.

Parite mevcut seviyelerden düşerse ve 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (10.853 $) altına inerse, bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, mevcut kırılmanın bir boğa tuzağı olduğunu gösterecektir.

BTC/USD 4-hour chart

4 saatlik grafikteki eğilim, hem hareketli ortalamaların eğimli olması hem de aşırı alım bölgesinde RSI’nın yükselmesiyle yükselişe geçti. Alıcılar yine fiyatı 11.500 $ ‘ın üzerine çıkarmaya çalışacaklar ve başarılı olurlarsa ivme kazanmaları muhtemeldir.

Ancak, fiyat genel dirençten düşerse, bir süre için 11.468.98 $ – 11.178 $ gibi dar bir aralıkta konsolide olabilir. 11.178 doların altında bir kırılma, kısa vadeli zayıflığın bir işareti olacak.

XRP / USD

Ayılar, 10 Ekim’deki 0,26 dolarlık genel direnci savundu, ancak bugün satış baskısını kaldıramadılar. Bu, boğaların her küçük düşüşte alım yaptığını ve şu anda XRP’yi 0,26 doların üzerine çıkarmaya çalıştığını gösteriyor.

XRP/USD daily chart

0,26 doların üzerindeki bir kırılma, 0,300288 dolarlık bir desen hedefine sahip ters bir baş ve omuzlar kurulumunu tamamlayacaktır. Yükseliş geçişinin eşiğindeki hareketli ortalamalar ve 60’a yakın RSI, boğalara avantaj sağlıyor.

Bu varsayımın aksine, XRP / USD kuru mevcut seviyelerden düşerse ve 20 günlük EMA’nın (0,246 $) altına inerse, ayıların rallilerde 0,26 $’d agresif bir şekilde hareket ettiğini gösterecek.

XRP/USD 4-hour chart

Ayılar, 0,26 dolarlık direnci savunmaya çalışıyorlar ancak fiyatı 20-EMA’nın altına çekemediler. Bu, boğaların düşüşlerde birikim yaptığını gösteriyor.

Yükselen hareketli ortalamalar ve 60’a yakın RSI, kısa vadede boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

20-EMA’nın altında bir kırılma, zayıflığın ilk işareti olacak ve fiyatı 0,24 dolarlık desteğin altına çekebilirlerse avantaj ayıların lehine dönecek.

Tersine, boğalar fiyatı 0,26 doların üzerine çıkarabilirse, yeni bir yükseliş eğilimi olabilir. Parite, 0,266 dolarda ve ardından 0,28 dolarda dirençle karşılaşabilir, ancak fiyat boyun çizgisinin üzerinde kaldığı sürece eğilim yükselmeye devam edecek.

ADA / USD

Ayıların Cardano’yu (ADA) 7-9 Ekim arasında 0.90 $’ın altında tutamaması, boğaların agresif alımlarını cezbetti ve ardından fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkardı.

ADA/USD daily chart

Yükseliş eğilimi sınırındaki hareketli ortalamalar ve 62’ye yakın RSI, alıcıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Fiyatı boyun çizgisinin üzerine çıkarabilirlerse, 0.1331 dolarlık bir desen hedefine sahip bir ters kurulum tamamlanacak.

ADA / USD kuru mevcut seviyelerden düşerse ve hareketli ortalamaların altına inerse, bu yükseliş görünümü geçersiz olacak. Böyle bir hareket, 0.104044 doların üzerindeki kırılmanın bir boğa tuzağı olduğunu gösterecek.

ADA/USD 4-hour chart

Anlık desteğin 0.1040440 $’dan toparlanması, boğalar düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak gördükçe hissiyatın olumluya döndüğünü gösteriyor.

Bununla birlikte, boğalar fiyatı boyun çizgisinin üzerine çıkarmadıkça, ayılar kuru tekrar 0.1040440 $ ve 20-EMA’nın altına düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite 50 basit hareketli ortalamaya ve altında 0,90 dolara düşebilir.

Tersine, parite 20-EMA’dan geri dönerse, gücü gösterecek ve boyun çizgisinin üzerinde bir kırılma olasılığını artıracak.

XMR / USD

Monero (XMR), hem hareketli ortalamaların eğimli olduğu hem de aşırı alım bölgesinde RSI’nın yükseldiği bir trend içerisinde. Boğalar şimdi yukarı hareketi 140 dolara ve sonrasında 150 dolara çıkarmaya çalışacak.

XMR/USD daily chart

Güçlü bir yükseliş trendinde, düzeltmeler genellikle bir ila üç gün sürer ve boğalar, 20 günlük EMA’ya (105,96 $) düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak görür, çünkü ödül oranı için iyi bir risk ile düşük riskli bir giriş noktası sağlar.

Bununla birlikte, XMR / USD kuru mevcut seviyelerden düşerse ve 121.427 $’ın altına inerse, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’ya çekmeye çalışacak. Bu desteğin altında bir kırılma, zayıflığın ilk işareti olacak.

XMR/USD 4-hour chart

Yükselen üçgen deseni bir kırılmada tamamlandı vefiyat 113.211 $’ın üzerinde kapandı. Bu yükseliş kurulumunun 132.739 dolarlık bir desen hedefi var. Alıcılar şu anda fiyatı 121.427 $’ın üzerinde tutmaya çalışıyor.

Başarılı olurlarsa, 121.427 doların şimdi güçlü bir destek görevi göreceğini önerecek. Fiyat bu seviyenin altına düşse bile, boğalar yine düşüşü 20-EMA’ya almaya çalışacak.

Parite bu destekten geri dönerse, gücü gösterecek ve yükseliş trendinin yeniden başlama olasılığını artıracak.

ATOM / USD

Cosmos (ATOM) 10 Ekim’de ters baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisinin üzerinde kırıldı. Bu kırılma bugün daha fazla alım gördü ve boğalar fiyatı 5.877 $ direncinin üzerine çıkardı.

ATOM/USD daily chart

ATOM / USD kuru şimdi 7.40 dolara ve ardından 8.877 dolara ulaşabilecek bir ralli başlatabilir. 20 günlük EMA (5,17 $) yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgeye yükseldi. Bu durum eğilimde olası bir değişiklik olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, parite mevcut seviyelerden düşerse, ayılar fiyatı tekrar boyun çizgisinin ve 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacak.

Böyle bir durumda, mevcut kırılmanın sahte olduğunu gösterecek. Parite sağ omuzun altına 4,549 dolardan düşerse, trend ayıların lehine dönecek.

ATOM/USD 4-hour chart

Boğalar, fiyatı yeni bir yükseliş trendi başlatabilecek 5,877 dolarlık genel direncin üzerine çıkardı. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve RSI’nin pozitif bölgede olması boğalara avantaj sağlıyor.

Boğalar bir sonraki yeniden test sırasında kırılma seviyesini savunamazsa, bu olumlu görüş geçersiz olacak. Fiyat boyun çizgisinin altına sabitlenirse, bu bir zayıflık işareti olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Defi
Rapora Göre Toplam DeFi İşlem Hacminin Kralı Bu Altcoin Kriptokoin – DappRadar’ın 3. Çeyrek raporu, DeFi alanındaki neredeyse tüm işlem hacminin Ethereum’a ait olduğunu söylüyor. Tüm Finans İşlemleri Yeni bir rapora göre neredeyse tüm merkezi olmayan finans (DeFi) işlemleri Ethereum’a dayanıyor. Merkezi olmayan uygulamaları (dapps) sıralayan...
Mesut İnan 11 Ekim 2020