Reklamı kapat

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Altcoin: XTZ, HEDG, ATOM, MKR, LTC

Mesut İnan
Mesut İnan 23 Şubat 2020
0 görüntülenme
altcoin kriptokoin com

Kriptokoin – Çok sayıda büyük şirket Facebook’un Libra projesinden çıktıktan ve bazı düzenleyiciler endişelerini dile getirdikten sonra, proje hakkındaki haberler artık çok da gündeme gelmiyordu.  Ancak bu hafta Libra Derneği, E-ticaret devi Shopify’ın ağa katıldığını duyurdu.

Libra Derneği, bir milyondan fazla satıcıya ev sahipliği yapan çevrimiçi bir pazar yeri olan Shopify’ın “yaygın ekonomik katılımı gerçeğe dönüştürmek için inanılmaz bir ortak” olacağını söyledi.

Libra aslında birçok merkez bankasını da dijital para birimini CBDC’yi düşünmeye zorladı. Birkaç ülke dijital para ile deneme yapmak için pilot projeler başlatmış olsa da, Çin gibi diğerleri de kendi CBDC’lerini başlatma planlarını ana hatlarıyla belirtmiş durumdalar.

Bu gelişmelerle birlikte ABD’ye yönelik olarak dijital dolar başlatma çağrısı artmakta. Son zamanlarda, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu eski başkanı Christopher Giancarlo, ABD Federal Rezervinin Çin’in dijital yuanı ile rekabet edebilmek için dijital bir dolar projesi geliştirmesi gerektiğini söyledi.

Crypto market data weekly view. Source: Coin360

19 Şubat’ta Bitcoin (BTC) keskin bir şekilde düştü ve tüm kripto alanını aşağıya sürükledi. Bununla birlikte, olumlu bir şey, Bitcoin fiyatındaki düzeltmelerin, yatırımcıları kripto pazarından çıkmak için acele etmek yerine daha düşük seviyelerde alıcıları kendine çekmesi. Bitcoin yukarı doğru hareketine devam ederse altcoinleri de beraberinde sürüklemesi muhtemel.

Gelin isterseniz bu haftanın en iyi performans göstermeye aday olan koinlerine bir bakalım ve dikkat etmeniz gereken kritik seviyeleri tespit edelim.

XTZ/USD

Tezos (XTZ) son birkaç haftadır sürekli olarak en iyi beş koin arasında yer alıyor ve bu da boğaların daha yüksek seviyelerden koini almaya devam ettiğini gösteriyor. Bu hafta XTZ’de önemli bir duyuru veya gelişme olmamasına rağmen, fiyat % 12’lik bir kazanç ile en iyi performans göstermeyi başardı.

Bu durum, momentumunun hala sağlam olduğunu gösteriyor, ancak şimdi boğaların genel direnç seviyesi olan 4 doların üzerine çıkıp çıkamayacağını veya karlarını alma zamanının gelip gelmediğini  belirleme zamanı.

XTZ USD daily chart. Source: Tradingview​​​​​​​

XTZ / USD kuru art arda yedi hafta yükseldi. Şu anda, ayılar psikolojik direnç seviyesi olan 4 dolar alanını savunuyorlar. Ancak, olumlu olan, boğaların bu alana yönelik hamleden vazgeçmemesi.

Fiyat yakın zamandaki en yüksek seviyelere yakınlaşırsa, bir sonraki hedef olan 4.80 $ ve onun da üzerinde % 261.8 ve % 300 Fibonacci uzatma seviyeleri olan 5.39479 $ seviyesine taşınması olasılığını artıracak.

Ancak, boğalar fiyatı 4 doların üzerine çıkaramazsa, çift kar rezervasyonuna tanık olabilir. RSI derinden aşırı alım aldı, bu da önümüzdeki birkaç gün içinde konsolidasyonda bir düzeltmeye işaret ediyor. Aşağı yönde ilk destek, rallinin en son ayağının % 39.2 ve % 50 Fibonacci geri çekilme seviyeleri olan 2.92 $ ve bunun altında 2.60 $ seviyeleri.

Fiyatın daha yüksek seviyelerde koşmak yerine, yatırımcıların satın almadan önce düşüş veya konsolidasyon dönemi beklemelerini öneririz.

HEDG/USD

Hedge Trade (HEDG) % 9’un üzerinde ralli ile bu haftanın en iyi ikinci koini oldu. Bir blog gönderisinde, şirket, platformdaki en başarılı tüccarların adlarını içerecek olan HedgeTrade Lider Tablosunun lansmanını duyurdu. Bu, acemi yatırımcıların en iyi performans gösteren profesyonel yatırımcıları takip etmesini kolaylaştırıyor.

HEDG USD daily chart. Source: Tradingview

HEDG / USD paritesi son dört haftadır tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın bir seyir izliyor. Boğaların son birkaç ayın yıldız koşusundan sonra bile kar ayırmadığını gösterdiğinden bu yükseliş olumlu bir işaret.

Boğalar bu hafta yukarı hareketi sürdürmeye çalışsa da, fiyatı 3 doların üzerine çıkaramadılar. Bu durum, ayıların 3 dolar seviyesini savunduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 3 doların üzerine çıkaramazsa, parite konsolidasyonunu birkaç hafta daha uzatabilir.

RSI’daki aşırı alım değeri, önümüzdeki birkaç gün içinde bir konsolidasyon veya düzeltmeye işaret ediyor. 2,37 doların altında bir kırılma, fiyatı 2,052 dolara ve daha da alt seviyeler olan 1,765 dolara çekebilir ki bu da en son rallinin % 38,2 ve % 50 Fibonacci düzelme seviyeleri.

Ancak, boğalar fiyatı 3 doların üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse, yükseliş eğilimi devam edecektir. Artış yönünde ilk hedef  3.37 dolar ve üstünde 4 dolar.

ATOM / USD

Yaklaşık % 7’lik bir kazanç ile Cosmos (ATOM), bu haftanın en iyi performans sergileyenleri arasında üçüncü sırada yer aldı. Önümüzdeki birkaç hafta içinde momentum alıp almayacağını görmek için grafiğini inceleyelim.

ATOM USD daily chart. Source: Tradingview​​​​​​​

Daha önceki analizlerden birinde bir bardak ve kulp deseni tespit ettik, bu nedenle trader’lara satın almasını tavsiye etmiştik. Alış seviyeleri tetiklenmesine rağmen, boğalar fiyatı 6.9677 $ hedefimize taşıyamadı.

Birçok hafta boyunca, fiyat 4 $ ile 5 $ arasında kaldı, bu da boğaların pozisyonlarını kapatmak istemediğini gösteren olumlu bir işaret. ATOM / USD kuru 5 doların üzerinde kapanış yapabilirse fiyatın 6.9677 dolara yükselmesi muhtemel.

Varsayımımızın aksine, eğer boğalar fiyatı daha yüksek seviyelere taşıyamaz ise ayılar fiyatı 4 doların altına düşürmek ve daha alt seviyelere düşürmek için başka bir girişimde bulunacaklar. Ayılar başarılı olursa fiyatın 3 dolara düşmesi mümkün. Bu nedenle, trader’lar uzun pozisyonlarındaki stop loss işlemlerini 3,80 $’a kadar takip etmeliler ki, risk azalsın.

MKR / USD

Maker (MKR) bu hafta yaklaşık % 6 toplandı ve dördüncü en iyi performans sergiledi. Son zamanlarda, Makerdao ve Pundi X, Latin Amerika ülkelerinde kriptoyu benimsetmek ve Dai kullanımını popülerleştirmek için daha fazla tüccar çekmek üzere bir Crypto Merchant programı başlattı.

Ayrıca, MKR vakfı, girişim sermayesi fonları Dragonfly Capital Partners ve Paradigm’aya 27,5 milyon dolarlık MKR satışı ile Asya’ya girme niyetini şimdiden açıkladı.

MKR USD daily chart. Source: Tradingview

MKR / USD kuru bir yıldan uzun bir süredir 400 ile 800 dolar arasında değişiyor. Geçen yılın Aralık ayında desteği 400 $’dan çıkardıktan sonra, boğaların fiyatı 800 $’ lık dirence taşıyacağı tahmin ediliyor.

Boğalar fiyatı 800 doların üzerine çıkarabilirse, büyük bir pozitif etki olacak ve minimum fiyat hedefi 1.200 dolar olan bir yükseliş eğilimi başlatacak. Gidilecek fiyat rotası uzun olduğu için kırılmaların sürpriz olmasını bekliyoruz. 1.200 doların üzerinde, izlenmesi gereken bir sonraki seviye 1.400 dolar.

Yatırımcılar, satın almadan önce fiyatın 800 $ ‘ın üzerine çıkmasını ve kapanmasını bekleyebilirler Tersine, boğalar fiyatı 800 doların üzerine çıkartamazsa, MKR 400-800 dolar aralık içindeki kalışını birkaç hafta daha uzatabilir.

LTC / USD

Litecoin (LTC), son yedi gün içinde ılımlı bir % 3 ralli ile en iyi performans gösterenlerin listesini tamalıyor. Grafik uzun vadede ne yansıtıyor?

LTC USD daily chart. Source: Tradingview​​​​​​​

Haftalık grafikte büyük bir yuvarlama alt deseni buluyoruz; Bu kurulumun fiyat hedefi 124.6 dolar.

Eğer ivme fiyatı 124.688 $ ‘ın üzerine taşıyabiliyorsa, LTC / USD kuru 145.6 $’a ulaşabilir. Olumlu bölgedeki yükselen 20 haftalık EMA ve RSI, boğaların üstün olduğunu gösteriyor.

Bu nedenle, tüccarlar 80.27 $ ‘ın üzerinde bir kapanışı satın alabilir ve zararı 65 $’ ın altında tutabilir. Yukarı hareket 100 $’dan sert dirençle karşılaşabilir. Boğalar bu seviyeyi ölçeklemek için mücadele ederse, duruşlar sıkılaştırılabilir.

Fiyat mevcut seviyelerden düşerse ve 66.1486 $’lık güçlü desteğin altındaki seviyeye inerse, yükseliş görüşümüz geçersiz kılınacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

a5188014 da40 4ccb 8882 880a01fc27c9
“Güçlü Sıçrayacak” Diyen Analist, Ripple’ın Göreceği Seviyeleri Açıkladı! Kriptokoin.com – Geçtiğimiz birkaç günde kripto para piyasası beklendiği gibi hareket etmedi. Bitcoin, Ethereum ve Ripple’ın XRP gibi piyasa liderlerinin yaşadığı düşüş diğer altcoin’leri de olumsuz yönde etkiledi. BitMEX ve diğer kaldıraç borsalarda ani Bitcoin çöküşü milyonlarca...
Serkan Eser 24 Şubat 2020